Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Az Bulutlu

MHP MİLLETİN SON VE TEK ÇARESİDİR, BU ÜLKEYİ YÖNETMESİ ARTIK ŞART OLMUŞTUR.

14.05.2019
A+
A-

Yazıma; Lider Devlet Bahçelinin şu sözleri ile başlamak istiyorum. Lider diyor ki: “Çok güzel şeyler olacakmış. Yerin dibine batsın sizin güzeliniz. Çirkinlik ne zamandır güzel olarak görülüp değerlendiriliyor? Kundaktaki bebeklere kurşun atılırken de güzel şeyler mi oluyordu?”

AKP ile geçen 17 yılın içinde, elbette iyi ve doğru olan şeyler de oldu. Ancak bunlar genellikle AKP’ye rağmen hayata geçti. Hatırlayın ilk iktidar dönemini. Zembille inmiş oldukları için ne yapacaklarını şaşırmış durumdaydılar. Devletle, milletle, bürokrasiyle kopuk olmanın yanında güdük zihniyetlerini tek ve değişmez doğru zannediyorlardı.

CHP eski Milletvekili Yıldıray Sapan bir konuşmasında diyor ki; “CHP Eski Organik CHP değildir. Devşirme adamlar gelmeye başladı CHP’ye, FETÖ’den adamlar gelmeye başladı.”

CHP’nin başını çektiği Zillet grubunun daha şimdiden birbirine düştüğünü, ittifak yerine, ayrışma ve çatışma üzerinden siyaset geliştirdiğini ibretle izliyoruz. Diğer taraftan PKK, HDP, Kandilin Üst düzey yöneticileri Ekrem İmamoğlu’nu destekliyeceğiz diyorlar…

İhanet ile Hata aynı terazide tartılamaz. Hatanın telefisi olur ihanetin telafisi olmaz. Hatanın affı olur ama ihanetin affı olmaz. Türkiye’ye ihanet edenler şuan CHP ile birlikte hareket etmektedirler. Yani CHP de ihanet içinde… Ülkemizi bölmek için küresel güçler ile birlikte olan PKK, HDP şuan CHP ile el ele vermiş durumdadırlar.

Ekrem İmamoğlu’nun bugüne kadar PKK’ya tek kelime söyleyememesinin nedenini terör örgütü elebaşlarından Duran Kalkan 8 Nisan’da yaptığı şu açıklamayla özetliyor. “Ekrem İmamoğlu öyle ters şeylere girmemeli, girerse desteğimizi geri alırız” diyor!…

Sayın İzzet Ulvi Yönter’in de ifade ettiği gibi: “CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu “Bu da benden Bahçeli’ye kapak olsun demiş!” Laf etti bal kabağı koy tabağa ye sabaha…PKK/YPG’nin kapağı olduğunuzu unuttunuz mu? Kapağı geçin, kabak tadı veren çürük siyasetinize gelin! Kapağı çanağı bırakın kafanıza geçen zillet kasnağına bakın!”

MHP’yi karıştırmak için “CHP’nin vagonuna binenler, her haltı yapmışlardır ve MHP’nin içişlerine karışmışlardır. Karıştırdığınız haltlar, yağmur gibi başınıza yağıyor. Eeee etme bulma dünyası.. Beter olun inşallah!… Çünkü her ahın bir acısı var.

Yazar Yıldıray Çiçek diyor ki: “Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu hadi yana yana çıkın…
Sezai Temelli’nin, Besa Hozat’ın, Duran Kalkan’ın, Nurettin Demirtaş’ın yaptığı “Ekrem İmamoğlu’nu destekleyeceğiz” açıklamaları için. “Bizim hiçbir HDP’li, PKK’lı alçağın, şerefsizin desteğine ihtiyacımız yok” deyin.

Bütün söylediklerinin doğruluğu tartışmasız biçimde ispatlanan ve ortaya koyduğu çözüm önerilerini uygulamaktan başka çare kalmadığı belgelenen parti, yine MHP oldu.

Ancak, yanlışların, saplantıların, ihanetlerin bedelini Türk milleti ödemek zorunda kaldı. Ülkenin bir bölgesi iç savaş görüntüleri veriyor, anaların gözyaşı bir türlü dinmiyorsa, bunun sebebi MHP’nin söylediklerinin dikkate alınmamasıdır.

MHP’nin söylediklerini yapmaktan, savunduklarını hayata geçirmekten, siyasetini esas almaktan başka çare kalmadığını AKP’yi yönetenler de gördüler. Görmekle kalmadılar, hayata geçirmeye de başladılar. Bunu hem uygulamalarda, hem de açıklamalarında görüyoruz. Yerli ve milli diyerek ortaya çıkmaları, tamamen bunun sonucudur.

Nitekim, sadece lafla yerli ve milli olunamayacağını fark ettiler. Akan kanında etkisiyle çözümü önce buzdolabına aldılar, sonra tamamen bitirdiler ve terörle olması gibi mücadele etmeye başladılar.

Bunun altını doldurmak ve siyasi ayağını da tamamlamak ihtiyacı ortaya çıkınca, yine MHP’ye sarıldılar ve sayın Devlet Bahçeli’nin söylediklerini teker teker hayata geçirmeye başladılar.

Uygulamalara söylemlerin de eklendiğine şahit oluyoruz. Daha önce tartışılmasını, hatta değiştirilmesini istedikleri Anayasanın ilk dört maddesine bugün sahip çıkıyorlar. “Tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek Vatan” diyorlar. Yakında buna “tek dil” de eklenirse hiç şaşırmayacağız.

Bu alanlarda da MHP’nin söylediklerini yapmaktan başka çare kalmamıştır. MHP milletin son ve tek çaresidir, Cumhuriyeti koruyan, yücelten ve yükselten partidir. Bu partinin kopyalarının değil, aslının bu ülkeyi yönetmesi artık şart olmuştur.

Zakir TERCAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.