Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Çok Bulutlu

MHP Kutlu İlerleyişini Sürdürüyor

14.04.2014
A+
A-

İsmail Özdemir

Yere Seçimler en başarılı partisi olan MHP, dur durak bilmeksizin çalışmalarını sürdürüyor.

Henüz bir seçimin geride kalmasına rağmen, önümüzdeki dönemde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimler için de MHP, hafta sonu çalışmalara başlandığını, Sayın Devlet Bahçeli’nin ifadeleri ile duyurdu.

AKP gündelik ve menfi hesaplarla uğraşırken, CHP Yerel Seçim’in hezimetini üzerinden kaldıramazken, MHP’nin enerjisi ve inancından hiçbir şey kaybetmeden yoluna devam etmesi dikkatlerden kaçmamıştır.

* * *

Tıpkı Yerel Seçim çalışmalarının başlatılmasında olduğu gibi MHP Lideri Devlet Bahçeli, yine Söğüt’ten seslendi!

Önümüzde duran ve geriye kalan iki seçim içinde MHP’nin çalışmalara başladığını ilan etti.

Osmanlı’yı bağrında taşımış, yoğurmuş ve pişirmiş olan ve sonrasında cihana taşıyan Söğüt’ten MHP Lideri’nin seslenmesi aslına önemli bir anlam taşıyor.

MHP, Türk Milleti yolunda verdiği mücadelesinde, cihana hâkim olan ve tarihe yön veren şanlı ecdadının teneffüs ettiği hava ve yaşadığı manevi iklimle “Bismillah” diyor.

Selçuklu’nun dağılıp, Anadolu Beyliklerinin ortaya çıktığı ve Haçlı Zihniyetinin dünyadaki öcüsü olan Doğu Roma (Bizans)’nın bu topraklarda Türk Milleti’nin birlik ve bütünlüğünü tehdit ettiği ortamda, tüm sinsi kuşatmaları yaran Osmanlı gibi MHP’de bugünlerde yine Türk Milleti’nin birlik ve bütünlüğünün bozulmak istendiği kuşatmaları yarmak için yola çıkmış durumda.

* * *

MHP Lideri sadece Söğüt’ü ziyaret etmekle kalmadı ve mesajlarını sadece buradan vermedi.

Domaniç ve Dumlupınar’ı da ziyaret ederek anlamlı bir çalışmaya imza attı.

Domaniç de tıpkı Söğüt gibi Osmanlı’nın yurt edindiği, otağının ilk ateşini yaktığı yer olması sebebiyle anlamlıdır.

Dumlupınar ise Türkiye’nin işgalden kurtuluşu için başlatılan büyük ve şanlı akının başlangıç noktasıdır.

Bu açıdan bakıldığında MHP Lideri Osmanlı ve Türkiye’nin kuruluşundaki “önsöz” olarak kabul edilen yerlerden yeni akınını başlatmıştır.

Dünün şanlı mirasını geleceğe taşıyabilmek yolunda, kimsenin göstermediği, gösteremediği bir inanç, azim ve şuurla, durmaksızın ve yorulmaksızın, sağlam ve sağlıklı bir şekilde ilerleyişini sürdüreceği mesajını vermiştir.

* * *

Bir başka ifadeyle, günümüz siyasi ikliminde diğer siyasi partiler dayanak olarak bu coğrafya dışında bir güç merkezi ararken, MHP ise dayanak noktası olarak neyi benimsediğini göstermiştir.

Bu iklim içerisinde MHP için yol gösterici olan Şeyh Edebalı’nın Osmanlı’ya yol gösterdiği manevi telkini, Osmanlı’nın millet uğruna durmaksızın ilerleyişi sürdürdüğü kararlılığı ve hangi koşul yada şart olursa olsun, bu topraklarda Türk Milleti’nin hür ve bütün bir şekilde yaşayacağının göstergesi olan Dumlupınar’da yatan şehitlerin mirasıdır.

Türk Milleti’nin dünü ile bugününü birleştiren bu anlayış, gerçekte milletin önünde duran yegâne çıkış yolunu işaret ediyor.

Zira bu anlayışı parti politikası haline getiren bir başka siyasi parti de yok.

MHP’nin farkı ve önemi de işte burada ortaya çıkıyor.

* * *

Osmanlı’nın manevi mimarı Şeyh Edebalı, Osman Gazi’ye verdiği nasihatinin son bölümünde şöyle der: “Nereden Geldiğini Unutma ki, Nereye Gideceğini Unutmayasın!”

MHP işte bu ilkeyi sürdürüyor.

Türk Milleti’nin nerelerden gelip, asıl hedefin ne olduğunu, neyin korunması, neyle mücadele edilmesi ve en önemlisi de nereye ulaşılması gerektiğini çok iyi biliyor.

Bu kutlu anlayışla Türk Milleti var olduğu müddetçe mücadelesini sürdüreceğini kanıtlıyor.

45 yılı aşkın süredir siyasi arenada Türk Milleti’nin sesi olan MHP’yi sindirme ve bitirme operasyonlarının neden başarısız olduğunun sırrı işte burada saklı.

Türk Milleti tarihten asla silinemeyeceğine göre MHP’nin varlığı, bu topraklar üzerinde hesap kuranların oyunlarını boşa çıkarmaya devam edecektir…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.