İl Başkanlığımız, İstanbul’daki referandum çalışmalarının startını Halkalı’daki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nden verdi.

bulent-karatas-istanbul

MHP İl Başkanı Sn. Mehmet Bülent Karataş, yapmış olduğu konuşmada “Türk milliyetçiliği hareketine 48 yıl ömrünü vermiş Milliyetçi Hareket’in Lideri Sayın Devlet Bahçeli anayasanın geçmesi için referandumun başarıyla sonuçlanması adına bütün Türk milliyetçilerine ‘evet’ vermesi gerektiğini ifade etmiştir. Biz de buradan ifade ediyoruz; 39 ilçe teşkilatımızla, ülkü ocaklarımızla ve bütün Türk milliyetçiliğine inananlarla birlikte devlet için ‘evet’, millet için ‘evet’, cumhuriyet için ‘evet’, Türkiye’nin bekası için ‘evet’…” dedi.

mhp-istanbul-evet

Karataş sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk milliyetçileri birbirlerine sevdalıdırlar, koca yürekli cesur insanlardır. Ama bu cesaretimiz ve yürekliliğimizi her daim bozmak, parçalamak, bölmek istemektedirler. Her daim uyanık olmak gerekir. Türk milliyetçileri ne zaman birlik, beraberlik ve bütünlüğünü sağlasa bir yerlerden bir nifak sokulur. İçimize o nifak tohumları zehir olarak saçılır ve bize benzeyenler tarafından da yaygınlaştırılır. 15 Temmuz öncesi ve sonrası bir Türkiye var. 15 Temmuz öncesi 1 Kasım seçim sonuçlarını bahane ederek Milliyetçi Hareket ile hesaplaşmak isteyenlerin, 15 Temmuz’dan sonra da referandumda hesaplaşmak istediklerini görmekteyiz.

mustafa-yildizdogan-konser

Onlara müsaade etmeyeceğiz. Bunlar amellerini ve niyetlerini belli ettiler. Dün bize davamız ve sorumluluklarımızla ilgili değerlendirme yapanlar, dün Ankara’da Nazım Hikmet Salonu’nda toplandılar. O salonda kimleri gördük; 1990’lı yılların başlarında Alp Arslan Türkeşsiz Türk milliyetçiliği isteyenleri gördük, Milliyetçi Hareketsiz Türk milliyetçiliği isteyenleri gördük.” dedi.

ali-kinik-konser

Programımız İl Başkanımızın 39 ilçe başkanımıza verdiği plaket takdiminden sonra kıymetli sanatçılar Mustafa Yıldızdoğan ve Ali Kınık’ın verdiği konserle devam etti.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir