DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Parçalı Bulutlu

MHP HUZURLU VE İTİBARLI BİR YAŞAM SÖZÜ VERDİ

04.05.2015
65
A+
A-

Herkesin merak ve heyecanla beklediği bir günü geride bıraktık. Tarihi ve siyasi açıdan son derece özel bir günde MHP, Ankara’dan Türk Milleti’ne, dünyaya ve geleceğe seslendi.

3 Mayıs Türk Milliyetçileri Günü’nü diğer siyasi partiler henüz seçim beyannamesini açıklamadan belirleyen ve ilan eden MHP için dün son derece coşku dolu bir gündü.

Zira hem geçmiş, hem de gelecek açısından böylesine önemli iki olayın aynı tarihte buluşturulmuş olması, geçmişle geleceği kucaklaştırmayı arzulayan ülkü sahibi nesiller için büyük bir anlam içermiştir.

Hemen en başında söyleyelim, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin konuşmasında söylediği sözlerindeki isabet ve kararlılık bana göre pek çok gelişmenin habercisidir.

 

Zira toplum üzerindeki aldatmaya, yalana ve talana dayalı kurulan “buhardan” düzen, MHP lodosunun esmeye başlamasıyla kaybolmuş, millet hakikatleri görmüş ve ülkenin her yerinde bu durum karşılık bulmuştur.

MHP’nin açıkladığı seçim beyannamesini diğer siyasi partilerinkiyle kıyaslamaya dahi lüzum bulmuyorum.

Zira diğerleri kendince neredeyse tek bir alana indirgediği propaganda dahilinde, mevcut siyasi atmosferde yer edinme çabası taşırken, MHP açıkladığı beyanname ile Türkiye’nin önüne bir vizyon koydu.

Türk Milleti’nin ihtiyacı olan da bu değil midir?

 

* * *

13 yıllık AKP iktidarı boyunca geldiğimiz noktada bozulmanın yaşanmadığı neredeyse tek bir alan dahi yokken, sorunu mesela sadece ekonomiye indirgemek, basitlikten öte, milletin sorunlarından kaçma arayışı anlamına da gelir.

 

Mevcut siyasi gündem de yaşanan da zaten budur.

Asgari ücretlinin yaşadığı sıkıntı elbette giderilmelidir ama ya eğitimde yaşanan sıkıntılar, dış politikada oluşan büyük yara, bölgemizin ateş çemberine dönmüş olması, PKK’nın ve diğer terör örgütlerinin yarattığı güvenlik tehdidi, üretim kanallarının tıkanıklığı, enerji alanındaki kayıplarımız, kalkınmaya yönelik bir türlü gerçekleştirilemeyen atılımlar, sağlık alanındaki açmazlar, milli tarım politikamızın ortada bulunmayışı, kültürümüzdeki ağır tahribat, toplumsal dokunun bozulması, devlet kurumları arasında yaşanan kopukluk, yargının siyasallaşması ve daha niceleri…

İktidara talip olan bir parti bu ve bunun dışında toplumun kanayan her yarasına parmak basacak, sorunları ortadan kaldıracak çözüm önerilerinin olduğunu millete ispat etmelidir.

İşte böylesi bir yetkinliğe sahip olduğunu da parti programı ve seçim beyannameleriyle topluma göstermelidir.

* * *

Sadece asgari ücrete vereceği zam oranıyla değil, toplumun genelini kapsayan sorunları aşmaya yönelik söylem ve programıyla milletin karşısına çıkmalı, özele dair bir iki mevzu ile değil, genele dair hedefleriyle gündeme gelebilmelidir.

 

Nitekim MHP bunu yapmış ve Türk Milleti’ne aydınlık bir gelecek sunmak için kararlılığını ortaya koyarak, iktidar için planlı, programlı ve hazır olduğunu, milletin vereceği yetkiyle tek başına iktidar olma sorumluluğunu layıkıyla taşıyacağını kanıtlamıştır.

 

Herkesin atıp tuttuğu, önüne geleni seçim vaadi diye sunmaya kalktığı bir dönemde MHP, toplumun gerçekleriyle, millet merkezli bir vizyon ortaya koymuştur.

MHP milletin karşısına boş laf, polemik içeren ifadelerle değil, projeleriyle çıkmıştır.

İçeride huzurlu, dışarıda itibarlı bir yaşam vaadinde bulunmuştur.

Seçim beyannamesine “Toplumsal Onarım ve Huzurlu Gelecek” ismini veren MHP’nin, iki temel hedefi gözettiği anlaşılıyor.

Bunlardan ilki 13 yıllık AKP iktidarının oluşturduğu enkazı kaldırıp, milletin ihtiyacı olan atılımları gerçekleştirmeye zemin hazırlayacak programları hayata geçirmektir.

İkincisi ise millete aydınlık, refah dolu, zengin ve huzurlu bir geleceği sunmaktır.

Bu haliyle bakıldığında MHP son derece akılcı, sistemli, makul ve ayağı yere sağlam basan bir beyanname ile tarihin ve milletin karşısındadır.

 

* * *

MHP’nin seçim beyannamesinde garibanın, düşkünün, muhtacın beklediği umut vardır.

MHP’nin seçim beyannamesinde evine ekmek götüremeyen babanın, siftahsız günler geçirerek güç bela dükkânının kapısını açık tutmaya çalışan esnafın, üniversiteyi bitirmesine rağmen hala iş bulamamış gencin, yıllardır iş aramaktan bitap düşmüşlerin çareleri, dertlerinin dermanı vardır.

 

MHP’nin seçim beyannamesinde gelecek arayışımız, küresel arzularımız, milli itibarımız, tarihsel özlemimiz vardır.

MHP’nin seçim beyannamesinde özümüz, inancımız, bin yıllık kardeşliğimiz, ülkülerimiz vardır.

MHP’nin seçim beyannamesinde emekli, çiftçi, esnaf, işçi, memur, atanamayan öğretmenler ve sorunlarının çözümü vardır.

MHP’nin hedefinde “ben değil önce biz” diyen, yandaşı değil milleti kayıran, güce tapan değil güçsüzü koruyup kollayan bir anlayış vardır.

Velhasıl milletin aradığı MHP’dedir.

Milletin ihtiyacı, çaresi, ümidi olan ne varsa MHP’dedir.

Şimdi özlenen ve yolu hasretle beklenen MHP’nin iktidarıdır.

Böylesine dolu ve her meseleye değinen bir seçim beyannamesini görünce, MHP’nin iktidarına olan inancın daha da yükseleceğinden şüphem yok.

Özellikle AKP kanadı günden güne erirken ve bu eriyişlerini itiraf ederken, yarınlar için ufukta doğan güneşin yeni bir iktidarı, taze bir başlangıcı, Milliyetçi Hareket’le doğacak şafağın müjdesini hepimize sunmaktadır.

Kutlu olsun…

 

 İsmail ÖZDEMİR

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.