Milliyetçi Hareket Partisi Heyeti Kilis’te inceleme yaptı..

21.04.2016
A+
A-

 

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, Hatay Milletvekili Mehmet Necmettin Ahrazoğlu Kahramanmaraş Milletvekili Fahri Oğuz Tor ve Gaziantep İl Başkanı Dr. Muhittin Taşdoğan ile birlikte günlerdir roketlerin düştüğü Kilis’e geldi.

kilis
İlk önce MHP İl Başkanı Ahmet Saltan, Merkez İlçe Başkanı Ali Beyazcıncık ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen MHP heyeti, Kilis’e 18 Ocak tarihinden beri düşen ve can ile mal kayıplarına yol açan roketler ile ilgili olarak MHP’lilerden bilgi aldı.

mhp kilis
Kilis Cadde ve sokaklarında vatandaşlar ve esnaf ile de görüşen MHP heyeti, roketlerin Kilis’te yol açtığı hasarları da yerinde gözlemledi. GENEL MERKEZE RAPOR SUNULACAK Kilis’te il yöneticileri ile de bir araya gelecek olan MHP heyeti, gözlemlerini bir rapor haline getirecek.kilis roket

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, yaptığı açıklamada, “Bizim burada görevlendirilmemizin temel nedeni Kilis’te meydana gelen olayları incelemek, vatandaşların düşüncelerini almak ve bu konudaki izlenimlerimizi ve talepleri rapor haline getirmek.

gaziantep

Burada meydana gelen olayların öncelikle bir güvenlik boyutu var. Güvenlik ve stratejik olarak iç ve dış güvenlik şeklinde baktığımız zaman son yıllarda meydana gelen göçü de dikkate alırsanız buralarda yoğun bir nüfus artışı meydana geldi ve hatta mevcut nüfusundan daha fazla yabancı göç almış durumda.İç ve dış güvenlik boyutunun ötesinde asayiş boyutu da önemli hale gelmiş vaziyette bununda giderilmesi lazım” diye konuştu.

mhp gaziantep kilis oguzeli

Kaynak:haberyiva

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.