DOLAR 5,6225
EURO 6,3311
ALTIN 261,0
BIST 101.566
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Parçalı Bulutlu

Mhp Gaziantep Yeni Görev Dağılımı

06.07.2017
3.227
A+
A-

 

Sıklıkla düzenlediğimiz basın toplantılarımıza devam ediyor, şehrin kalbinin MHP’de tekrar tekrar attığını vurguluyoruz.

Kıymetli arkadaşlar, sizlerinde bildiği gibi son zamanlarda doktorlara ve sağlık çalışanlarına yönelen şiddetin hem oranları hem de dozajı artıyor. 3,5 yılda 32 bin doktor ve sağlık çalışanı, hasta ve yakınları tarafından şiddet gördü. Sağlık sistemindeki aksaklıkların sorumlusu sağlık çalışanları olmadığı halde mağduru sağlık çalışanlarıdır. son 9 ayda sağlık çalışanlarının 642’si fiziksel şiddete, 5 bin 165’i sözel şiddete ve bin 185’i de hem sözel hem de fiziksel şiddete uğradı. Şiddet vakalarının üçte biri fiziksel şiddet içeriyor. Yüzde 60’ı da hekimlere yönelik şiddeti içeriyor.
Mesleğini yaparken şiddete uğradığı için hayatını kaybedenler oldu. Dikkat çekici bir başka nokta da hasta ya da hasta yakınlarının doktorları şikayet ettiği SABİM hattı. böyle bir şikayet üzerine hakkında soruşturma açılan Dr. Melike Erdem bu nedenle yaşamını yitirdi. Bütün özverisine rağmen, kıymetinin olmadığı durum ile karşı karşıya kalınmasına neden olan SABİM ile ilgili de bir düzenleme yapılmalıdır. Sadece yasal düzenlemeyle çözülemez elbet, ama eğer şiddet sonrasında cezalandırma olmazsa diğer faktörlerle bir araya geldiğinde teşvik edici oluyor. Sağlık kurumlarında sağlık çalışanına şiddet uygulandığında 2-4 yıl arasında bir ceza talep ediyoruz. Eğer şiddet nedeniyle sağlık hizmeti aksarsa cezanın yarım misli artırılması önerimiz de mevcuttur. Bu vesileyle Dr. Ersin Arslan Hastanesi ve Hatem Hastanesi’nde yaşanan şiddet olaylarını kınıyor, şiddete uğrayan arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Sorumlulara ise gereken cezanın verilmesini hususunda takipçi olacağımızı da bildiririz.

Kıymetli basın mensupları, bir diğer konu ise Gaziantep’in deprem haritasının henüz yenilenmemiş olması ve toplanma alanlarının ise belirsiz olmasıdır. Gaziantep, Türkiye’nin en önemli tektonik hatlarından biri olan Doğu Anadolu Fay Hattının etki alanı içinde İlimiz merkezi bu fay hattına yaklaşık 40-45 km mesafede, bu fay hattında her yıl yaklaşık olarak 1-1.5 cm civarında bir kayma meydana gelmektedir. Verilere göre büyük deprem olarak nitelendirilen büyüklüğü 7 ve üzerinde bir deprem 1513 yılından bu yana meydana gelmemiştir. Fay hattının bu kesiminde yaklaşık olarak 500 yıldır büyük deprem meydana gelmemesi, 4-5 m civarında gerilme veya sıkışma olabileceğine işaret etmektedir. Böyle bir sıkışma büyüklüğü 7 ve üzerinde bir deprem olabileceği ihtimalini her zaman canlı tutmaktadır. Bu sebeple en son 1996 yılında güncellenen deprem haritasına henüz el değmemiştir. Mevcut deprem haritalarına göre Gaziantep kent merkezinin 3. Derece Deprem Bölgesi olarak görünmesi Gaziantep’te deprem tehlikesi bulunmadığı yönünde bir algı oluşturmaktadır. Fakat 2011 yılında tespit edilen ve az önce bahsettiğim fay hattı önemli risk unsurları oluşturmaktadır. 2015 yılında tamamlanacağı duyurulan yeni deprem haritasının güncellenmemesi deprem riskinin gerçek boyutlarının fark edilmesini engellemektedir. Bu konuyla ilgili gerekli çalışmaların biran önce gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu deprem haritası güncellenmenin ardından vatandaşlarla paylaşılmalıdır. Deprem esnasında toplanma alanları ise herkesin bileceği şekilde düzenlenmeli ve paylaşılmalıdır.

 

Değerli arkadaşlar, geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiğimiz İl Kongremizin ardından da yönetim kurulumuzda yeni görev dağılımlarımız şu şekilde oluşmuştur:

İl Başkan vekili: Mehmet DAĞDELEN
İl Sekreteri: Rıdvan KÜÇÇÜK
İl Muhasibi: Süleyman AKDEMİR
Teşkilat İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Ökkeş ŞENTÜRK
Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Bürokrasiden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Bekir YAĞIZ
Sanat, Spor, Sağlık ve Sosyal Faaliyetlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Ali TAŞDELEN
Seçim İşleri, Sosyal Medya ve İletişim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: İhsan ÇILĞIN
Hukuk işerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Av. Mehmet Uğur BEYAZLAR
Basın, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Mezine SIRAKAYA
Kadın, Aile ve Engelsiz Yaşam Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Meral ÖZDEMİR
Ülkücü Kuruluşlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Mehmet YILGIN
Kent Konseyi ve STK ‘lardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Av. Ender TAŞDOĞAN
ARGE, Eğitim ve Strateji Planlamadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Muzaffer ÇELİK
Siyasi Partiler ve Politikalarının Takibinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Ahmet KARATAŞ
Meslek Kuruluşlarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Berat GEYİK
İş Dünyasından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Veysel TATU
Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Necati EKİNCİ
Görev alan tüm arkadaşlarımızla beraber önce ülkem ve milletim, sonra partim ve sonra ben anlayışını bugün Genel Başkan oluşunun 20. yılına onurla ve şerefle girdiğimiz Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet BAHÇELİ’nin gözümüz işaret parmağında, kulağımız emirlerinde, gönlümüz yolunda, ülkümüz ülküsünde, olmak kaydıyla; değil 20 yıl, kıyamete kadar davamız uğrunda çalışacağız. Geleceğin Lider ülkesi, Milliyetçi Türkiye ve Turan’a kadar son nefes, son nefer ve son damla kana kadar mücadele edeceğiz. Rabbim bizlere Ülkemize ve şehrimize inşallah hayırlı hizmetler yapmayı nasip eder.
Nice 20 yıllara senin emrinde, senin yolunda yürümek dileğiyle; Var ol! Türkmen Beyi, Var ol! Her söylediği doğru çıkan Bilge lider, Var ol! Dürüst Devlet Adamı, Var ol! Türk Milletinin en karanlık gecesini aydınlatan lider, Var ol! Türk Milletine kurulan her oyunu bozan, Var ol! Milletin kısık sesi, Var ol! Başbuğ’un emanetçisi, Var ol! Turan ellerinin tek umudu. Ne DEAŞ, ne FETÖ, ne PKK ve ne de bilmem ne bela, biz ancak seninle yürüdük ve ancak seninle yürürüz, sen nerdeysen evlatların seninle Türkmen Bey’i.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

 

 

YRD.DOÇ.DR. A.MUHİTTİN TAŞDOĞAN
MHP GAZİANTEP İL BAŞKANI

 

alt
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.