Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Az Bulutlu

MHP Gaziantep Milletvekili Adaylarından Nizip Ticaret Odası’na Ziyaret.

22.10.2015
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Milletvekili Adayları Ümit Özdağ, Seyit Çapan ve beraberlerindeki heyet Nizip ticaret Odası’nı ziyaret etti.

Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, NTO meclis ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan ve aralarından MHP Gaziantep İl Başkanlığı, MHP İlçe Başkanı Hasan Pala ve beraberindeki heyet ile görüş alışverişinde bulunuldu.

Gerçekleşen ziyarette konuşma yapan Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt şunları ifade etti; 1 Kasımda yapılacak olan genel seçimlerden dolayı Sayın Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Milletvekili Adayları Ümit Özdağ, Seyit Çapan, MHP Gaziantep İl Başkanlığı, MHP İlçe Başkanı Hasan Pala ve heyeti odamızı ziyaret etmektedirler. Ben MHP heyetini Nizip Ticaret Odası’nda ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti şahsım ve Nizip Ticaret Odası Meclis ve Yönetim Kurulu adına belirtmek isterim. Nizip Ticaret Odası olarak milletvekili adaylarımızdan beklentilerimiz bulunmaktadır izninizle kısaca bunları ifade etmek istiyorum.

Gaziantep-Şanlıurfa E-90 Karayolunun Duble Yol Yapılması

Gaziantep-Şanlıurfa E-90 Karayolunun kamulaştırma yapıldığı halde bölünmüş duble yol yapılmaması, Gaziantep-Şanlıurfa otobanından Nizip’e batı yönünden çıkışının olmaması ve Nizip OSB ile Karkamış yol ayrımına bağlantı olmaması Nizip sanayisinin hinterlandının gelişmesini ve ticaretini engellemektedir. Günlük 12.000 adet aracın geçtiği yolda bölünmüş yol çalışması yapılması, Gaziantep-Şanlıurfa otobanından Nizip’e batı yönünden çıkışın sağlanması ve Nizip Organize Sanayi Bölgesi ile Karkamış yol ayrımına bağlantı verilmesi gerekmektedir.

Antepfıstığının Üretici Bazında Desteklenmeye Alınması

Antepfıstığının üretici bazında desteklenmeye alınması ve “biyolojik-biyoteknik mücadele desteklemesi kapsamına alınmasının sağlanması gerekmektedir. Ayrıca, “Tarım Havzaları Destekleme Modeline” göre devlet desteği verilerek stokçuluk ve ürün kayıt-rekolte tespiti sorunlarının önüne geçilememektedir.

Sorunun çözümü için Antepfıstığı üretimini destekleyecek uygun model ve yaklaşımların bulunması ve hayata geçirilmesi önemlidir. Bu bağlamda Antepfıstığı üretim, tüketim ve pazarlama politikalarını belirleyecek Ulusal Antepfıstığı Konseyi kurulmalı ve ayrıca konsey tarafından Dünya Kuruyemiş Federasyonuna katılım sağlanmalıdır ve Fıstık Araştırma Müdürlüğüne konuyla ilgili uzman atanmalıdır.

Lisanslı depolama stratejileri hayata geçirilebilirse antepfıstığındaki aflatoksin oranı önemli ölçüde düşürülebilecek, böylelikle antepfıstığının daha sağlıklı üretimi ve depolanması sağlanabilecek ve daha sürdürülebilir ve kontrol edilebilir bir antepfıstığı tarımının, üretimi ve tüketiminin önü açılacaktır.

Nizip Zeytin ve Zeytinyağının Ekonomiye Kazandırılması

Nizip Zeytin ve zeytinyağının katma değerli bir şekilde ekonomiye kazandırılması gerekmektedir. Halk arasında ‘Delice’ olarak adlandırılan yabani zeytin ağaçlarının aşılanması ve taşınması rekolteye ciddi bir kaynak artışı sunacaktır. Bunun yanı sıra yörelere uygun yeni zeytin ağaçlarının dikimi örneğin; Nizip Yağlık Zeytini cinsi için sağlanacak teşvikler de ülkemizin sektörde daha iyi yerlerde olmasını sağlayacaktır.

Üreticimizin yüzünün gülmesi için prim hayati öneme sahiptir ve en az 2 TL primle teşvik edilmesi gerekmektedir. Zeytinyağı sektörünün en büyük sorunlarından biriside de tağşişli zeytinyağı piyasada olmasıdır. Zeytinyağının beyaz tenekelerde ve markasız satılması engellenmelidir.

Ülkemizde Yaşanan Terör Olayları Artık Son Bulmalıdır.

Son zamanlarda artan terör olayları ülkemizi halkımızı son derecede rahatsız etmektedir. Terör üzerinden beslenenler bulunmakta ve kan üzerinden siyaset yapılmaktadır bu ve benzeri olayları şiddetle kınıyoruz. Terörün bitirilmesi şuan ülkemizin birinci önceliği olması gerekmektedir. Bu çirkin olayların sonlanması için iktidar ve muhalefet partileri el ele vererek ülkenin birlik ve bütünlüğünü bozmadan ayrıca misak-i milli ile çizilmiş sınırlarımızdan da taviz vermeden bir an önce çözülmesi en büyük arzumuzdur. Dolayısıyla sıra terörden sonra sıra ekonomiye gelecektir Türkiye orta gelir tuzağında on yıldır bocalamaktadır bu durumun aşılabilinmesi içinde yeni projeler ve yapısal reformların bir an önce hayata geçirilmesi en büyük temennimizdir.

Ayrıca Özyurt, Nizip Ticaret Odası tarafından hazırlanan Nizip’in sorunları ile ilgili dosyayı Gaziantep Milletvekili Adayı Ümit Özdağ’a sundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Milletvekili Adayı Ümit Özdağ ise Nizip’in sorunları ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ellerinden geleni yapacaklarını belirterek Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt’a verdikleri bilgilerden dolayı teşekkür etti. Ayrıca Özdağ, Türkiye’nin son günlerde yaşadığı sorunlar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.