Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33°C
Parçalı Bulutlu

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan gündemi değerlendirdi..

27.10.2016
A+
A-

 

Su kesintisi, maç günlerinde yolların trafiğe kapatılması, internet kesintisi, Oğuzeli eski Belediye Başkanı Bekir Öztekin’in camide vaaz vermesi ve FETÖ operasyonlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Taşdoğan, “AKP’nin yeni Türkiye’sinde ülkenin altıncı büyük vilayetinde bu yüzyılda su kesik, elektrik her gün bir bölgede kesik, sola dönüş yok, yol kesik, internet yok, canlı bomba çok, velhasıl böyle uzayıp gidiyor. Endişelenmeyin İstanbul’da tanıtım toplantısı yaptık. Buyurun Yeni Türkiye’nin Gaziantep manzarası işte budur” dedi.Taşdoğan, patlamada şehit olan özel hareketçilere ve tüm şehitlere rahmet, acılı ailelerine ve milletimize sabır diledi.

YETKİLİLER ZAMANINDA AÇIKLAMA YAPMADI

Gaziantep’te yaşanan arıza sebebiyle su kesintisi olduğunu, bu su kesintisi ile ilgili olarak yetkililerin zamanında açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendirmediklerini söyleyen Taşdoğan, bu sebeple de vatadaşlarımızı tedirgin etmek için bir takım kendini bizmezlerin sulara zehir karıştırıldığı dedikodularını yaydığını belirtti. Taşdoğan, “Hatta bu kendini bilmezler olayın boyutunu değiştirerek gözde bir fabrikamızda toplantı olduğunu, bir hastanemizin saygın başhekimi adına ise whatsapp üzerinden yanıltıcı mesajlar yaydı. Vatandaşlarımız marketlere koştu; su stokladı. İnsanların bu şekilde tedirgin olmasının sebeplerinin başında yetkililerin zamanında açıklama yapmaması geliyor. Yetkilileri bu konularda daha duyarlı ve dikkatli olmaya davet ediyorum. Vatandaşlarımızın da bu tür haberler karşısında yetkili ağızlardan duymadan inanmamaları gerekir. Çünkü bu tür haberleri kaos sevici, bozguncu ve terör propagandacıları çıkarır. Kulaktan kulağa, işinde gücünde vatandaşlara yaydırırlar” dedi.

 
ELEKTRİK KESİK, İNTERNET YOK, YOL KESİK, SOLA DÖNÜŞ YOK
Şehrimizde daha öncede 11 Eylül 2016 tarihinde kesilen internet bağlantısındada yeterli bilgi verilmemesinin spekülatif dedikoduları artırdığını belirten Taşdoğan, “Gerçek olan şu ki, bu AKP’nin yeni Türkiyesidir. AKP’nin yeni Türkiye’sinde ülkenin altıncı büyük vilayetinde bu yüzyılda su kesik, elektrik her gün bir bölgede kesik, sola dönüş yok, yol kesik, internet yok, canlı bomba çok, velhasıl böyle uzayıp gidiyor. Endişelenmeyin İstanbul’da tanıtım toplantısı yaptık. Buyurun Yeni Türkiye’nin Gaziantep manzarası işte budur” dedi.

 
BEKİR ÖZTEKİN VAAZ VEREBİLİR Mİ?

Geçtiğimiz Cuma günü protokolün ağırlıklı olarak gittiği Ziylan camiinde siyasetçi olan ve aynı zamanda Oğuzeli eski belediye başkanlığı da yamış olan Bekir Öztekin’in vaaz verdiğini söyleyen Taşdoğan, bunun etik olmadığını savundu. Taşdoğan, “Siyasi kimliğiyle tanınan birinin böyle bir şey yapması etik bir durum değildir. Daha önce başka camilerde vaazda verdiği söylenmektedir. Hızını alamamış, bayram günü de Körkün mahallemizde oğlunu kürsüye çıkarmıştır. Yaptığı vaazda 15 Temmuz’u, siyasi bir üslupla anlatarak asker askerliğini yapmamıştır, polis polisliğini yapmamıştır derken, acaba o gece kahramanca milletin yanında asker kılıklı teröristlerle çarpışan kahraman gazilerden, şehit olan emniyet mensuplarımızdan haberi var mıdır? Hal böyleyken kendisi imam olarak imamlığını yapmış mıdır? Belediye başkanı olarak başkanlığında FETÖ’ye karşı başkanlığını yapmış mıdır? Siyasetin camide ne işi vardır” diye konuştu.

 
CAMİYE SİYASET GİRER Mİ?
Öztekin’in camide vaaz vermesine kimlerin izin verdiğini soran Taşdoğan şunları konuştu:”İl Müftülüğü ile yaptığımız görüşmede böyle bir konudan bilgilerinin olmadığını ifade ettiler. Ancak yönetmelikte izin verilirse eski vaizlerin vaaz verebileceği söylendi. Eski vaizimiz siyasetçi olursa camiye siyaset sokarsa camiinin hali nice olur? Bu durumun cezası nedir? Oğlu da eski vaiz midir? Ayrıca ilçe müftüleriyle görüşüp tekrardan bize dönüş sağlayacaklarını söylediler. Hala bekliyoruz. Bu yüce dinimiz İslama ve camiye giden insanlara yapılan saygısızlıktır. Kanaatimiz odurki, AKP’de siyaset yapan insanların kimlik bunalımı içinde olduğunu   partiden olursa olsun siyasi kimliğe bürünen birinin böyle bir duruma kalkışması yanlıştır. Konuyla ilgili olarak il müftülüğünün gerekli araştırma ve işlemleri yaparak böyle durumlara mehil vermemesi gerekmektedir.

 
“YOL KAPATMALAR ABARTILMAMALI
Maç günleri kapatılan yollarla ilgili de konuşan Taşdoğan, bu durumun vatandaşı canından bezdirdiğini söyledi. Taşdoğan, “Maç günü maça saatler kala yolların trafiğe kapatılıyor. Belediyenin zırhlılarıyla şehrin göbeği trafiğe kapatılıyor. Sorsak güvenlik diyecekler. Tamamda bu güvenlikten dolayı şehrin esnafı ve vatandaşı zarar görüyorsa bu konuyu nasıl izah edecekler? Zaten yollarda yaptığınız sola dönüş yasaklarıyla 5 dakikalık yollar 45 dakika oldu. Üstüne birde saatler öncesinden böyle bir durum olması artık herkesi çileden çıkarıyor. İşin bir başka boyutu maçtan haberdar olmayan kesimde farklı düşüncelere kapılarak tedirgin oluyor. Vatandaş ve esnaf artık sesini çıkarmaya başladı. Eğer bu konuya bir çözüm getiremezseniz başınız daha çok ağrır bizden uyarması. Terörle yaşamak zor, bizi terörle yaşatmaya mecbur kılanlar utansın. İnşallah geçecektir Esnafımıza biraz daha sabır göstermelerini istiyoruz. Çünkü hepimizin güvenliği için önlemler alınmalı ama abartmadan uygun şekilde almak gerekiyor” dedi.
BAŞKANLIK SİSTEMİ
Başkanlık sistemiyle ilgili bir soruya ise Taşdoğan şöyle yanıt verdi:”Bu konuda MHP’in tavrı şudur. Sayın cumhurbaşkanı Anayasayı ihlal etmektedir. Bu da fiili bir durum oluşturmaktadır. Bu fiili durum yarın bir başkasınada anayasayı ihlal edebilme hakkını verir. Onun için Ak Parti, başkanlık sisteminde ısrarlıysa buyursun meclise getirsin bu işin çözüm yeri meclistir. Meclise getireceği sistemi görmek lazım. Nasıl bir başkanlık sistemi istiyor. Başbakan’ın bile sistemin nasıl olacağını bilmediğini düşünüyoruz. Bakanların hiçbirinin, milletvekillerinin haberi yok, bilmiyorlar. Taşra teşkilatları bilmiyor. Amerikan modeli başkanlık sistemi düşünüyorlarsa hiç kimse kusura bakmasın Türkiye eyalet olamaz. Yoksa Kore, Esad, Saddam, Mursi tipi mi bir başkanlık istiyorlar. Öncelikle ne istediklerini bilmemiz gerekiyor. Demokratik ve parlamenter sistemden yana bir takım revizyonlara ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Örneğin seçim sistemi. Anayasanın ilk 4 maddesini tartışmaya açacak, seçim sistemini diktatörlüğe giden bir sistem getirirlerse MHP bunun karşısında olacak. Mecliste ne oy verirsek, referanduma giderse de aynı oyu vereceğiz. Ancak evet hayırdan farklı alternatif olduğunu düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
MHP KURUMSAL BİR PARTİ

Milletvekili Ümit Özdağ’ın ihraç istemiyle disipline sevkedilmesiyle ilgili bir soruya ise Taşdoğan, “MHP kurumsal bir partidir. Kurumsal yapısını, kimliğini tanımlamış bir siyasi harekettir. Disipline sevkle ilgili il başkanının konuşması etik değildir. İlgili kurumlar zaman içinde gerekli yanıtı vereceklerdir” dedi.
BOZDAĞ AYNAYA VE YANINDAKİLERE BAKSIN
FETÖ operasyonlarının siyasete de sıçrayıp sıçramayacağının sorulması üzerine Taşdoğan şöyle konuştu:”Ak Parti’de sayın bakanlardan Bekir Bozdağ beyefendi önce CHP, MHP içerisindeki FETÖ’cülerin arınmasından bahsetti. Bence önce kendisinden başlamamız gerekiyor. Ben hayatım boyunca hiç muhterem gülen hocaya Antalya’dan selam gönderen bir MHP milletvekiliyle tanışmadım. Ben hayatım boyunca sağ gözünden ameliyat olduğu için sevgiler gönderen bir MHP mensubuyla da karşılaşmadım. Ama çok merak ediyorsa sayın Bozdağ aynada ve sağına soluna baktığında arkadaşlarında bunları görebilir. Mücadelenin toplumun gönlünde ve adil olması gerkiyordu. Bunun için önce kendilerinden başlamalılar. Bugün bu eleştiri hakkımızı baki tutuyoruz. Biz şunu biliyoruz Gaziantep’te AKP üst düzey yöneticilerinden bazı arkadaşlar bu terör örgütü nedeniyle kapatılan bir hukuk derneğine üyeler. Onları ne zaman görevden el çektireceğini de merakla bekliyoruz. Adımız devlet diye bu işide mi biz yapacağız?”

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.