Birşey olacağız diye değil, Bir olacağız diye MHP… Bir yere varacağız diye değil, yolumuz var olsun diye MHP… Türk Vatanı, Türk Milleti, Türk Bayrağı, Türk Devleti var olsun; düşmanlar kahrolsun diye MHP… MHP, ne kadar varsa, onlar o kadar yok. Yüksel, var ol, yaşa MHP…

Zillet ittifakı memleketimiz için hayırlı değildir. Çünkü bu zillet ittifakına destek verenlere iyi bakın, hepisinin elinde Ülkücü kanı var. Zillet ittifakının sonu hüsrandır. Sonradan üzülmemek için, birlik, dirlik içinde Edirne ve Türkiye diyorsak, öncelikle bu cenahta kesinlikle olmamalıyız.

Zillet itifakının peşine takılan Ülkücüyüm diyen kişi kendini çok iyi sorguya çekmeli, hiç olmazsa Ülkücüyüm diye tanıtmamalıdır. Ülkücü ne yaptığını bilen bir kişidir.

Ülkücü Ülkücü olarak yoluna devam etmelidir, MHP’nin başarısı için ter akıtmalı ve mücadele etmelidir. Artık gerçeği kendi gözlerimizle görmeli, zillet ittifakının Edirne’ye, Ülkemize hiçbir katkısının olmayacağını herkes kabul etmelidir.

31 Mart 2019 Tarihinde yapılacak olan Yerel Yönetimler Belediye seçimleri her Ülkücü için, her Edirneli için çok önemlidir. Çünkü Cumhur itifakına karşı çıkanların alayı haçlı zihniyetine hizmet edenlerdir. Bu seçimlerde MHP’ye ve Belediye Başkan adayımız Sayın Recep Kozan’a sahip çıkmayanlar bize göre Ülkücü değildir.

31 Mart Yerel Yönetimler Seçimlerinde MHP’nin başarılı olabilmesi ve neticeye varabilmesi için… Edirne’de gidilmedik kahve, gidilmedik mahalle, çalmadık kapı, sıkmadığımız el ve fethedilmedik gönül bırakılmamalı. Yürüyeceğiz. Hemde neticeye varana kadar yürüyeceğiz. Yılmadan ve usanmadan yüryeceğiz.

MHP Edirne’de vatanın sınırlarının nereden nereye çekildiğini görerek, MHP Tuna’nın uğultusuna kulak vererek ve MHP Selimiye’nin fısıldayışını duyarak yürümeli.

Kişileri kale almada, ayak bağlarının üzerine basarak yürüyeceğiz. Gerekirse ezip geçerek, dalga dalga yürümeye devam edeceğiz.

MHP Belediye Başkan adayı Sayın Recep Kozan geziyor, koşuyor, mücadele ediyor!.. Sıkmadığı el bırakmıyor. Büyüklerinin elini öperek onların hayır duasını alıyor ve yoluna devam ediyor. Her gittiği yerde MHP’ye oy istiyor ve Partisinin projelerini bıkmadan usanmadan anlatıyır. Her gittiği yerde de çiddi manada ilgi, alaka ve sevgi görüyor. Bunu ben söylemiyorum bizzat konuştuğum insanlar söylüyor.

Bu iş teoriden ibaret değil; uygulaması ortada! Demek ki olabiliyor! Bu işin nasıl gerçekleştiği aşikar. Metot belli. Öyleyse bundan sonra bize emanet! Bu dava gönüllerimizden dışarı taşan bir dava!..

Bu davayı Edirne’de başarılı kılmak için herkes kırgınlığı, küskünlüğü, dargınlığı elinin tersiyle bir kenara itsin ve Allah rızası için üzerine düşen dava şuuru ile Bismillah diyerek çalışmaya başlasın. Çünkü vatanımızın durumu iyi değil, bu seçim MHP için de hayatı önem arz etmektedir.

Ben, 12 Haziran 2011 yılında yapılan Milletvekili Seçimlerinde İl Başkanıydım. O seçimlerde 37 bin oy aldık.. Eğer 4 milletvekili olsaydı MHP Edirne’de bir milletvekili çıkarıyordu.

12 Haziran 2011 yılında yapılan seçimlerde.. Çok üzüldük, çok sıkıntı çekdik, çok bedel ödedik. Biz diyoruz ki, bizim çektiklerimizi, bizim üzüntülerimizi, bizim sıkıntılarımızı ve bizim ödediğimiz bedelleri ödemesinler ve yaşamasınlar!..

İmam-ı Azam talebesine şöyle nasihat ediyor:
* Az birşeyde olsa, insanları yemeğine buyur et!
* Bir fesatlık duyduğunda, o fesatlığı ortadan kaldır!
* İyi olan yerde, iyiliklerinde onlara yardım et!
* Seni ziyaret edeni de, etmeyeni de ziyaret et!
* Sana iyilik yapanada yapmıyana da iyilik yap!
* Seni ilgilendirmeyen şeyden uzak dur, soruşturma!
* İnsanlara hakkı göster!
* Dostun hastalandığında ziyaret et, tanıdığın iyi kişileride buna teşvik et!
* Senden ayrılanları, seni istemeyenleride ziyaret et!
* Sana gelmeyene de, ikram et!
* Sana kötü konuşanlara iyi konuş! Yanında olsun olmasın.

Yazı mı; düşünür yazar Walt Whitman’nın şu sözleri ile bitiriyorum: “Sizi tenkit edenlerden, Size cephe alanlardan, Size rekabet edenlerden de alınacak büyük dersler vardır.”

Zakir TERCAN

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir