MHP DEVLET KÖPRÜSÜNÜN KİLİT TAŞIDIR…

01.08.2021
A+
A-

Dün Milliyetçi-Ülkücü hareketin kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş’in maruz kaldığı dedi-kodu, iftira, gıybet girişimlerinin bugünde MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli için devreye sokulduğuna şahit oluyoruz.

Bunu gerçekleştirmek için ise “Bahçeli ile olmuyor” söylemi hafızalarda yer edinmek isteniyor. Meselenin Bahçeli değil, Milliyetçi-Ülkücü hareketin bizzat kendisinin olduğunu nedense görmek istemiyoruz.

İyi de gerçekler bu kadar aşikar bir biçimde ortadayken Lider Devlet Bahçeli’yle uğraşmanın asıl nedeni, ABD ile görüşme isteklerini kabul etmemesi mi? Ülkücü olması mı? İllede vatanım demesi mi? İleri görüşlülüğü mü? Olanların sonucunu tahmin etmesindeki doğruluk mu? Başbuğun yanında yetişmesi onun ayak izlerinin üzerinde gidiyor olması mı?

Bana sorarsanız feleğinden çemberinden geçmiş ülkücüler için bu kadar sedece bir mahkeme kararıdır. Tabutluklarda eğilmemiş bir hareketin mensupları için ifade edebileceği tek şey budur.

Vatan için, ülke için birlik olmamız gerektiğini idrak edin, anlayın, anlatın!

Milliyetçi-ülkücü hareketin saflarını bozmaya çalışıp, değerlerini yozlaştırmaya çalışanlar mahkeme zabıtlarının tarih sayfalarındaki taşeronları olmaktan kurtulamayacaklardır.

Evet, bugün MHP’nin tam ve açık olarak bulunduğu yer; DEVLET KÖPRÜSÜNÜN KİLİT TAŞI olmasıdır. Bu konumlandırmada da başka izaha gerek kalmadan İlahi Takdirdir.

Kilit Taşı dememizin sebebi, MHP’nin Türk Milleti Adına savunduğu değerler, öne sürdüğü politikalar ve kadroları Devlet içinde olmazsa olmaz, devleti tutan ve diğer bütün taşlar üzerinde etkisini her zaman göstermesidir. Devlet Köprüsünü Türk Milleti İçin Ayakta Tutmasıdır!

Kısa Cumhuriyet Tarihimize baktığımızda Türk Milliyetçilerinin Atatürk liderliğinde devleti kuran iradeyi temsil etmeleri, daha sonraki dönemlerde de tarihten gelen devleti yaşatma “ebed müddet” iradesini ortaya koydukları zaten çok açıktır.

Bu vesileyle kurdun yara aldığında bile teslim alınmadığına tarih bir kez daha şahit olacaktır!

Zakir Tercan
MHP Edirne İl Başkanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.