Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Gök Gürültülü

MHP Denizli’de Anayasa Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

09.01.2017
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkezi tarafından organize edilen Anayasa Bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

MHP Genel Merkezi tarafından düzenlenen Anayasa Bilgilendirme toplantısı yapıldı. Katipoğlu Düğün Salonu’nda yapılan bilgilendirme toplantısına MHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, MHP MYK Üyesi Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy ile MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, İl Başkanı Cafer Birtürk, Aydın MHP İl Başkanı Burak Pehlivan ve partililer katıldı. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, “Bu bilgilendirme toplantımız, tamamen MHP’nin önce 21 madde olup, daha sonra 18 maddesi kabul edilen Anayasa değişikliği ile ilgili bir bilgilendirme toplantısıdır. Atandığımızda 32 kişiydik, çok şükür yöneticiler olarak bugün 132 kişi olduk. Geldiğimiz günden sonra 6 tane ilçe yönetimi değişikliği zaruret etti.

 

Bu değişimden sonra geriye kalan 13 ilçe ile hiçbir ayrım gözetmeksizin bugünlere geldik. 11 ayı tamamlamak üzeriyiz bizden öncekileri yönetimlere yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Bu 11 ay süre içerisinde Denizli’deki valilikten tutun, kaymakamlıktan tutun sivil toplum örgütlerinden tutun hepsine ziyaretler gerçekleştirdik. Bu zaman zarfı içinde bizden önceki yönetimlerden kalan tüm borçları çok şükür yönetim olarak hepsini sıfırladık. Bu andan itibaren hiçbir Allah’ın kulunun Milliyetçi Hareket Partisinden alacağı yoktur” diye konuştu.

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem toplantıda yaptığı konuşmasında “MHP’nin durduğu ilke ve ülke çizgisi dün neyse bugünde odur” dedi. Erdem “Ülkemiz kriz ve kaos fırtınasıyla sürüklenmekte. Eskiden sadece PKK terör örgütü ile mücadele ederken bugün sayısını bilmediğimiz kadar çok terör örgütü ile mücadele etmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi bugüne kadar tuzak kurarak siyaset yapmamıştır.

 

 

MHP, aziz Türk Milletinin ve devletin aleyhine olan hiçbir konuda destek vermemiştir. Liderimiz Devlet Bahçeli ülkemizin büyük bir krizin ve kaosun içinde olduğuna ve bunun mutlaka giderilmesi için gereğinin yapılmasına işaret etmiştir. Ülkemizde şuanda hukuksuz, kanunsuz ve anayasaya tamamen aykırı bir yönetim modeli mevcuttur. Bunu kabul etmek ve onaylamak mümkün değildir.
MHP ilke ve ülkülerine sonuna kadar bağlıdır ve bu hep böyleydi, bundan sonrada böyle olacaktır. MHP tarafından hukuksuzluğun ve kaosun bitirilmesi, Türkiye’nin düzlüğe çıkması çağrısı yapılmıştır. Liderimizin yıllardır her uyarı ve tespiti haklı çıkarken, ortaya koyduğu vizyonu ve izlediği yolu tartışmak zaman kaybından başka bir şey değildir. MHP’nin durduğu ilke ve ülke çizgisi dün neyse bugünde odur.

 

MHP’nin şartları da her zaman net olmuştur. Anayasa’nın ilk 4 maddesine dokunulmayacak. Devletin ayarları ile oynanmayacak. Milletimizin bütünlüğü, geleceği riske atılmayacak. Üniter devlet yapısı her şart ve koşulda korunacaktır. Özetle Türklük tartışılmayacaktır. Birlik bozulmayacaktır. Eline her silah alan devlete şart koşmayacaktır. Biliniz ki, Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde her birinizi, gür sesle, büyük bir yürekle ve gönülde temsil etmektedir” ifadelerine yer verdi.

Daha sonra kürsüye çıkarak konuşma yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, partisine yöneltilen eleştirilere karşı cevap verdi. Partisinin üyelerine seslenen Ayhan, “Bizim ifadelerimiz, davranışlarımız herkes tarafından beğenilmesi bize mutluluk verir. Ama demokraside herkesin aynı fikirde olması, siyasi, sosyal, ekonomik anlamdaki politikalarda birebir örtüşmesi, mümkün olmayabilir. Dolayısıyla burada çok anlamlı, değerli düşünceleri, değerlendirmeleri bir araya gelerek, yapacağız. Hepiniz soracaksınız, bundan doğru yok. Yalnız bunu iyi niyet içinde, gayet net bir şekilde yapacağız” dedi.

Kendi partisini eleştiren Cumhuriyet Halk Partisine cevap veren Ayhan, önceki dönemlerde CHP’nin HDP ile birlikte hareket ettiğini kaydetti. Ülkenin içinde olduğu durumdan dolayı ve AK Parti ile uzlaştıklarını belirten Ayhan, “Etrafımızda bölgesel problemler devam ediyor. Güneyimiz meydanda, ülkenin içindeki problemler meydanda, artan jeopolitik riskler var. terör ülkeyi sarmış, tehdidin boyutları artmış, savaşın eşiğine gelinmiş, inisiyatif alıyorsunuz.

 

 

Bizim orada bir tasarı geçirme imkanımız var mı sayısal olarak, yok. Biz orada bir önerge verdiğimiz zaman geçme imkanımız var mı kendi sayımızla, yok. Muhalefet partileriyle işbirliği içinde, bir imkanımız var mı, o da yok. Milliyetçi Hareket Partisi 11 Ekim 2016’da inisiyatif aldı. Görüyorsunuz o tarihten itibaren Milliyetçi Hareket Partisinin dedikleri konuşuluyor. Bu anayasa görüşmelerinin önceki görüşmeleri, müzakere dönemlerinde onların neye evet, neye hayır diyeceklerini hep beraber göreceğiz. Bizim millet olarak, şu anki fiili durumdan çıkmamız lazım” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.