Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

MHP Denizli İl Başkanı : Bizim çizgisi kırık olanlara verecek partimizde davamızda yoktur

18.06.2016
A+
A-

MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk “Bizler 47 yıldır emek edilen, uğruna canlar verilen kutlu davamızı, sözde iktidar heveslilerinin akıbeti belli olmayan maceralarına kurban vermeyiz, vermeyeceğiz. 10 Temmuz’da planları alt üst etmek, kötü ve art niyetlileri titretmek için Ankara’da olacağız. Bizim çizgisi kırık olanlara verecek partimizde davamızda yoktur.” dedi.

Denizli İl Başkanı’nın açıklaması şu şekilde:

Yaklaşık 6 aydır, partimizde bir değişim türküsü söylenmekte ve partimiz kendi iç işleri ile meşgul edilmek istenmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılı dönemde Türkiye Cumhuriyeti’nin Milli Refleksi ve Sağlam Kalesi olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin kendi iç siyasetine yönlendirilme çabaları tesadüf değil, büyük bir oyunun parçasıdır.

Çünkü 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde alanlarda söylediği her şey doğru çıkan partimiz birilerinin işleyen çarkına çomak sokmuştur. Bu zaman zarfında partimizin ivme kaybedeceğini, Türklüğün son kalesinin düşeceğini sananlar hüsrana uğramıştır. Genel Başkanımızın mahkeme süreci ile ilgili olarak, pazarlık halinde olduğunu söyleyenler, kurultay olmasın diyerek başkanlık sistemine destek verdiğini dile getirenler, gelinen bu noktada iftiralarının altında ezilmişler fakat ne hikmetse yüzleri dahi kızarmamıştır.

Seçim zamanlarında partimiz ve şanlı üç hilalimiz için evlerinin kapı kilidini açmaktan imtina edenler, bugün destekledikleri aday adaylarının yanında il il dolaşmakta çalışmalar yapmaktadırlar. Yıllarca bu hareketin sayesinde makam, mevki sahibi olanlar, en ufak bir menfaat ve makam kaybında, aleyhte çalışmaya başlamış, iftiralarını sıralamış hakaretler savurmuştur.

Seçim zamanında HDP’yi destekleyeceğini açıklayıp, şimdi de MHP’de değişim olsun borazanı çalanlarla aynı yolda yürümek Ülkücülüğümüz gereği bizim için zül olsa da, bazıları için yadırganacak bir durum değildir anlaşılan.

Merak ettiğimiz ve dikkat çekmek istediğimiz başka bir konu ise, seçim çalışmaları sırasında ellerini ceplerine atmayıp tek kuruş para harcamayanların bugün oluk oluk para harcamalarıdır. Bu paraların kaynağı nedir? Alanlardan otel lobilerine çekmeye çalıştığınız dava arkadaşlarımızın masrafları hangi kaynaktan karşılanmaktadır?
Yargıtay’ın verdiği karara saygılı olacağımızı dile getiren Sayın Genel Başkanımız, bu karar sonrasında Parti Tüzüğümüzün ilgili maddesi gereğince 10 Temmuz’da Ankara Arena Kapalı Spor Salonun da seçimli olağanüstü Kurultay yapılacağını ilan etmiş ve bu kurultayda tüzüğün ilgili maddesinin değişeceğini de vurgulamıştır.
Bu karar yapılan ilk Merkez Yönetim Kurulu toplantısında da onaylanmıştır. Buna rağmen çağrı heyeti 19 Haziran tarihini tüzük kurultayı tarihi olarak açıklamış ve hareketimizin birlik ve bütünlüğüne halel getirmiştir. Liderimizin almış olduğu kurultay kararında tüzük değişikliği de yapılacağına göre bu acele nedendir?
Bizler 47 yıldır emek edilen, uğruna canlar verilen kutlu davamızı, sözde iktidar heveslilerinin akıbeti belli olmayan maceralarına kurban vermeyiz, vermeyeceğiz.
10 Temmuz’da planları alt üst etmek, kötü ve art niyetlileri titretmek için Ankara’da olacağız. Bizim çizgisi kırık olanlara verecek partimizde davamızda yoktur.
Kimin hangi maksatla desteklediği belli olmayan bir değişim masalının peşinden gitmek, dibi görünmeyen kuyudan su içmeye çalışmaktır. Bizim dipsiz kuyulara gönderecek davamız ve partimiz yoktur.

Karanlık ve izbe siyasetin içine çekilmeye çalışılan partimiz, Türklüğün batmayan güneşidir. Güneşimizi batırmak isteyenlere müsaade edilmeyecektir.
47 yıllık geçmişi olan bu davanın şerefli mensubu olan Ülkücüler çok oyunlar bozmuştur. Bizim oyunlara feda edecek tek dava arkadaşımız da yoktur.

Allah’ın izni ile MHP Denizli İl Teşkilatı olarak 10 Temmuzda Liderimizin emrettiği gibi Ankara’da olacak, bütün oyunları bozarak düzlüğe çıkacağız. Ne ülkümüzden, ne ülkemizden vazgeçmeyeceğimizi dosta düşmana göstereceğiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.