Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

MHP DE KURULTAY ZAMANI BELLİDİR

22.12.2015
A+
A-

Bizim burada “OLAĞANÜSTÜ KURULTAY” karşıtlığımıza türlü, türlü mana yükleyenler var.
Kimisi diyor ki “Tabi oturmuşsun koltuğa kalkmak istemiyorsun!..”
Kimisi diyor ki” Genel merkeze tetikçilik yapıyorsun!…”
Kimisi diyor ki” 1 Kasım seçimlerinden alınan sonuçtan bu kadar memnun olan bir kişi olarak MHP küçülürken sevinmen senin de HAİN olduğunu ortaya koyar!..”

Kimisi özelden “ana ,avrat sövüyor!..”

Kimisi ” 1 Kasım da MHP nin aldığı sonuçların “hezimet olup olmadığını” bunu anlamamak için aptal, geri zekalı olmak gerektiğini ifade edip o değilden bizi “APTALLIK, GERİ ZEKALILIKLA” İtham ediyor.

Bütün bunları yapan ve yazan kardeşlerimin benim dünyamda alacakları cevap “ülkücü olup olmadıkları ” ile eş orantılıdır.
Benim yaşımdakilere veya benden büyük olanlara da zaten benim anlatacağım bir şey yok onlarında beni anlayacakları bir ruh halleri yok. Vaki ömürlerinde metafizik direnişleri kırılan, nefis kavgasında yenik düşen materyalist bir çukurda boğuşan ve “Artık ne olursa olsun bizde bir iktidar görelim ve şu AKP gibi İKTİDARIMIZIN NİMETLERİNDEN faydalanıalım” düşüncesinin esirleri zaten ne anlatırsanız anlatın anlamazlar.
Ben onların “anlamamalarını” anlıyorum,Benim anlamadığım “MUHTERİS İKTİDAR HASTALIKLARINI “dün kü ülkücü duruşları” ile izole telaşında oluşlarıdır.

Değerli dostlarım

Ben, bırakın 1 Kasım seçim sonuçlarını 7 Haziran seçim sonuçlarından dahi asla memnun olmamış, çok daha iyi sonuçların alınması imkanlarını olduğuna inanan biriyim. Bu işin bir tarafıdır.

Diğer taraftan benim MHP nin herhangi bir noktasında “KORUMAK” için saldırdığım bir makamım koltuğum yok. Bilakis savunmakla şeref duyduğum genel başkanım Devlet Bahçeli tarafından görevinden alınmış eski bir il başkanıyım. Rabbime şükürler olsun ki , “beceriksizlikten, başarısızlıktan” Dolayı görevden alınmadım ancak görevden alınma saiklerinin doğru olduğunu bu günde söyleyebilirim.
Benim şu ana kadar sorup bir türlü cevabını alamadığım mesele şudur. “Beceriksizlikle suçladıkları” genel başkanımız ve idarecilerin yerine ortaya çıkan kişilerin bu güne kadar neyi becerdiklerini merakımın giderilemesidir.

Bu gün kurultay yarın iktidar sloganı ile ortaya çıkan şahısların “ADAYI OLUP OLMADIKLARINA GÖRE BİR MHP ALGISI İÇİNDE ” olduklarıdır ki hiç bir tanesi MHP nin yaşadığı başarısızlıkta “SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK DA DEĞİLDİR!..”

En önemlisi de bizim tecrübelerimiz var….Bu tür zamanlarda yapılan “olağan veya olağan üstü kurultaylar da yaşadıklarımız var” Niyet salih ise “Yangından mal kaçırma telaşını” anlamak istiyoruz ancak şu ana kadar “HELE BİR GETSİNLER” ezberinden başka inandırıcı bir önermelerini görmedik, duymadık!..

Velev ki “olağanüstü kurultay toplandı , velev ki tüzük değişikliği yapıldı, velev ki ardından da genel başkanlık yarışı yapıldı”
Velev ki Sayın Devlet Bahçeli ve yeni ekibi geri kazandı.
O zaman ne diyeceksiniz, ne yapacaksınız?

Bir de işkembe-i kübradan bir nağme var!…” DEĞİŞİKLİK OLSUN DA, KİM GELİRSE GELSİN!..”.

Yahu uğruna 5000 şehit verdiğimiz, onbinlerce gazisi olan bir dava ve kadro partisinde bu nasıl bir aymazlıktır ki “KİM GELİRSE GELSİN” denilebilmektedir.

Hareketin başına gelmek için ortaya çıkan isim ve resimler üzerinde dahi durmak istemiyorum. En azından bu şahısları kendi küçük dünyamda kendimle karşılaştırabiliyorum ve 5 adım önümde olduklarına şu ana kadar ikna olmuş değilim.

GELELİM ASIL KONUYA

Şimdi alel acele, yangından mal kaçırırcasına bir kurultay sonrasında kendi şehrimdeki durumla konuya açıklık getireyim ki benim neyin peşinde olduğum daha iyi anlaşılabilsin.

Biz Mersin şehrini yönetimlerde olduğumuz zamanların bir eseri olarak yaklaşık 330 bin oyla teslim ettik. Bu gün 230 binlere düştü!…Mersin özelinde 100 hata ve yanlışlık yapılmış ise bunun en fazla 5 tanesi yanlış bilgilendirme neticesi sayın genel başkanımızdadır, geriye kalan 95 hata ve yanlışın müessirleri ortadadır.Olağanüstü bir kurultay sonrası bu hesaplar nasıl sorulacak nasıl sağlıklı bir MHP Mersin yapısı oluşturulacaktır.

Bütün mesele zaten bu noktada cereyan etmektedir.
Olağanüstü kurultayı birileri hem şahısları hem arzu ettikleri sonuçlar üzerinde TURNUSOL KAĞIDI gibi kullanmak istemektedir.
Bu iş MHP ve camiasına fayda değil zarar verecektir. Bu iş Ülkücü Harekete, Allah davasına çok büyük zararlar verecektir.
Türkiye “DÖNÜŞTÜRÜLÜRKEN”MHP yi bu işlerden muaf tutmayacaklarını, buna karşı milli bir direniş sergilenmediği taktirde gelecekte kouşulacak bir MHP ve genel başkanlığının kalmayacağını bütün genç ülküdaşlarımın çok iyi anlamaları gerekir.

YA DEVLET BAŞA
YA KUZGUN LEŞE

RAUF AYDEMİR

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.