Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Gök Gürültülü

MHP Bolu İl Başkanı Adem EVCİL’in Bayram Mesaji

29.10.2017
A+
A-

29 EKİM 1923 Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.

Millet olarak büyük bir zafere ulaştırdığımız kutlu milli mücadelemizi yeni, güçlü bir devletle ve Cumhuriyet yönetimi ile taçlandırışımızın üzerinden 94 yıl geçmiş bulunmaktadır.

Bu çok önemli ve anlamlı günde aziz milletimizi içtenlikle kutluyorum.

Bağımsız ve hür yaşama arzusuyla, her türlü yokluk ve zorluğa rağmen büyük bir inanç ve iman gücüyle elde edilen bu zaferi sürekli kılmak isteyen; milletimizi bu mücadele’ye götüren şartları ve zafere kadar geçen süreci çok iyi bilen, hedefi en baştan tam bağımsızlık ve muasır medeniyetler seviyesini aşma olarak belirleyen Atatürk, bu hedeflere ancak cumhuriyet ve demokrasi ile varılabileceğini görmüştür.

Devletin meşruti yönetimle devamı veya çeşitli devletlerin manda ve himayelerinde varlığını sürdürmesi gibi öneri ve alternatifleri şiddetle reddetmiş; Türk milletinin yaşamasının yalnız ve ancak hür ve bağımsız Türk devleti ile mümkün olacağına olan inancını ortaya koymuştur.

Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluş felsefesinde olduğu gibi, tam bağımsız, güçlü ve demokrasi içinde bir dünya devleti olarak yaşatmak için bugün hepimize büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir.

Bu sebeple de, İmparatorluktan Cumhuriyet’e doğru giden süreci çok iyi bilmek, anlamak, kavramak ve her zaman hatırda tutmak zorundayız. Çünkü, bu süreç devletimizin bekası ve milletimizin geleceği, huzur ve mutluluğu açısından çok önemli bir rehberdir.

Tıpkı, İmparatorluğun son döneminde olduğu gibi, bu gün de devlet ve millet olarak çok büyük ve ciddi sorunlarla yüzyüzeyiz. Bu sorunların varlık ve bekamızı tehdit eder hale gelmesine asla izin veremeyiz. Bu nedenledir ki, üniter yapımızı, tam bağımsızlığımızı ve vatan toprakları üzerindeki egemenlik haklarımızı tartışmalı hale getirebilecek her türlü gelişme ve anlayışlara karşı milletçe dikkatli ve uyanık olmak durumundayız.

Devletimizin ve Cumhuriyetimizin üzerine inşa olunduğu değerlere karşı veya yabancı anlayışlar misak-ı milli hedefimizi ve Lozan antlaşması dahil olmak üzere, bu milletin bütün kazanımlarını görmezden gelme ve hatta inkar yoluna dahi başvurabilmektedirler.

Ancak, çok iyi bilinmelidir ki, bu anlayış sahipleri ne yaparsa yapsın, ne düşünürse düşünsün Cumhuriyetimiz bağımsız ve üniter yapısını koruyarak ebediyen var olacaktır. Milletimizin bütünlüğüne asla halel gelmeyecek, demokrasimiz kendini geliştirmeye devam edecektir.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin dünya ile bağı güçlü, dışa açık, ekonomik gelişmesini ve kalkınmasını gerçekleştirmiş, büyük ve lider bir ülke olması bizim en büyük hedefimizdir. İnşallah, Cumhuriyetimizin 100. yılında, dünyanın en güçlü ve lider ülkeleri arasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti de yer alacaktır.

Ülkemiz, Büyük Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının kuruluşta ortaya koydukları temel amaçlara ve hedeflere ulaşacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu büyük günün 94. yıldönümünde, bütün vatandaşlarımızın bayramını kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

MHP Bolu İl Başkanı Adem EVCİL

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.