DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Sağanak Yağışlı

Meydan okumayı meclise değil teröristlere yapın

19.03.2016
77
A+
A-

 

 

Başbakan Davutoğlu’nun terörist cenazelerini ziyaret eden ve bölücü hainlere açık ve aleni şekilde destek veren sözde milletvekillerinin dokunulmazlıklarını kaldırmak yerine, meseleyi sulandırıp meclise “hodri meydan” çekmesi, ülkenin niye bu halde olduğunu ve neden bu terör belasını yaşadığımızı bir defa daha belgelemiştir.

MEYDANI TERÖRİSTLERE BIRAKTILAR

Muhalefet partilerine ve ismini vererek MHP’ye meydan okumakta çok mahir ve atak davranan AKP zihniyetinin; meydanı teröristlere, hainlere, bölücülere, eli silahlı katillere bırakmakta hiçbir sakınca görmediklerine bütün dünya şahittir, zaten kendileri de itiraf etmişlerdir. Şimdi de açıklamalarıyla bu hazin durumu bir defa daha tescil ediyor, bir defa daha perçinliyorlar. Bunu açıktan yapamadıkları için de arkadan dolanarak ve milletten kaçırarak yapmaya uğraşıyorlar. Daha da trajikomik olan buradan bir kahramanlık çıkarmaya çalışmalarıdır.

ÜLKE KAVRULUYOR

Türkiye bir baştan bir başa terörün ateşiyle kavruluyor. Ülkenin her yeri cenaze evine döndü. Herkes tedirgin ve endişeli. Güvenlik güçlerimiz canlarını ortaya koyarak bir mücadele veriyor. Ülkeyi 14 yıl tek başlarına yönettikten sonra bu hale getiren ve tarihin en zor ve karanlık günlerine mahkum edenlerden beklenen, MHP’ye, CHP’ye, meclise meydan okumak değildir. Teröristlere, hainlere, bölücülere, bomba döşeyenlere, döşetenlere ve onların siyasi uzantılarına meydan okumaktır. Başta terörle mücadele eden kahramanlarımız olmak üzere, vatan ve milletine sahip çıkan aklı başındaki herkes ne olduğunu görüyor, biliyor ve sizden gereğini yapmanızı bekliyor. Ettikleri yemini ayaklar altına alarak, terörist cenazelerini ziyaret eden sözde milletvekilleri bu mecliste daha fazla bulunamazlar.

YAPILMASI GEREKEN

Yapacağınız şey, derhal bunların dokunulmazlıklarının kaldırılmasını işleme koymak ve mecliste sonuca bağlayıp, yargıya havale etmektir. Bunun için hiç kimseye ihtiyacınız yok. Bugün Cumhurbaşkanı olarak her ne kadar tersini söylüyor ve değiştirilmesini istiyor olsa da, Sayın Erdoğan Başbakanken ülkeyi felakete sürükleyen düzenlemeleri MHP’nin bütün itirazlarına ve karşı koymalarına rağmen, elinizdeki çoğunlukla hayata geçirmekte bir an bile tereddüt göstermediniz. Meclisi gerekirse sabahlara kadar çalıştırarak terörün tanımını da, terörle mücadele kanununu da bebek katilinin elinize verdiği yol haritasına göre yeniden düzenlediniz. Ama sıra, bu ihanet güruhu için ciddi bir şeyler yapmaya ve dokunulmazlıkları kaldırmaya gelince muhalefetin ne dediği ve desteği her şeyin önüne geçti.

MESELE BELLİ SONUÇ ORTADA

Anayasa, kanunlar ve içtüzük ortada. Dokunulmazlıkların kaldırılması için 276 oy yeterlidir. Sizin 316 milletvekiliniz var. İsterseniz, yarın bu işi çözersiniz. Kaldı ki, MHP bu konuda açık destek vereceğini defalarca ilan etmekle kalmamış, TBMM Başkanlığına da müracaatta bulunmuştur. Neyin meydan okumasını yapıyorsunuz? Mesele belli, sonuç ortada. Getireceksiniz dosyaları, koyacaksınız meclisin önüne, parmaklar kalkacak ve karar verilecek. Bu kadar basit, bu kadar kesin, bu kadar nettir. Hainlere, katillere karşı canlarını ortaya koyan kahramanlar da, can veren yiğitler de, Ankara’daki patlamada şehadete yürüyen kardeşlerimiz ve onların aileleri de, bütün Türk milleti de sizden bunu istiyor, bunu bekliyor. Ortada meydan okunacak bir şey yok. Gereğinin yapılmasını bekleyen dosyalar ve bir millet var. Ama illa da meydan okuyacaksanız, ona da kimse bir şey demiyor. Dönün hainlere, katillere bu ülkeyle ve milletle meselesi olanlara meydan okuyun, bizde sizinle birlikte haykıralım.

BU FİLMİ DAHA ÖNCE GÖRDÜK

Sayın Bahçeli’nin tespiti ile ipe un sererek, sulandırarak ne yapmak istediğiniz bellidir ve nitekim yapılan açıklamalara yansımaya başlamıştır. HDP ile başkanlık kumpasları kuruluyor ve anlaşılan gizli pazarlıklar yürütülüyor. Bu şartlarda terörist cenazelerine giden sözde milletvekillerinin dokunulmazlıklarını kaldırmak sözden öteye geçmeyecektir. Kaldı ki, biz bu filmi daha önce de gördük. Dağdan inen teröristlerle kucaklaşan sözde milletvekilleri için de aynı şeyi söylemiş, aynı resti çekmiş ve meydan okumuştunuz. Gelinen noktada bırakın dokunulmazlık kaldırmayı, onlarla şeref masaları kurup, pazarlık yaptınız. Koster seferleri düzenleyip İmralı’daki bebek katiline gitmelerine, Kan dilli sürüngenlere kolayca ulaşmalarına imkan sağladınız. Sonra da Dolmabahçe’de törenle anlaşma imzaladınız.

ÖZEL HESAPLAR HER ŞEYİN ÖNÜNDE

Bu ülke tarihin gördüğü en büyük yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla çalkalandı. Orada bile dokunulmazlıkları kaldıramadınız. Kaldırmak isteyen Başbakanın nasıl pişman edildiğine, AKP içindeki bazı milletvekilleri için neler yapıldığına, nasıl ikna edildiklerine yine bütün Türk milleti şahittir. Muhalefeti, parti içindeki dehşet dengesine, özel hesaplarınıza ve restleşmelerinize alet etmeye çabalamanız, bir siyasi uyanıklık olsa da, beyhude bir çabadır. Özellikle Adalet Bakanından gelen ve dokunulmazlıkların kaldırılmasındaki meydan okumada Cumhurbaşkanı öne çıkaran açıklamalar, hayret vericidir. Bir defa daha parti içi hesaplaşmaların, özel hedeflerin, şahsi menfaatlerin ülkenin varlığının ve birliğinin önüne nasıl geçtiğine ibretle şahit oluyoruz.

MİLLETİN AKLIYLA ALAY ETMEYİN

Battıkça çırpınıyor, çırpındıkça batıyorsunuz. Bu milletin iki eli yakanızdadır. Şehitlerimizin, şehit yakınlarını ve canlarını ortaya koyan kahramanlarımızın vebali omuzlarınızdadır. Sulandırmayı, özel hesapları, ipe un sermeyi artık bir kenara bırakın. Bu milletin aklıyla da sabrıyla da daha fazla alay etmeyin. Meydan okunacak yer de, meydan okumanın nasıl olacağı da bellidir. Şu ihanet güruhun fezlekelerini meclise getirin ve gereğini yapın.

Orhan Karataş

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.