Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

METİN ERSOY ’UN BASIN AÇIKLAMASI

16.02.2017
A+
A-

MHP Konyaaltı İlçe Başkanı Metin Ersoy’un 16 Şubat 2017 Perşembe günü İlçe Başkanlığında düzenlemiş olduğu basın toplantısı açıklamaları aşağıdadır.

Antalya Basınımızın güzide temsilcileri;

Konyaaltı Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığının, Milliyetçi Hareket Partisinin 48. Kuruluş yılı ve 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan referandum süreciyle ilgili partimizin görüş ve düşüncelerini paylaşacağımız toplantımıza hoş geldiniz.

1965’te Alparslan TÜRKEŞ ve arkadaşları Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisine katılmışlar, 8-9 Şubat 1969 yılında amblemi kırmızı zemin üzerinde 3 tane Hilalin olduğu Milliyetçi Hareket Partisi’ni kurmuşlardır.

4 Nisan 1997’de Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ Hakka yürümüş, sonrasında 6 Temmuz 1997 tarihinde Devlet Bahçeli Liderliğinde Türk siyasi hareketinin içerisinde, 48 yıldır siyasi faaliyetini devam bir hareketin mensuplarız.

Milliyetçi Hareket Partisi; kurulduğu günden bu yana şehit vermiş,  gazi olmuş siyasi bir harekettir. Kurucuları ve mensupları 1960 askeri darbesini, 1971 muhtırasını, 12 Eylül 1980 askeri darbesini, 28 Şubat sürecini,27 Nisan E-Muhtırasını son olarak 15 Temmuz FETÖCÜ HAİN Başkaldırısını yaşamış siyasi bir harekettir.

Biz mensuplarına göre Milliyetçi Hareket Partisi “Kutlu Bir Yürüyüş”ün adıdır.

Partimiz ve taraftarları, sonunda en büyük zararı kendileri görmüş bile olsalar, her zaman Türk Devletinden, Türk milletinden tarafa olmuşlardır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin varoluş gayesi Türk Devleti ve Türk milletini ebed müddet yaşatmaktır. Partimiz “Önce ülkem, sonra partim ve ben” ilkesiyle hareket eder.

15 Temmuz FETÖ’cü hain darbe girişiminin olduğu saatlerde Liderimiz Devlet Bahçeli Başbakanımızı telefonla aramış, kendisine ulaşamamıştır. Anadolu Haber Ajansından Milliyetçi Hareket Partsi Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’nin ‘’Darbe girişimine karşı hükümetimizin yanındayız’’mesajının televizyonlardan altyazıyla geçilmesiyle birlikte, Milletimize darbeye karşı direnen güvenlik güçlerimize güven ve moral vermiş, darbecilere korku ve güvensizlik sarmıştır.

Yenikapı Mitinginde toplanmış olan 5 milyondan fazla yurttaşımız orada bulunan siyasetçilere birlik ve beraberlik ruhu içerisinde hareket edin, Türk Devleti ve Türk Milleti için geçmiş kavgalarınızı erteleyin mesajı vermiştir. Milliyetçi Hareket Partisi bu mesaj doğrultusunda ‘’Önce ülkem, sonra partim’’ anlayışıyla hareket etmiştir. Hükümetimize, Türk Devleti ve Türk Milleti hayrına olan işlerde iç ve dış düşmanlara karşı destek vereceğini belirtmiştir.

Türk Yurdu ateşler içerisindeyken, küresel sermaye tarafından kullanılan 22 terör örgütü tarafından sarılmış, kuşatılmış haldeyken, yanıbaşımızda süren Suriye, Irak iç savaşları Türk Devletini tehdit eder hale gelmişken, Cumhurbaşkanımızın yaverinden başlayan, Genel Kurmay Başkanımızın yardımcısıyla devam eden, devletimizin her kurumuna sızmış 40 yıldır bu günler için yetiştirilmiş,  40 yıl kendilerini gizlemiş FETÖ’cü HAİNLER varken ve bu HAİNLERİN kullandıkları ByLock proğramını indirmiş olan 200 bin hainden, 75 bin tanesi henüz deşifre edilememişken. Milliyetçi Hareket Partisi ne yapacaktı? İstanbul Fethedilirken konsilin yaptığı gibi “melekler erkek mi, dişi mi olur” tartışması gibi “Tayyip Erdoğan şunu dediydi”, “bunları başımıza musallat eden AKP değil mi?” günlük tartışmaların içerisinde mi olacaktık?

Milliyetçi Hareket Partisi, Lideri Devlet Bahçeli öncülüğünde, Türk Devleti ve Türk Milletinin iyiliğine ve hayrına yapılacak ne varsa gereğini yerine getireceğini beyan etmiştir. Bu sıkıntılı süreçte liderimiz, Cumhurbaşkanının yetki ve sınırlarını aştığını, bu durumun giderilmesi gerektiğini, milletimize gidilerek kanunsuz olan durumun kanuna uygun hale getirilmesini ve Referandumdan onay alınamaması durumunda yasal sınırlar içine geri dönülmesi çağrısı yapmıştır.

AKP hükümeti bu çağrıya uyarak 18 maddelik anayasa değişikliği metnini meclise getirmiştir. Mecliste kabul edilen değişiklik metni 16 Nisan 2017 tarihinde milletimize sorulacak, milletimiz de gerekeni sandıkta yapacaktır.

Türk milleti yüzyıllardır tarih sahnesinde ve bin yıldır Anadolu coğrafyasındadır. Demokrasi kültürü milletimizin iliklerine kadar işlemiştir. 1999 yılında DSP(%22.19)-MHP(17.98)-ANAP(13.22)koalisyonunu %53,39 oy oranıyla iktidar yapmış, aynı partileri 3.5 yıl sonra meclise sokmamıştır.15 Temmuz günü tankların önüne çıkıp vücudunu siper etmiş, FETÖCÜ HAİN darbe girişimine karşı durmuştur. Milletin hakemliğine gidilmesine aracılık eden Milliyetçi Hareket Partisi ve lideri Devlet Bahçeli iftira, karalama ve itibarsızlaştırma kampanyalarıyla karşı karşıaya kalmıştır.

Unutmadık, Unutturmayayacağız!

-Türkçe olimpiyatlarında ‘’Hocam gel artık bu hasret sona ersin’’,’’Ne istediniz de vermedik’’, çözüm süreci, Oslo görüşmeleri, Dolmabahçe mutabakatlarını unutmadık unutmayacağız.

-Kasım 1991’de, “bugün sırtımızı Kandile dayadık” diyen milletvekillerinin ablaları, ağabeyleri olan 18 tane Halkın Emeği Partiliyi meclise sokanları unutmadık, unutturmayacağız.

-‘’Muhtar bile olamaz’’ denilen Recep Tayyip Erdoğan’ın önünü açan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal’ı unutmadık, unutmayacağız.

-7 Haziran seçimlerinden sonra Cumhuriyet Halk Partisinin kapalı grup toplantısında Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Başkan Yardımcısının HDP’ye oy verdiğini söylemesi ve İzmir Milletvekili ile arasında bu sebebten tartışma çıkmasını, Cumhuriyet Halk Partisinin güçlü olduğu Bebek, Nişantaşı, Kadıköy, Beşiktaş’ta oylarını, sırtını Kandile dayamış olan HDP’ye verdiklerini unutmadık, unutturmayacağız.

-Cumhuriyet Halk Partili Milletvekili Şafak Pavey’in sırtını Kandile dayamış HDP Genel Başkanına ‘’Birlikte iyi salladık’’ demesini, Demirtaş’ın da ‘’umarım her şey daha iyi olacak. Hep birlikte daha iyisini başaracağız’’ demesini, düzenledikleri barış mitinginde Atatürk ile çocuk katili Teröristbaşı Abdullah Öcalanın resimlerini yan yana getiren zihniyeti unutmadık unutmayacağız.

-FETÖ’cü HAİNLERİN, Türkiye Yazarlar Birliği öncülüğünde bilmem kaç kere düzenlenen Abant toplantılarına katılanları, sonuç bildirgesine imza atan CHP’lileri, AKP’lileri, DEP’lileri, HDP’lileri, akademisyen ve bilim adamı sıfatıyla bu toplantılara katılmış olanları, şimdi gazetelerdeki köşelerinden, televizyonlarda açıkoturumlardan Milliyetçi Hareket Partisine salya sümük saldıranları unutmadık, unutmayacağız.

-“Türk Yurdu yaşasın” diye şehit ve gazi  olan, askerimizi, polisimizi, vatandaşlarımızı,dava arkadaşlarımızı,Fırat ÇAKIROĞLU’nu unutmadık, unutturmayacağız.Milliyetçi Hareket Partisi ve Lideri Devlet Bahçeli, Kendilerine ve partilerine yapılan her şeyi bilir  ve unutmaz.Ama Sırf Tayyip Erdoğan gitsin, AKP gitsin diye Türklük düşmanlarıyla hareket etmeyiz.Liderimiz ve partimizin kurullarında alınan karar gereğince 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan referandumda  Beyaz renkli ‘’EVET’’ pusulasına mührümüzü vuracağız.Yol ayrımında olan ülkemizin ve devletimizin bu kötü günlerinde Milliyetçi Hareket Partililler ‘’,MİLLET İÇİN EVET, DEVLET İÇİN EVET,TÜRKLÜK İÇİN EVET, YARINLAR İÇİN EVET’’ten yana taraf olacaklar ve çalışmalarını bu yönde sürdüreceklerdir

Kararı Yüce Türk Milleti verir. Herkes Sonuçlarına saygı duyar.

Yüce milletimize ve Konyaaltı’nın mümtaz halkına saygı ile duyurulur.

Metin ERSOY

MHP Konyaaltı İlçe Başkanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.