Mete Yarar’dan CHP’ye muhteşem cevap İzle

Mete Yarar’dan CHP’ye muhteşem cevap İzle
04.02.2018
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde CHP’li Sayek Böke’nin terör örgütü PKK/YPG için “terör örgütü diyecek bir bilgimiz yok” açıklamasına Güvenlik Uzmanı Mete Yarar’dan sert tepki geldi.

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke’nin terör örgütü PKK/YPG için “”Ne ben ne arkadaşlarım bir yapının terör örgütü olup olmadığınna dair bir değerlendirme yapacak istihbari bilgiye ve kurumsal yapıya sahip değiliz” açıklamalarına sert tepki gösterdi.

CHP’li vekil için Yarar şunları söyledi:

“Ben çok siyasi polemiğe girmeyi sevmem ama bu polemiği açan kişilere cevap verme gereğini hissediyorum. Geçenlerde PYD’yle ilgili terörist olmama hikayesinde dedilerki; ‘Biz onların terörist olup olmadıkları konusunda bir fikir beyan edemeyiz, biz istihbarat kurumu değiliz’ dediler. O zaman sormak istiyorum. Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile ilgili istihbarat bilgisine nereden sahipsiniz, istihbarat kurumu değilseniz? Onunla ilgili bu kanatı nasıl verebiliyorsunuz? Bugün 5 şehit verdik. 3 şehit de ondan yaklaşık 2 saat önce verdik. 8 şehit verdik. Bunların her birinin altında o kanlı örgütün işareti var. Daha ne istihbarata ihtiyaç var? Senin şehrini bombalayan birisi için bana birisinin terörist demesine gerek var mı?” diyerek tepki gösterdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.