Mesut Kaplan, Yerli otomobil’in Kahramanmaraş’ta üretilmesi gerekiyor

18.11.2017
A+
A-

Ülkü Ocakları Kahramanmaraş eski İl Başkanı Mesut Kaplan, “yerli otomobil’in Kahramanmaraş’ta üretilmesi gerekiyor” dedi.

Geçtiğimiz Haziran ayı içerisinde 4 yıldır sürdürmüş olduğu Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanlığı görevini devreden Mesut Kaplan’ın ‘Yerli Otomobil’ çıkışı gündeme bomba gibi düştü!
Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobilinin üretim yeri için büyükşehirlerin adeta birbiriyle yarıştığını dile getiren Kaplan, “ Üretim hacmi ve sanayide kendini kanıtlamış bir şehir olarak yerli otomobilin Kahramanmaraş’ta üretilmesi gerekmektedir.  Başta Ege İlleri olmak üzere birçok il yerli otomobilin üretim merkezi olmak istiyor ancak Kahramanmaraş bu fırsatı iyi değerlendirmelidir.” dedi.

‘Kahramanmaraş yıllardır hükümete verdiği desteğin karşılığını almalıdır’ diyen Kaplan, “ Siyasi olarak hükümete en büyük desteği Kahramanmaraş vermektedir. Bunca desteğe rağmen halen bir takım sorunlarla boğuşan bu aziz şehrin artık kalkınması ve ilerlemesi elzemdir.  Yerli otomobil üretim tesisi Kahramanmaraş’a kazandırılmalıdır.” İfadelerini kullandı.

Kahramanmaraş’ın bölgenin en iyi konuma sahip olduğunun altını çizen Kaplan,  “Şehrimiz yerli otomobili üretecek iller arasında en avantajlı konumdadır. Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesine Lojistik Merkezinin kurulmasıyla büyük bir avantaj elde ettiğimizi düşünüyorum. Kayseri yolunun tamamlanmasıyla şehrin güneyi yakında Karadeniz’e Kahramanmaraş üzerinden bağlanacak. Kahramanmaraş yerli otomobili üretecek iller arasında en avantajlı konumdadır.  Ayrıca unutulmamalıdır ki; ‘Hızlı Treni kaçırdık, bölge hastanesini kaçırdık yerli otomobil üretim tesisini kaçırmamalıyız’ diyen vatandaşların isteği ve hayali yerine getirilmeli bu tesis şehre kazandırılarak bölge insanımızın da gönlü alınmalı, şehrimizin gücüne güç katılmalıdır.” Dedi.

Mesut Kaplan yerli otomobil’in üretim tesisinin Kahramanmaraş’a kurulması konusunda Kahramanmaraşlı iş adamları başta olmak üzere siyasi partilerin il başkanlarına ve Sivil Toplum Kuruluşlarına seslendi.

Kaplan yaptığı açıklamada İşadamlarına, Siyasi parti il başkanlarına ve Sivil Toplum Kuruluşlarına şu şekilde seslendi:  “Yerli otomobil yatırımına ev sahipliği yapma arzumuzun net bir şekilde gösterilmesi konusunda sessiz kalınmamalıdır. Herkes bu memleket için var gücüyle çalışmalı gerekirse imza kampanyalarıyla Kahramanmaraşlıların bu üretim tesisi ısrarı gün yüzüne çıkartılmalıdır. Biz taşın altına elimizi değil vücudumuzu koymaya hazırız!”

Haber:Kaan ÇAKIROĞLU

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.