‘Meşruiyet arayışının sonlandığı tarih’

22.04.2016
A+
A-

 

 

 

Gaziantep Ülkü Ocakları İl Başkanı M. Fuat Yozbatıran 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

TBMM’nin 96. yıldır millet iradesinin en büyük sembolü olduğunu belirten Yozbatıran, mesajında şu görüşlere yer verdi:

‘Milletimizin hürriyet ve kalkınma ülküsünün sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclis’imizin 96. yıldönümünü hep beraber coşkuyla kutluyoruz.

23 Nisan 1920 ülkenin yönetiminde her türlü etki, baskı ve mandayı reddettiği tarihtir. Millet iradesinin tecelligahı olan TBMM’nin açıldığı tarihtir. Aranılan millet desteği ve yapılacak kurtuluş mücadelesindeki meşruiyet arayışının TBMM’nin açılmasıyla sonlandığı tarihtir.

Bu çok özel günün, çocuklarımıza bayram olarak hediye edilmesi ise, millet ve devlet hayatının süreklilik içermesine yönelik idealist bir bakışın her daim var olduğunu göstermiştir. Bu vesileyle yarının büyükleri sevgili çocuklarımızın bayramını kutluyor, sağlıklı, huzurlu bir şekilde yetişmelerini; hayatları boyunca vatan ve millet sevgisiyle dolu olmalarını temenni ediyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, TBMM’nin açılışının 96. yıldönümünün aziz milletimize ve ülkemize yeni bir soluk ve heyecan getirmesini diliyorum.

Tutum ve davranışlarıyla millet iradesine bağlılıklarını her fırsatta ispatlayan ve bundan da asla ödün vermeyen başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadele kahramanlarını, muhterem şehitlerimizi rahmet ve minnet hislerimle yâd ediyor, kutlu mirasın sonsuza kadar yaşatılacağını kararlılıkla ifade ediyorum’ dedi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.