Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Gök Gürültülü

Merkel’i Yuhalatan Sesin Çıksın Konuşşana !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
04.09.2014
A+
A-

YILDIRAY ÇİÇEK

Almanya’nın Türkiye’yi dinlemesi ortaya çıktıktan sonra AKP hükümetinin sessiz, pasif, ürkek duruşu sürerken, ABD ve İngiltere’nin de Türkiye’yi dinlediği ortaya çıktı. Türkiye’yi dinleyenler elbette bununla sınırlı değildir. Türkiye’yi bölmek için yıllardır sistemli ve planlı terör faaliyetlerini sürdüren PKK’nın bile Türkiye’de polis timi kurup, çeşitli illerde operasyon yaptığı bir zamanda, çeşitli ülkeler bizi dinliyormuş bu bizde bir şaşkınlık yaratır mı? AKP’nin yönetimde olduğu bir iktidarda ne yaşanırsa yaşansın asla şaşırmayız.

Türkiye içinde “dinlendik” diye feryat eden Cumhurbaşkanı görünümlü Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD, İngiltere ve Almanya’nın Türkiye’yi dinlemesini “İstihbaratı güçlü olan ülkelerin farklı ülkeleri dinlememe diye bir şeyi yok” ifadesiyle değerlendirmesi de ayrı bir acziyetlik ifadesi olarak tarihe geçmiştir.

Bizim istihbaratımız da herhalde güçlülüğü sağlayamayınca Recep Tayyip Erdoğan’ın muhaliflerini dinliyor, AKP’nin kirli politikalarının önünü açıyor yada kirli politikalarının üzerini kapatıyor. Büyük devletlerle aramızdaki fark budur.

Büyük devletler bölgesel hedefler peşinde koşarken, biz o ülkelerin elinde kukla haline dönmüşüz. Herhalde bizi dinleyen ülkelerin arşivi geniş ki, Türkiye’yi yönetenler ülkeyi başka ülkelerin hesabı ve menfaati için yönetmeyi sürdürmektedir.

Şimdi “ABD, İngiltere, Almanya bizi dinliyormuş” diye hayret edenler , şimdi Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Projesi olan BOP’da Eşbaşkan olmasına hayret etmiyorsunuz da, yabancı ülkelerin bizi dinlemesine mi hayret ediyorsunuz?

Patron olarak ABD’yi seçmişsin, onlara memurluk yapmayı kabul etmişsin onlarda amir-memur ilişkisinde çalışmalarınızı kontrol ediyorsa ,buna karşı çıkmanız mümkün değildir. Recep Tayyip Erdoğan da o yüzden “Paralel Devlet bizi dinledi” diye Türkiye’de bağırıp-çağırırken, Avrupa’ya karşı ricacı bir şekilde resmen “Lütfen bizi dinlemeyin” duruşundadır. Bu duruşun sahibine “Dünya Lideri” diyen şaşkınlarda bizim ülkemizdedir maalesef…

Almanya’ya gidip orada bulunan Türkleri aldatmak ve kandırmak için yaptığı konuşmada Merkel’i yuhalatan Recep Tayyip Erdoğan’ın Almanya’nın bizi dinlemesinin ortaya çıkmasından sonra Merkel’e yönelik bir cümle bile eleştiri yapamaması “Dünya Lideri” olmanın başka bir trajı-komik hali olarak arşivlerde yerini almıştır.

17-25 Aralık operasyonlarında AKP’nin rüşvet, hırsızlık, yolsuzluk yüzünün büyük bir bölümü ortaya çıkmıştı. Asıl önemli olan da ,bizi dinleyen ABD,İngiltere ve Almanya gibi ülkelerin elinde hangi bilgiler bulunmaktadır? Para ve makama karşı çok büyük zafiyeti olan bir zihniyet Türkiye’yi yönetmektedir. Para ve makam için her şeyi yapabilecek durumda olan başımızdaki zihniyeti bu ülkeler tehdit etse ,şantaj yapsalar bunların vermeyeceği taviz olur mu?

Ulusal güvenliğimiz AKP’nin zaafiyetleri yüzünden tehdit altındadır. Öcalan’ın ” Özerkliği (Kürdistan) kurma konusunda MİT’le anlaştık” demesi işte bu ulusal güvenliğin geldiği noktayı göstermektedir.

ABD’nin “22 İslam ülkesinin haritası, sınırı, rejimi değişecek ,bunun içinde Türkiye’de var” diye tarif ettiği BOP Projesinin Eşbaşkanı olan zatın bugün Cumhurbaşkanı olması ulusal güvenliğimizin tehdit altında olduğunun en somut delilidir.

ABD’nin Ortadoğu’yu dönüştürme projesinde yaptığı darbeleri organize etmek için elinde para dolu çantalarla rejim muhaliflerine taşımacılık yapan Ahmet Davidoğlu’nun bugün bu Cumhurbaşkanı tarafından Başbakan olarak atanması ulusal güvenliğimizin kevgire döndüğünün ciddi başka bir delilidir.

AKP menfaatleri için her yabancı devletle başka bir oyun peşindedir. Bir gün bunların hepsi elinde patlayacak ama asıl olan Türk milletine olacaktır.

Türkiye’yi yabancı ülkeler adına değil, Türk milleti adına yönetecekler yönetime gelmezse, bu ülkeyi Öcalan yönetmeye devam edecektir.

Öcalan’ı da zaten yıllardır ABD,İngiltere, Almanya gibi devletler yönetmiyor mu ?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.