Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 25°C
Parçalı Bulutlu

Mehmet Özhaseki Türk-İslam Dünyasına Üzülüyomuş!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
19.12.2014
A+
A-

Adamın partisi AKP, önderi Recep Tayyip Erdoğan, Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ama Türk/İslam dünyasına üzüntülerini belirtiyor. Yeni Akit gazetesinin zihniyetinin aynısı Mehmet Özhaseki‘de de var. Neye üzülüyorsun Mehmet Özhaseki?

Türk/İslam coğrafyasını kana bulayan projelere destek veren, Müslümanların başına bomba yağdıran uçakların İncirlik’ten kalkmasına onay veren, ABD’nin işgal ettiği her yerde öncü kuvvet olarak çalışmalar yapan, mensubu olduğun AKP değil mi?

Irak’ta, Suriye’de, Afganistan’da, Libya’da, Tunus’ta, Mısır’da ve birçok İslam ülkesinde ABD ve İsrail’den yana tavır alarak işgal zeminine ve zulümlere katkı sağlayan AKP değil mi?

Önderin Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca Müslümanı öldüren ABD askerlerine dua edecek, onlara her manada destek verecek, sonra çıkıp İslam coğrafyasındaki zulümler için ağıt yakıp, saf Müslümanların duygularıyla oynayacaksın!

Hadi kulunu şöyle-böyle kandırıyorsunuz da, Yüce Allah’ı nasıl kandıracaksınız?

Müslümanlara yaptığı zulümden kanlı tarih sahibi olan İsrail’in güvenliğini bile Malatya/Kürecik’e yerleştirdiğiniz “Füze Radarı” ile AKP sağlarken ve ABD bile bu durumu “Bu bir ABD radarıdır. Dünyanın her tarafındaki ABD radar ve sensörlerinden gelen veriler, füze savunmamızın verimliliğini artırmak için birleştirilebilir. Hiçbir anlaşma, bizim İsrail Devleti’ni savunma kabiliyetimizi kısıtlayamaz.” şeklinde izah etmişken, Mehmet Özhaseki daha durduğu noktayı bilmeyen acizliği niye yaşamaktadır?

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki almış karşısına Kayseri’de AKP’nin yan kuruluşu gibi çalışan Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Seyit Tümtürk’ü, ona hikâye anlatıyor. Seyit Tümtürk, Mehmet Özhaseki’nin kendi şahsına sağladığı imkânlar dâhilinde bu hikâyelere destek olan birisidir. Seyit Tümtürk, Türk/İslam dünyası üzerinden ağıtlar yakan AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’ye “Uygurların Anası” olarak bilinen Doğu Türkistan önderlerinden Rabia Kadir’in 2006/2007 yılında Türkiye’ye gelmek için 2 kere başvurduğu halde niçin izin verilmediğini soramamış mı? MHP’nin 4 Kasım 2012 kongresine davet edildiği halde, onun Türkiye’ye girişine izin vermeyen AKP hükümeti değil miydi?

“Türk diye bir ırk yok” diyen AKP merkez yöneticisi değil miydi Mehmet Özhaseki?

“Türk milleti diye bir şey yok” diyen, önderin Recep Tayyip Erdoğan değil miydi Mehmet Özhaseki?

Barzani’ye silah yardımı yapıp, Türkmenlerin yüzüne bakmayıp Türk/İslam dünyası için ağlamak da tam bir AKP’liye yakışır ikiyüzlülük olsa gerek!

Bu Mehmet Özhaseki’ye geçmişte de bu köşeden yazılar yazmıştım.

İşine geldiğinde “Ben Eski Ülkücüyüm” dediği, işine gelmediği vakitlerde Ülkücü hareketten ayrılışını “Amacımız belliydi ama sonra baktık ki; yurt dışında tezgâhlanmış, kocaman bir oyunun piyonuyduk. Bunu çok geç fark ettik.” şeklinde izah eden sözlerine bu köşeden haddini “Mehmet Özhaseki kendinizi tarif etmiş olmayasınız?” başlıklı yazılarla bildirmiştim.

Yine bugünlerde yıldönümünü idrak ettiğimiz, AKP’nin muhatap olduğu 17/25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası Kayseri sokaklarında dualı-yürüyüşlü destekler yaparak “Millet artık bu oyunlara hayır diyor ve kendi seçtiği iktidarın arkasında duruyor. Elbette ki onun değerli Başbakanı değerli ve yiğit insan Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında duruyorlar” konuşmalarını yaptığında da Kuran-ı Kerim’de yeralan bir ayetin “Hey kervan! Siz hırsızsınız, hırsız!” cümlesini yazı başlığı yaparak cevap vermiştim.

Yani Mehmet Özhaseki ne savunduğu partiyi ve önderlerini bilen, ne de dünyadan haberi olan bir kişidir. Yaptıklarıyla konuştukları farklı olan klasik bir AKP’lidir.

Mehmet Özhaseki’nin de en iyi yaptığı şey Allah ile Müslümanları aldatmak ve kandırmaktır.

Yeni Akit ve Mehmet Özhaseki’yi yanyana getirin, bir Recep Tayyip Erdoğan modeli oluşmuyor mu?

Bunların Türkiye ve dünya okuması yapması için gerçekten büyük oranda akıl ve şuur ihtiyacı vardır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.