Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

Mehmet Öz’den Kurban Bayramı Mesajı

03.10.2014
A+
A-

Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz Kurban Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Öz’ün yayınladığı mesaj şöyle:

“DOĞU TÜRKİSTAN’A DA FİLİSTİN’E DE DUA ETMELİYİZ”

Aziz Türk milleti!
Türk dünyasında ve bir bütün olarak İslam âleminde kan ve gözyaşı akarken bir Kurban bayramını daha idrak ediyoruz.
Kurban, Allah’a yaklaşma ve O’nun rızasını kazanma yolunda; birbirimizi anlamaya, birbirimizle yakınlaşmaya, akrabaya, yetimlere, güçsüzlere, yoksullara yardım etmeye; onların halleri ile hallenmeye, kısacası bizlerin insanî hislerle başkalarının sevinçlerini, acılarını paylaşmamıza bir vesiledir. Bugün Doğu Türkistan’da dinini yaşamasına müsaade edilmeyen Uygur Türkü’nden, Kırım’da vatanı tekrar Moskof boyunduruğu altına konulan Kırım Tatar Türkü kardeşimize; Irak’da etnik ve mezhebî ayrışma sürecinde varlık mücadelesi veren Türkmen kardeşlerimizden Suriye’de Halep’de, Bayır-Bucak’da üç yıldır ölüm-kalım savaşının içinde kalmış, büyük kısmı topraklarından göç etmiş olan Türkmen kardeşlerimize milyonlarca Müslüman Türk ile dayanışma içinde olmak boynumuzun borcudur. Yine bugün, Filistin’den Filipinlere bütün İslam aleminin mazlum ve mağdurlarını hatırlamak, onlar için dua etmek ve elimizden geleni yapmak hepimizin insanlık borcudur.

“TÜRKMENELİ YARDIM VE KURBAN KAMPANYASINA KATILANLARA TEŞEKKÜRLER”

Genel Merkez ve 80 şubesi ile Türk Ocakları olarak, Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfımız ile işbirliği içinde Ramazan ayında başlattığımız Türkmeneli’ne yardım kampanyasının ilk etabını büyük bir başarıyla tamamladıktan sonra bu defa Kurban Bayramı vesilesiyle ikinci etabı gerçekleştiriyoruz. Camiamız, gönüldaşlarımız ve milletimiz Suriye ve Irak Türkmenleri ağırlıklı olmak üzere yaptığımız bu kampanyaya büyük bir teveccüh göstermiştir. Katkı veren herkese en içten teşekkürlerimizi sunarız. İslam coğrafyasını kan gölüne çeviren oyunun mimarları, taşeronları ve piyonlarına karşı Müslümanlar aklıselimle hareket etmek, oyuna gelmemek, mezhep çatışmalarından kaçınmak ve birlik olmak durumundadır. Türk milleti, tarihinden aldığı güç ve ilhamla, medeniyetimizi yeniden insanlığın hizmetine sunmak göreviyle karşı karşıyadır. Yöneticilerimiz, bu muazzam yumuşak gücü, maceralara girişmeden, reelpolitik ile idealleri uzlaştırmak suretiyle müspet bir mecraya akıtabilir. Bu zorlu görev, küresel güç odaklarının Büyük Projelerinin uzantısı olarak değil, dünyadaki güç dengelerini hesaba katan ama merkeze Türk-İslam âlemini alan bir yaklaşımla başarılabilir.

“TÜRK VE İSLAM ALEMİNE YENİ UFUKLAR AÇMALIYIZ”

Aziz Ocaklılar,
Önümüzdeki süreçte çevremizdeki ve Türkistan coğrafyasındaki kardeşlerimizle dayanışmamızı daha da güçlendirmeliyiz. Türk Cihan Hâkimiyeti idealini, çağımızın anlayışına uygun olarak Yeni Türk-İslam Medeniyeti Tasavvuru olarak inşa etmek için çalışmalıyız. Bunun için, eğitim ve gençlik konularına yoğunlaşmalıyız. Sen-ben kavgasının, makam-mevki tartışmasının gücümüzü ve enerjimizi tüketmesine izin vermemeliyiz. Teşkilat disiplini, odaklanma ve sonuç alma esasları temelinde Türkiye’ye, Türk dünyasına ve İslam âlemine yeni ufuklar açacak fikrî tekâmülü gerçekleştirmeli ve kadro hareketini meydana getirmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, camiamızın, büyük Türk milletinin ve bütün İslâm âleminin Kurban Bayramını kutluyor, hayırlara vesile olmasını Yüce Tanrıdan niyaz ediyorum.

Prof. Dr. Mehmet ÖZ
Türk Ocakları Genel Başkanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.