Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Rüzgarlı

Mehmet Akif’te Arnavut’tu Ama Hakan Şükür Değildi

23.02.2013
95
A+
A-

Ertuğrul KALAFAT

Türklük şemsiyesi altında birleşen bu Milletin evlatlarını etnik kökenlerine göre ayrıştırmayı kendisine görev addeden Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Türkiye’de başlattığı Kürt açılımından sonra ”Ben Türk değilim.Zaten Türklüğe de öteden beri karşıyım” kervanına eski milli futbolcu günümüzün pensilvanya senetörü Hakan ŞÜKÜR’de katılmış oldu.

Burdur’ da Mehmed Akif ERSOY Üniversitesinde yaptığı söyleşi de ” Aslında ben de Arnavutum.Türk değilim” diyerek ,Kendisi de Arnavut kökenli olan İstiklal marşımızın yazarı mehmed AKİF ERSOY’un kemiklerini sızlatmış oldu.

Oysa Mehmed AKİF yazdığı pek çok eser de bugün siyasi iktidarın ayaklar altına aldığı Türklüğü şaha kaldırmıştı. Bakınız bir şiirinde nasıl sesleniyor. Bu satırları Arnavutum diye etnik kökeniyle hava basan Hakan ŞÜKÜR hiç okudu mu acaba?

“Yurdu baştan başa viraneye dönmüş Türk’ün,
Dünkü şen şatır ocaklar yatıyor yerde bugün”
Nerde Ertuğrul’u koynunda büyütmüş obalar,
Hani Osman gibi, Orhan gibi babalar?
Sıtmadan boynu bükülmüş de o dimdik Türk’ün,
Düşünüp durmada öksüz gibi küskün, küskün,
Hocazadem, ne sülükmüş o meğer vay canına,
Diş bilermiş senelerden beri Türk’ün kanına.”
………….
Hiç şüpheniz olmasın ki, bu siyasi iktidar başımızdan alaşağı edilmedikçe, Türk evlatları Türküm demekten bile imtina edecek hale gelecektir.Hatta kamyoncular ”Ne mutlu Türküm diyene” sözünü araçlarına astıkları için ceza yiyecektir. Çünkü süreç artık Kürt’e hak,hukuk ve imtiyaz tanımaktan çıkmış,Türklüğü hedef alır hale gelmiştir.

Hakan Şükür yıllarca göğsünde taşıdığı ayyıldızlı formaya layık bir insan olmadığını bir kere daha göstermiştir. Türk Milletini kimliksizleştirme, ruhsuzlaştırma ve soysuzlaştırma projesinin en önemli figürnları da maalesef pensilvanya’nın müritlerinden çıkmaya devam etmektedir.

Söz Mehmed Akif’ten açılmışken devam edelim. Rahmetli sanki ugünleri görmüş gibi bu soysuzlar güruhu için bakın nasıl sesleniyor.

Yâ Râb, bu uğursuz gecenin yok mu sabâhı?
Mahşerde mi bîçârelerin, yoksa felâhı!
Biz Nûr istiyoruz… Sen bize yangın veriyorsun!
‘Yandık! ‘diyoruz… Boğmaya kan gönderiyorsun!
……………
Allahım ne olur.İçimizdeki beyinsizler yüzünden helak etme bizleri….,

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.