Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Parçalı Bulutlu

Mehdi’yi Bekleyenler

13.08.2018
A+
A-

Çok tehlikeli oyun oynanmaktadır. Bu akıl almaz oyunları kim bilir kimler örgütleyip planlamaktadırlar. Bu içinden çıkılmaz hale dönüştürdükleri Kuranı Kerime göre dinimizi de kendilerine göre çarpıtarak telaffuz edenler çıkardıkları Mehdilik kavramıyla Hristiyanlaşıp, Yahudileşmektedirler.

Ali İmran 55. Ayeti tam anlayamayanlar: “Ey İsa! Şüphesiz, senin hayatına ben son vereceğim. Seni kendime yükselteceğim. Seni inkar edenlerden kurtararak temizleyeceğim ve sana uyanları kıyamete kadar küfre sapanların üstünde tutacağım. Sonra dönüşünüz yalnızca banadır. Ayrılığa düştüğünüz şeyler hakkında aranızda ben hükmedeceğim.” Ayetini es geçerek kafalarına göre yorumlayanlar ne yapmak istemektedir. Kendilerini apaçık inkar edenler Mehdiyi bekleye dursunlar ama İslam dinini karıştırmasınlar.

Yine ve en önemlisi Meryem süresi 33. Ayettir: «Doğduğum gün, öleceğim gün ve diri olarak kabirden kaldırılacağım gün esenlik banadır.” Bu ayete bakarak Hz.İsa yeniden gelecek diyenler yine Meryem Suresi 15. Ayete bakarak: “Doğduğu gün, öleceği gün, diri olarak kabrinden kaldırılacağı gün ona selam olsun!” Hz.Yahya içinde niye aynı ifadeler kullanılmışken onu Mehdi diye tanımlamıyorlar da Hz. İsa’yı Mehdi olarak gelecek diye tanımlıyorlar.

Ayetler bu kadar açıkken onları anlaşılmaz kılıp insanları yanlışa sürüklemek sizlere ne kazandıracaktır. İslam kitaplarına Hristiyanlığı sokanlar çeşitli tarikatların Mehdi bizim hocamız dedikleri hatta Adnan Oktar gibi birinin bile Mehdi ilan edenler bu görüşler Hz İsa’ya atfedilen Mehdi olarak gelecek uydurmalarına inanıp kanmalarından doğmuştur.

Ayetlerde bu kadar açıkken zorlamayla bazı ayetleri işin içine katarak insanları aldatmaya tenezzül edenler Hıristiyanlığı İslam’a katmaya çalışıp İslam dinini bozmaya çalışanlardır. Burada bize düşen İslam’ı İslam olarak öğrenme, öğretmek ve yaşatmaktır.

Said-i Nursi gibi insanları ulaşılmaz müçtehit ya da daha büyük makamlara koyanlar sonra oturup onunda uydurduğu Mehdi masallarına inanmaktadır. Bu anlayışa karşı mücadele etmek, açıklamak, anlatmak doğru, dürüst, zeki, vefakar, bilgili din adamlarımızın görevidir. Herkes üzerine düşeni yapmak zorundadır. Öldükten sonra birini diriltmek Allahu Teâlâ’nın kurmuş olduğu sisteme karşı çıkmaktır. Daha da kötüsü Allah’ı kendine karşı çelişki içinde göstermektedir.

Bu inkarcı, çarpıtılmış durumu hemen çözmek mümkün olmayabilir. Yalnız Diyanetin görevi bu meseleye el atıp bu konuda din adamlarınca okumuş din adamlarınca konferanslar düzenlemelidir. Mehdiyim diyenleri de bu konferanslara davet ederek gerçek yüzlerini millete göstermelidir.

Bu şekilde kafalarına televizyonlarda hareler yaparak çıkan, her şeyi çarpıttığı dini işin içine katarak insanların başına geçmeye çalışanları açık bir şekilde gerçek ayetlerle anlatılmalıdır.

Kurtuluş eğitimde, her aklı başında insan bu görevi yapmalıdır. Ve şunu herkes bilmelidir ki İslam dinini diğer dinler gibi tahrif edip bozmaya çalışanlar Allah’ın inayetiyle başarılı olamayacaklardır. Devlet bu konuda sessiz kalmamalı üzerine düşeni yapmalıdır.

Sağlıcakla kalın!

FİKRİ ATILBAZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.