Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

Mehdicilik Oyunu

26.07.2018
A+
A-

Bugün önemli bir konu üzerinde duracağız. Bir insan neden Mason olur. Bunu incelemeye çalışacağız. İnandığı için Mason oluyorsa o başka bir şey. Kendi gelişimsel amaçları üzerinden kendisini adeta patlatmak isteyen, herkes tarafından tanınmasını, önünde bulunan kapıların birer birer sorunsuzca açılmasını isteyen bir kılınik vakaysa o daha başka bir şey.

İlginç olan kavram ise bir kişinin hem hoca diye anılması hem de hoca diye anılan kişinin Mason Locası adı altında faaliyette bulunması.  Bu durum nasıl olmuştur? Kişi çok Masonik olduğu için mi böyle bir yapının içine alınmıştır yoksa kilitli olan kapıların rahatlıkla açılması için mi? Anladığımız her ikisinin de elde edilmiş olan amaçları vardır: biri para vererek 33. Dereceden Mason ilan ediliyor, yüksek amaçları olan kurum da milyon dolarlara sahip oluyor. Yani böylece kurumun elinde tuttuğu güç sahtekar insanın eline de geçmiş oluyor.

Ve yıl 2013 para ile bir Masonik kuruluş yüksek amaçları uğruna içine hoca lakaplı televizyonlardan eksilmeyen görüntüsüyle, deli gibi oynayan adeta gövdesi hareket etmeden elleri oynayan biri etrafına kurduğu izin verdiği erkeklere açık haremiyle yıllarımızı hoca olarak yemiştir. İşin ilginç yanı televizyon kurumlarının bu adamı hoca olarak kabul etmesi ve kedicikleriyle beraber meşhur etmesi.

Böyle bir yapı içinde bu adamın ne olduğunu açıklamayan sözde dini kuruluşlara yazıklar olsun. Bir sahtekarı kabul etmemize yardımcı olan Fethullah ve ekibinin de bu akıl fukarasına karşı nasıl davrandığını görmemiz ve bilmemiz gerekmektedir. Burada ilginç bir nokta Kuran-ı Kerimde var olan Peygamberimiz ve İslam kabul edilmezken bu Masonik kuruluşunda Mehdi’yi beklemesidir. Çok önemli bir noktadır. Dinde, peygamberde, gidilecek yolda ayrılanlar, kurtarıcı olarak Mehdinin geleceğine inanç birliği içindeler.

Demek oluyor ki böyle karanlık düşünce içinde birlik olanlar nasıl oluyor da Allah’ın varlığına ve peygamberin birliğine karşı çıkarak Mehdi’nin ismi altında ve geleceği fikri etrafında birleşiyorlar? Önemli olan ve açıklık getirilmesi gereken nokta tam da burasıdır.

Bu inanç içinde olan insanlar var oldukça ben Mehdiyim diyen insanlar olacaktır. Ve ondan sonra dine uygun olmayan açıklamalar ön saflarda olacaktır. Din konusunda birlik içinde olamayan insanlık Mehdi konusunda bir fikir birliği içinde gerçek amaç da birlik içinde olamayanlar detay olarak gördükleri Mehdi konusunda birlik içindeler böyle bir şey olamaz. Buna müsaade eden dini anlayışlarda bir an önce sorgulanmalıdır.

Gerçek din adamları bu konuda sessiz kalmamalıdır. Zaten bu noktaya yanlış yerde duran, dini yanlış anlatan insanlar yüzünden gelmedik mi? Bu konuda çok dikkatli olmalıyız. Gerçek din neyi emrediyorsa öyle davranmalıyız. Bu yüzden hoca anlamı büyük olan kelimesinin Masonluk içinde yok edilmesinin karşısında durmayan büyük din tacirlerinin birer lütuf olarak sundukları teslimiyet ruhunu zafer olarak görmemeliyiz, sahip çıkmamalıyız.

Sağlıcakla kalın!

Fikri Atılbaz

Yalova masör

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.