Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

MEHAPE’li Kardeşlerim

17.07.2014
A+
A-

A. Savaş Çolak

Mübarek ramazan ayı içerisinde bir yandan ibadetlerimizi gerçekleştirmeye çalışırken diğer bir taraftan da dünyada ve Türkiye’de olan gelişmelere kafa yoruyoruz.

İslam ümmeti üzerine yağan bombalar yüreğimizi parçalıyor.

Evlerinden, yurtlarından edilen Türkmen kardeşlerimizin dramı vicdanları kanatıyor.

Doğu Türkistan’da mübarek ramazan ayında, Çin hükümetinin baskılarıyla ibadetlerini yerine getirmeleri yasaklanan kardeşlerimizin çaresizliğine yanıyoruz.

Türkiye’de ise terör örgütünün doğu ve güneydoğuda mahkemeler kurması, haraç alması, yol kesmesi, her türlü otoriteyi eline geçirmesi sabır taşı olsa çatlar denilecek türden hadiseler değil midir?

Bunca negatif gelişmelere karşın hükümetin tek gündemi cumhurbaşkanlığı seçimleri…

İsterse Çin bütün Türkistanlıları kessin, Işıd Türkmenleri yok etsin, terör örgütü kudurmuşluğunu had safhaya çıkarsın, umurunda değil.

Varsa yoksa Cumhurbaşkanlığı!

Başbakan Tüm varlık senaryosunu belli ki bu makam üzerine kurgulamış.

Peki neden bu kadar önemli cumhurbaşkanlığı?

12 senedir ülkeyi başbakan olarak yöneten, son 7 senede cumhurbaşkanlığı dâhil tüm makamları kendi kadroları ile yöneten Tayyip Erdoğan, bu makama oturduğunda yapamadığı hangi icraatlara imza atacak?

Tasdik mercii olsa Abdullah gül her gelen evrakı onaylayıp, ikiletmeyerek tam bir uyum sergilemedi mi? Erdoğan terleyen cumhurbaşkanı olacağım diyerek Gül’ü soldurdu o ayrı.

Amaç noter hizmeti vermek olmadığına göre, daha önce defalarca dillendirdikleri başkanlık sistemini hayata geçirecekleri dışında bir ihtimal kalmıyor.

Parlamenter sistemden vazgeçip, başkanlık sistemine geçerek yeni Türkiye diye tanımladıkları; ütopik hayalini gerçekleştirmeyi planladığı anlaşılıyor.

Beyefendi zaten başkanlık sarayını bile hazırlatıyor. Allah muhafaza Seçilirse para da bastırır.

Tabi anayasa değişikliği için mecliste ki sandalye sayısı buna yeterli değil, cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından gerçekleştirilecek bir seçimle de AKP’yi sandıktan daha güçlü çıkartarak bu değişikliği yapmayı planlamaktadır.

Eksik kalan sayıyı terör örgütünün siyasi uzantısından tedarik edeceğinden hiç şüphem yok.

Bu süreçte yol arkadaşlıkları göz dolduruyor.

Birinci Tayyip Erdoğan, yalanları, iftiraları ve ihanetleri ile beraber köşke çıkmayı başarabilirse, ajandasında ki gizli gündemini hayata geçirecektir.

Böylece cumhuriyetle olan hesaplaşmasını tamamlayacak, Türkiye’nin bölünmesi önünde ki engelleri ortadan kaldıracak, ihanete verdiği sözü tutacaktır.

Bu gerçek ortadayken mitinglerinde MEHAPE’li kardeşlerim diyerek Milliyetçi hareketten oy istemesi de yüzsüzlüğün dik alasıdır.

Mehape’li kardeşlerim ifadesi kadar kulakları tırmalayan bir cümle olamaz.

Tüm bu ihanet tezgâhına MHP’ye gönül vermiş hiçbir vatandaşın oy vermeyeceği ortadadır.

” Farklı” mecralardan ülkücü camiayı karıştırmak isteyecek provokatörler olabilir uyarısını, Sayın Bahçeli’nin teşkilatlara gönderdiği genelgeden biliyoruz.

Buna karşı teşkilatların kalan kısa sürede çok daha dikkatli olmaları gerektiği anlaşılıyor.

MHP’liler sadece bir siyasi partinin temsilcileri değil, aynı zamanda büyük bir davanın da takipçileridir.

Bu yüzden hariçten gazel okuyanlar nafile gayret içerisindedirler. Ülkücüler; Öğretmenine öğrencinin, Şeyhine müridin, komutanına askerin, babaya oğulun, toprağa çiçeğin, peteğine arının, annesine yavrusunun tabiiyetini bir çınarın gölgesinde buluşturup ayrı ayrı değil, tüm tabi oluşları kıskandıracak bağlılıkla benimseyip liderine, kutlu davasına ve teşkilatına bağlanmışlardır.

Ülkücü Milliyetçi Hareket için Lider, Teşkilat, Doktrin vazgeçilmez unsurlardır.

Ülkücü hareket için Lidere sadakat şereftir.

Ve Milliyetçi Ülkücü hareketin lideri Devlet Bahçeli’dir.

Bu yüzden her zaman olduğu gibi Yürütmenin başı, MHP camiasından bir şey yürütemeyecektir.

Tüm hesapları boşa çıkacak, tezgâhı bozulacaktır.

Bölünme kabul etmez bir bütün içerisinde Türkiye’yi baştanbaşa kuşatacak bir gönül seferberliği için, milli birlik ve bütünlüğün tesisi, huzurun ve güvenliğin ikamesi, adaletin tecellisi adına mücadele eden ülkücülerden çıkacak tek ses vardır o da 17-25 Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olamayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.