Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu

Medya Çırılçıplak!

07.06.2013
A+
A-

ALPAYDIN EROĞLU

“Sonrasında özür dilemelerinin bile kahpece oluşunu, olayları değerlendirmek üzere çıkardıkları aydınların aynı beslemelerden oluşuyla açık ediyorlar utanmadan!

Görmeyip, yok saydıkları olayları yorumlayıp, sahiplenip, ısrarla iktidarlarını kurtarma kepazeliğini sergileyebildiler, pişkince…”

***

“Kral çıplak” der cesur olan biri suskun kalabalık içinden! Gerçek ortaya çıkar.

“Medya da çıplak” epeydir, bilmeyen yok, diyen yok!

Patronlar siyasetten bir ihale birde talimat peşinde uzun zamandır, ses çıkaran yok!

Üst düzey yöneticiler uçağa binebilmekle onurlanıyor artık ve bu “onurları” için çırpınır oldular! Tık yok…

Gazeteci, köşe yazarları gerçeği iğfal etmekte birbirleriyle yarışıyor, çıt yok!..

Çağrılan türedi yorumcular derseniz ya tek tornadan ya tek kalıptan çıkan döküm ürünü…

Bunlardan rektör edilmiş biri hızını alamıyor, iki bölücü gurup PKK ve Hizbullahçıların çatışmasından ülkücüleri sorumlu tutarak; “Türk Milliyetçisiyim diyenler vatan elden gidiyor diyerek, masum gençlere saldırıyor” diyebilecek kadar alçaklaşıyor!..

Tasfiyeler sınır tanımaz, zulüm karşı konulmaz durumda.

İşte tam da bu tek tip güdümlü medyanın doruk yaptığı zillet, bölünmüş Türkiye projelerinin sahne aldığı dönemde peydah edildi.

Bölünme ve çürüme yolunda gidişi alkışlamak varlık sebebi oldu bunların.

Patronların, yöneticilerin, yazarların, yorumcuların ağır bir çoğunlukla parçası oldukları, bu satılmışlar dünyasının “çıplaklığı” herkesçe biliniyordu. Ama yinede ezici çoğunluk kabulleniyor hatta kıblesi saymaktan çekinmiyordu. Ses çıkarmıyordu…

Nihayetinde Taksim Gezi olayları patlak verdi.

Tüm dünya canlı yayınla çatışmaları verip, satır aralarından “Türk Baharı” çıkarırken bizim anlı şanlı kanallarımız; penguen sürüsü, güzellik yarışması, iki “karısı” olan adamın üçüncüyü alabilme mücadelesinde keyif çatıyorlardı.

Ezici çoğunluğun yıllardır diyemediği, “medya çıplak” sözünü bizzat kendisi, kahpe duruşuyla ilan ediverdi.

Medya çırılçıplak…

***

Sonrasında özür dilemelerinin bile kahpece oluşunu, olayları değerlendirmek üzere çıkardıkları aydınların aynı beslemelerden oluşuyla açık ediyorlar utanmadan!

Görmeyip, yok saydıkları olayları yorumlayıp, sahiplenip, ısrarla iktidarlarını kurtarma kepazeliğini sergileyebildiler, pişkince…

Bugün Türkiye’nin en önemli meselelerindendir medya!..

Çırılçıplaktır!..

Diktatörün ağzında çiğnenen “demokrasi” sakızıdır.

Öncelik medyaya teslim olmamak üzerine kurtulmalıdır. Mevcut yapı lağvedilmelidir.

— Bugün milli şuur, vatan millet sevgisi, hak ve hakikat duygusu taşıyanlar, kendilerini demokrat olarak tanımlayanlar, insanca yaşamak iddiasında olan her kesim bu konuya baş koymalıdır.

— Bunları “büyük” kılan ezici izleyici çoğunluğu, organize olmalı tepki mekanizmaları oluşturabilmelidir.

— Programlara davet edilen samimi siyaset ve fikir insanları, çoğunluk güdümlülerin arasında “fon müziği” olmayı reddetmeli onları yalnız bırakmalıdır.

— Milli dayanağı olan medya gurupları süratle çoğaltılmalı ve zamanın gereklerine göre kendilerini yenilemeli ve geliştirmelidir.

— Bu kümelenmenin mağduru siyasi liderler bu gidişe dur diyecek iradeyi her anlamda harekete geçirmelidir.

***

Evet; Kendini açığa verdi…

Medya çırılçıplak!

Eğer ki; biz bu rezilliği eskisi gibi kabullenir en büyük izleyicisi olarak kahpeliğin bir parçası olmaya devam edersek…

Çırılçıplağız!..

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.