Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Gök Gürültülü

Mansur Yavaş ın maskesini ugur dündar Düşürdü

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
07.01.2014
A+
A-

Uğur Dündar, geçtiğimiz yıl maliye-vergi uzmanı Prof. Dr. Şükrü Kızılot’un yemekli davetinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yan yana gelmiş ve burada yapmış olduğu sohbeti “‘CHP İstanbul, Ankara ve İzmirde kimleri aday gösterecek?” başlıklı yazısı ile Sözcü Gazetesi’ndeki köşesine taşımıştı.

Bu yazısını 22 Şubat 2013 tarihinde yazmıştı. Yaklaşık 1 sene önce yani…Uğur Dündar, o sohbette konusu açılmış olan Ankara ile ilgili olarak “Ankara’ya gelince… Henüz bir isim belirlenmemiş. Bazı isimler var, ama biri üzerinde karar kılınmamış. CHP başkentte sürpriz bir isimle seçmenin karşısına çıkabilir!” cümlelerini yazmıştı.

Uğur Dündar’ın bu yazısından yaklaşık bir sene sonra CHP’nin Ankara Büyükşehir Adayı Mansur Yavaş oldu. Uğur Dündar’ın “sürpriz bir isim” dediği kişi zaten o gün belliymiş…

Uğur Dündar da geçtiğimiz günlerde bir yıl önce yazdığı yazısını köşesinde tekrar yayınlayarak yazısına şunları ekledi: Okuduğunuz yazıyı, o yemekten iki gün sonra 22 Şubat 2013 tarihli SÖZCÜ’deki köşemde yayımladım. Yaklaşık bir yıl önce yazdıklarımın tümü gerçekleşti.

Kılıçdaroğlu yemek sırasında “Ankara adayımız Mansur Yavaş olabilir. Ancak henüz görüşmelerimiz devam ediyor. Lütfen adını vermeyin!” diye rica ettiği için, “CHP başkentte sürpriz bir isimle seçmenin karşısına çıkabilir!” demekle yetindim.

Nitekim sürpriz isim Mansur Yavaş oldu.”

Uğur Dündar’ın bu yazıyla birlikte CHP’li yoldaş Mansur Yavaş’ın maskesi tamamen düşmüştür. 12 Haziran 2011 seçimlerinden aylar önce AKP söylemlerinden beslenerek yazdığı mektupla ve seçimlerden önce AKP’nin gazetelerinde yayınlanan tam sayfa röportajlarda MHP Liderini ve yönetimini eleştirerek, MHP ile bağlarını koparmıştı. Şimdi ise dün mektuplarında, röportajlarında siyasi vebalı ve mikrop gibi muamele yaptığı CHP’den aday oldu

MHP’den AKP’nin propagandalarını savunarak kopuyor, “MHP CHP’leşti” diye AKP’nin gazetelerinde MHP’yi hançerliyor, sonra daha hançerini MHP’nin sırtından çıkarmadan CHP’den aday olma görüşmeleri yapıyor.

Diyelim ki, Mansur Yavaş’ta fikir omurgası namına hiçbir şey yok, peki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nda da mı yok?

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye mektup yazıp, CHP’yi “maneviyatsız” ve adeta toplumda hastalıklı bir zihniyet gibi gösteren ve suçlayan birisini CHP’den nasıl aday yapabiliyor? Neyse bu mesele CHP’nin ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendi meselesidir.

Bizi burada ilgilendiren MHP üzerinde oyun oynanmasıdır. MHP’nin oylarını bölmek için yapılan propaganda oyunlarıdır. Bu oyunlar aşağıda belirtilmiştir:

– MHP‘den fikren kopuşa bakmadan “Mansur Yavaş’ı MHP’den dışladılar” diye mağduriyet üretme senaryosu.

– Mansur Yavaş’a oy verin, kazanınca hemen CHP’den MHP’ye geçeceği yalanı.

– Aylar öncesinden MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak ismi açıklanan ve o günden itibaren Ankara’da gitmedik ilçe ve semt, ziyaret etmedik sivil toplum kuruluşu bırakmamış ve büyük özveri ile gece-gündüz çalışan Prof. Dr Mevlüt Karakaya ile CHP’nin adayı Mansur Yavaş’ın anlaştığına dair yayılan yalan ve fitne.

 

MHP’nin oylarını bölmek için bu şekildeki yalan ve fitne üzerine inşa edilmiş propagandaları Ankara’da yaymaktadırlar.

Mansur Yavaş her ne kadar kendini MHP üzerinden pazarlamak için “MHP’den aday olmak için en geç Ramazan Bayramı sonuna kadar bekleyeceğim.” demiş olsa da, Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir yıl önce Uğur Dündar’a Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarının Mansur Yavaş olacağını söylemiş olması zaten her şeyin pazarlık aracı olarak kullanıldığını göstermektedir.

Geçtiğimiz hafta içinde yazdığım “Yavaş Yavaş Gelen İhanet” başlıklı yazım içindeki “Bundan yaklaşık bir yıl önce MHP’li üst düzey bir yetkilinin kendisine karşılaştığı bir ortamda “Mansur bey ne yapmayı düşünüyorsunuz bundan sonra, MHP’den adaylık düşünüyor musunuz?” sorusunu yönelttiğinde “Ben MHP’ye viagra olmam” diyen bir zihniyetin, bugün CHP’ye ne olduğunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.” şeklindeki cümlelerim ile Uğur Dündar’ın bu yazılarını birleştirdiğinizde zaten her şey netleşmiş olmuyor mu?

MHP’de iken AKP’nin fikirlerini savunan, AKP’nin fikirlerini savunurken CHP’ye geçen Mansur Yavaş’a ve “Melih Gökçek’ten Nefret Edenler” diye Türkiye genelinde bir kitle oluşturmuş İ.Melih Gökçek’e Ankara mahkum değildir.

Dürüstlük, vizyon, kalite, başarı sıfatlarıyla ön plana çıkan, Ankara’nın öz evladı olan Prof. Dr. Mevlüt Karakaya AKP ve CHP’nin adaylarından her manada çok önde yürümektedir. Ankara, sözüne güvenilecek ve fikrinde omurgalı birini arıyorsa Prof. Dr. Mevlüt Karakaya tek tercihtir. Kendi partisine bile nankörlük etmiş Mansur Yavaş ile yıllardır seçildiği halde Ankara halkına nankörlüğü en üst noktaya gelmiş İ.Melih Gökçek’in Ankara’ya verebileceği bir şey yoktur.

AKP’lilerin bile nefret ettiği bir isim haline gelen İ.Melih Gökçek’ten kaçacak AKP’lilerin oyları ve CHP’yi aşağıladığı halde CHP’den aday yapılan Mansur Yavaş’a tepki gösteren CHP’lilerin oyları bu seçimlerde MHP’de buluşacaktır.

PKK’lıları milletvekili, Genel Başkan yardımcısı yapmaktan sakınmayan AKP ve CHP’ye milliyetçi-muhafazakar Ankaralının verecek oyu yoktur. Şimdilik verme niyetinde olanlar da üç ay içinde her şeyin farkına vararak vazgeçecektir.

Mansur Yavaş İle Melih Gökçek’in ortak yanlış noktaları, Ankara’da Prof. Dr. Mevlüt Karakaya‘nın yolunu açacaktır.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.