Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa 12’inci Olağan İl Kongresi, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonunda gerçekleştirildi. 8 Ağustos 2016 tarihinde genel merkezinin atamasıyla il başkanı olan Erkan Öztürk tek liste gidilen seçimde bu sefer delegelerin oyuyla il başkanı seçildi.


Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ve divan başkanlığını MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu’nun yaptığı genel kurulda konuşan MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, “MHP dağılıyor diye fitne yapan düşmanlara karşı 41 ilde eş zamanlı kongre yaparak partimizin dinamikliğinden hiçbir şey kaybedilmediği gösterilmiştir. MHP gibi bir parti bir rüzgarla çökmez. Sadece kökü sağlam olmayanlar bir rüzgarla çökerler. Biz 11 ayda bine yakın program yaptık. Nasıl daha çok insanımızla yan yana geliriz, bunun hesabını yaptık. Şahsıma yönelik kurulan kumpaslara karşı gelerek, bir an bile geri adım atmadık” diye konuştu.

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay konuşmasında TBMM’nin disiplin anlayışından bahsederek, milletvekili yeminlerine ilişkin üyelere bilgiler verdi.
Konuşmaların ardından tek listeyle gidilen seçimde atamayla gelen MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk bu sefer delegelerin oylarıyla başkanlığa seçildi.

MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk’ün yönetiminde; Mustafa Karakaş, Engin Özgürengin, Kurban Yavuz, Erdal Tengiz, Kemal Yeğen, Özkan Özen, Serkan Özşen, Kurtuluş Gediz, Ali Tetik, Gülcan Emekliler, Cüneyt Tosuner, Mustafa Ensoy, Hakan Topuz, Gökhan Ünsal, Orçun Demirtaş, Eray Tavlı, Hüseyin Tekbaş, Mustafa Kemal Kerpel, Recep Özkan, İsmail Vardaroğlu, Murat Malkaya, Hüseyin Şentürk ve Melih Emre Doğru yer alırken, Disiplin Kurulunda ise şu isimler kendine yer buldu: “Ahmet Aydoğar, Ahmet Namal, Osman Cidane, Ahmet Turan, Erhan Kaya, Erkan Emekliler ve Şevket Arık.”


MHP Üst Kurul delegeliğine ise; Abdürrezzak Yonat, Ahmet Buldanlı, Baki Ulu, Buğra Çelikkanat, Engin Özgürengin, Erkan Öztürk, Ertuğrul Emre Akgül, Ethem Karasoy, Gürhan Bostan, Halil Öksüz, Halil Boğaz, Halis Yörür, Himmet Kurukoç, İbrahim Uğurlu, Kurban Yavuz, Mehmet Akın, Mehmet Balaban, Mustafa Man, Mustafa Karakaş, Nazım Baytok, Necdet Koldancı, Okan Erdem, Orhan Sayar, seçkin Sipahi, Şakir Can, Şener Özten, Şükrü Öztürk, Tahsin Can, Yılmaz Ayhan ve Zekeriya Uysal yer aldı.

 

Erkan Öztürk ün kongre sonrası açıklamaları:

Çok Saygıdeğer Manisa lı Hemşehrilerim.

MHP Manisa İl Olağan Kongresi sonucun da,şahsımın bu göreve tekrar getirilmesi vesilesiyle,
İl ve İlçe yönetimlerimiz ile birlikte,yine Saygıdeğer Manisalı halkımızın iyi ve kötü günün de yanların da olacak,
halkımızla bir bütün halin de daha güzel günlere kavuşacağız inşallah.

Gerek ülke içi,gerek ülke dışı, hiçbir şer odağına fırsat vermemenin tek yolu, insanların spekülasyonlarla biryerlere gelip, karalayıcı tavırlarla partimize, liderimize ve teşkilatlarımıza olan cephelerini,
yerle yeksan edebilmenin tek yolu, çalışmak çalışmak ve yine de çalışmaktır.

Ülkemizin için de bulunduğu zor dönem de, dört elle vatana sarılması gerekenlerin, farklı yapı ve ideolojilere hizmet ederek, sırf muhalefet olmak adına, haince bir saldırış gösterişlerinin ardın da ki nedenler ve polemiklerle ilgilenmiyor,
sadece görevimizi doğru ve dürüst yapmanın verdiği iç huzurla, ülke bekâsını düşünüyor, hergün daha fazla gayretle, çalışıyor çalışıyoruz.

Cennetmekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş in dediği gibi üzerimize gelen hiçbir felâket tellaline pirim vermeyerek, onların bulandığı çamurlar dan uzak durarak, her birimizin birer Şanlı Türk Bayrağı olduğunu aklımız dan çıkartmayarak, leke almadan, sadece vazifemizi yapmanın, ve bu uğurda yılmadan çalışmanın yorgunluğuna talip oluyoruz.

Birlik ve bütünlüğümüzün zarar görmesine, asla fırsat vermeyeceğiz.
Çünkü Türkiye Cumhuriyeti nin geleceği için,
büyük önem arzeden Milliyetçi Hareket Partisi yıllardır,
Aziz Türk Milletimiz in her zaman yanın da,huzur ve güven kaynağı, aydınlık veren ışığı olmuştur.

Birlik,bütünlük ve huzur güneşimizi gölgelemeye niyetlenenler,
her tarihte olduğu gibi elbette
günümüzde de vardır ve sözde barış ve kardeşlik kisvesi altın da,
hain gizli ve kalleş planlarını gerçekleştirmek istemektedirler.

Ülkemizin birlik bütünlük ve huzuruna zarar vermek için kolları sıvayan tüm hainler bilmelidir ki!
Türkiye Cumhuriyeti bölünmez bir bütündür.
Din,dil,ırk,mezhep,köken ayrımı yapılma dan, tüm vatandaşlarımıza zaten eşit haklar tanınmıştır.

Bu Kahraman Millet
hiçbir zorluk karşısın da yılmamış,yıkılmamış, korkmamış ve susmamıştır.

Yaşanılan hiçbir sıkıntı,
ülkemizin birlik ve bütünlüğüne zarar veremez.

Bu uğur da,
fazilet ve ahlak sahibi Ülkücü yürekler
her zaman
yıpratılmak istenen değerleri onaracak,
fikri ve vicdanı hür bir iradeyle,
her karışı Şehit kanlarıla sulanmış olan bu cennet vatanımızı,
sonra ki nesillere aktaracaklar dır.

Birgün, Türkiye Cumhuriyeti nin çöküşünü hayal eden hainlere,
en sert tokadın atılacağı asla akıl dan çıkarılmamalı,
ülke bütünlüğümüz için birlik ve beraberliğimizi her zamankin den daha sağlam ve güçlü tutmamız gereği ise,asla unutulmamalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle
birlikte rahmet,
ayrılık ta azap vardır diyerek,
kongre sonucumuzun hayırlara vesile olmasını temenni eder,
saygılarımı arz ederim.

MHP Manisa İl Başkanı
Erkan Öztürk

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir