Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Rüzgarlı

Mahmut Tülek – Alın Yazım Ey Vatan Albumu

Mahmut Tülek – Alın Yazım Ey Vatan Albumu

Alın Yazım Ey Vatan
Asena
Bu Türkü Bitmeyecek
Dedem Korkut
Dik Dur Eğilme
Duy Bu Türküyü
Minnet Eylemem
Türkiyem Benim Canım
Uyan Ey Gözlerim
Yalancı Dünya

“Vatana sevdalı yüreklerin sesi…”

MAHMUT TÜLEK

— ”Vatana sevdalı yüreklerin sesi” olarak anılıyorsunuz. Güzel bir şey olsa gerek. Bunun bir hikâyesi var mı?

Efendim bu tip yakıştırmaları ve ünvanları bizlere layık görenlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Minnettarlığımı ifade etmek istiyorum. Bu güne kadar yaptığım bütün çalışmalar da tek ortak başlık, mensubu bulunmaktan onur ve gurur duyduğum yüce Türk milletine olan sevdamdır. Yüreğimdeki bu sevdanın ateşiyle yaptığım çalışmalarda yol aldık. Yolumuzu aydınlattık. Kızılelma, Grup Turkuaz albümlerinde bu sevdanın ateşi vardı. “Bu canı vatana adadım anne”, “Çırpınırdı Karadeniz” derken de, “beşikten mezarıma alın yazım ey vatan” derken de aynı sevdanın ateşi vardı. Dinleyenlerimiz, can dostlarımız, bizleri yakından takip eden kıymetli gönüldaşlarımız, yol arkadaşlarımız aynı sevdanın ateşiyle yanıp kavrulanlar böyle bir hitapla seslenince biz de çok beğendik. ”Vatana sevdalı yüreklerin sesi”ni kullanmaya başladık. Bunu bizlere layık görenlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

— ”Alın yazım ey vatan ” isimli yepyeni bir çalışma ile sevenlerinizle buluştunuz. Heyecanlı mısınız?

Heyecan hayatın her anın da olmalı. Hele hele yaptığınız bir ürünü, bir besteyi, bir sözü bir albümü paylaşmaksa bu heyecan daha da fazla oluyor. Halimden de anlaşıldığı üzere. Duygularınızı ortaya koyuyorsunuz. Bu albüm aynı duygulara sahip ne kadar çok gönül dostu ile buluşursa, şarkılarımı beğenen, söyleyen, coşan ne kadar çok gönül dostu olursa benim mutluluğum o kadar çok artar. Bir sanatçının en güzel gıdası alkıştır ama bir konserde şarkılarının salondaki bütün seyirciler tarafından söylenmesi işin en güzel tarafı olsa gerek.

— Albümün çıkış zamanına denk geldiği için soruyorum Diyarbakır’da bulunan 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan teröristler tarafından bayrağımız indirildi. ——————————————–Bu konuda ne demek istersiniz?

Türkiye Şehitlerimizin kanıyla kazanılmış ve Türk Milletinin özgürlüğü için dalgalanan Şanlı Bayrağımıza Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yapılan hain saldırıda Arslan Yürekli Kundakçı Paşanın yaptığını yapabilecek bir babayiğit çıksın isterdim.Devlet Bahçeli Beyin dediği gibi Bayrağa uzanan eller kırılmalı,osefilin alnının çatından indirilmeli.Bu haktır.Bu hukuktur.Zaten albümde Türk Milletinin kutsal değerleri olan bayrağımız,vatanımız ve milletimize adadığımız şarkılarımızı ve bu değerlerin bizim için neden kutsal olduğunu bir kez daha teyit edecek kıymetli dinleyenlerim.

——– bir önceki albümünüzü 2012 yılında çıkarmıştınız. Bu arada neler yaptınız?

”Yoksun ya” albümünden önce uzun bir ara vermiştim. Bu sefer daha kısa bir zamanda yeni çalışmamızı yaptık. Bu süre içinde repertuar çalışmasına ağırlık verdik. Uzun zaman alıyor. Albümün tasarlanması, yani ön çalışmalar bittikten sonra yoğun stüdyo çalışmaları, fotoğraflar, albüm kapağı, klip çekimi derken zaman bir su gibi akıp geçiyor. Tabii ki albümle ilgili çalışmaların yanında konserler, televizyon programları ve klip yönetmenliğinide eklediğimizde kendimize ayıracağımız zaman kalmıyor.

——– Müzik dışında da çok farklı becerileriniz ve faaliyetleriniz olduğunu biliyoruz. Az sonra onlara da değineceğiz ama ben öncelikle albümün ismi ve şarkılar hakkında sohbet edelim. Albüm kapağında değinmişsiniz ama birde sizden duymak istiyorum. Neden ”alın yazım ey vatan” dediniz.?

Evet sizin de söylediğiniz gibi şarkıları dinlediğinizde, albümü elinize alıp incelediğinizde bu sorunun cevabını zaten alacaksınız. Kapakta belirtmiştim ama tekrar etmekte fayda var.

Türk milleti uzun ve zorlu bir dönemeçte ülkemizde her gün başka senaryolar sahnelenmekte. Dört yanımız, geleceğimizle ve kutsal değerlerimizle ilgili hain emellerini gerçekleştirecekleri zamanı bekleyen düşmanlarla çevrili. Böyle zamanda sımsıkı sarılacağımız vatan toprağımız, ay yıldızlı bayrağımız, bin yıldır bu topraklarda kardeşçe yaşadığımız ve adına Türk milleti dediğimiz yüce değerlerimiz gelmektedir. Onun içindir ki bu albüme ”Alın Yazım Ey Vatan ”dedik. Asenanın aşkını Dedem Korkutun kopuzunda sesledik. Uyan ey gözlerim, bu yalancı dünyada rızkı veren hüdadır kula minnet eyleme dedik. Türkiyem benim canım, kula kulluk etme duy bu türküyü, hırsıza soysuza dik dur eğilme dedik ve hep bir ağızdan amin diyeceğimiz bir duayla bitirdik. ”Dudaklarda aynı türkü, Tanrı korusun Türkü ”. Amin….

——- Bu duaya bizde amin diyelim ve albümle ilgili diğer bilgileri okuyucularımızla paylaşalım. Kimler katkıda bulundu?

Albümün her aşamasında ailem hep yanımdaydı. Özellikle repertuar aşamasında. Prodüktörümüz Atilla Yılmaz, albüm Naz Müzik yapım etiketiyle piyasaya çıktı. Yönetmenimiz Hakan Kumru, Genel Koordinatörümüz Zeki Tülek. İstanbul’da stüdyo Şenyaylarda bütün enstrümanları canlı kayıt yaptık. İsimlerini anmaktan onur duyduğum çok değerli sanatçıların eserlerini okudum. Buradan Musa Eroğlu hocama, İlhan Eray, Zeki Tülek, Barış Eken, Mustafa Aksoy ‘a, fotoğrafta Gökhan Genç ve tasarımlarımızı yapan Fatih Taha’ya ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Asenam, memleketim karasevdam…

Asenam, kutlu yolum, kızılelmam…

Asenam, canyoldaşım tatlı belam

Ah asenam….

—- İsteyenler albümü nasıl satın alabilir. Nasıl ulaşabilir?

Bu devirde albüm yapan bir sanatçı için çok önemli bir soru. Albümler maalesef eskiden olduğu gibi yeterince satılmıyor. İnternet ortamında farklı yollarla şarkılarımız çalınıyor. Albümü www.esenshop.com’dan adresinizde teslim alabilirsiniz. Ayrıca d&r mağazalarından ve müzik marketlerden ulaşabilirsiniz.

Bu bilgileri verdikten sonra da bazı tespitlerimizi paylaşmakta fayda var. Sevenlerimizin, dinleyenlerimizin bu konuda hassasiyetlerini rica ediyorum. Bu vatana ve ay yıldızlı bayrağa sevdalı milyonlarca yürek var. Fakat albümlerimiz satışları çok düşük sayılarda. Albümde seveceğinizi umduğum on şarkımız var. Bunlardan birisi de ”Asena”. İsmi Asena olan ya da kendini asena yürekli hisseden hanımefendiler için yazdık. Bu albümü yalnızca ismi Asena olan, sevdiği asena olan, kızın, kardeşinin ya da bir yakının ismi asena olanlar alsa albüm satışı yüzbinlere ulaşır.

—– Sizin gibi müzik yapan sanatçıları ekranda çok fazla göremiyoruz. Çok mu seçici davranıyorsunuz? Yoksa başka bir nedeni mi var?

Seçici davrandığımız konusun da haklısınız. Elbette ki seçici davranmalıyız. Sanatçının bir duruşu, bir tavrı olmalı. Kırmızı çizgilerimiz var. Söyleyeceğimiz sözlere, şarkılara karışılan, memleketi tozpembe gösteren söylemlerin sergilendiği programlara tabiî ki çıkmıyoruz. Zaten çıkabileceğimiz televizyon ve programlar sayılı. Alternatifimiz de çok değil. Birçok ekran benim gibi sanatçılara kapalı. Biz de sosyal medyada gücümüz yettiğince sesimizi duyurmaya çalışıyoruz.

—- Günümüzde sanat camiasında bulunup da İstanbul dışında bir şeyler üretebilmenin ya da ürettiklerinizi sevenlerinize ulaştırabilmenin de zor olduğunu düşünüyorum. Özellikle sizin gibi bir fikri duruşu olan insanlar için. Ne dersiniz?

Çok haklısınız.Ankara bir çok bakımdan sıkıntılı.Sanatın kalbi istanbul’da atmakta.Medyanın merkezi de İstanbul.Bir televizyon programına çıkmak için yine İstanbul’un yolunu tutuyoruz.Ama bizim gibi sanatçılar için çokta değişen bir şey yok.Çünkü bizler şöhretin peşinden koşanlardan değiliz.Biz sevdalarımızın peşinden koşuyoruz.Biz vatanımıza ,al bayrağımıza ve yüce Türk Milletine Sevdalıyız.Sevdalılar birbirlerinden kilometrelerce uzakta olsa da sevgilerinden bir şey eksilmez.

— Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun? Beğendiğiniz albümler ve isimler hangileri?

Albüm isminden ziyade tanımlamalar yapsam daha iyi olacak.Saf ,temiz duygularla yoğrulmuş bu toprakların türkülerinin olduğu çalışmalar takdirle karşılıyorum.Fakat bozuk bir Türkçeyle ,yayvan bir ağızla ve abartılı gırtlak nağmeleriyle bezenmiş çalışmalı tasvip etmiyorum.

—- Müzik dışında farklı alanlarda da faaliyetleriniz olduğunu biliyoruz. birazda bunlardan bahsedelim.?

Tabiî ki.. Mane Medya ve Danışmanlık Şirketinin Genel Koordinatörlüğünü yapıyorum. Uydudan yayın yapan birçok kanala Ankara’daki stüdyomuzdan canlı yayınlar, bağlantılar ve televizyon programları yapıyoruz. Klipler, reklam filmlerini çekip yönetiyorum. Kurumsal şarkılar ve seçim şarkıları yapıyorum. Her şeyden önce belirtmek istediğim bir şey var. Çeşitli faaliyetlerim var ama bunları tek başına yapmak mümkün değil sağlam ve tecrübeli bir ekibiniz olmadan bunları yapamazsınız. Ben bu konuda şanslıyım. Çünkü işinin ehli bir ekiple çalışıyorum. Bütün bunlarla boğuşurken müzik yapmak benim dinlendiğim zamanlar oluyor. Her zaman yeni sözler ve besteler yapmak ayrı bir mutluluk ve bunları albümlerde, programlarda, konserlerde sevenlerimizle paylaşmak dünyanın en güzel şeyi.

— Sosyal medya ile aranız nasıl. Sevenleriniz sizi sosyal medyada hangi adreslerden takip edebilir?

Elimden geldiğince kendim kullanıyorum.Bazen sayfalarda yöneticilik verdiğimiz arkadaşlarımız ilgileniyorlar.Fakat en önemli yardımcım Oğlum.

https://twitter.com/mtmahmuttulek

https://www.facebook.com/TulekMahmut

https://www.youtube.com/user/mtmahmuttulek

www.mahmuttulek.com

adreslerinden takip edebilirler.

— Etikhaber’i takip ediyor musunuz? Ediyorsanız EtikHaber hakkında ki düşünceleriniz nelerdir?

Etik Haber benim için her zaman güvenin adresi.Günlük haber takiplerimi Etik Haber üzerinden yapıyorum.Yanlış yönlendirmeler yok.Abartılan haberler yok.magazinleştirilmiş haberler yok.Haberler gerçek ve yalın haliyle okuyucuya sunuluyor.

— Son olarak sevenlerinize, dinleyicilerinize söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Bu albümleri ,şarkılarımızı sizler için yapıyoruz.Bizim gibi sanatçıların sığınacağı en sıcak yuva yüce Türk Milletinin gönlüdür.Bizlere gönüllerini açtıkları için kendimi bahtiyar hissediyorum.Tek isteğim bizlere olan desteklerini her zaman devam ettirsinler.Allah birliğimizi ve bütünlüğümüzü sonsuza dek daim etsin.”Dudaklarda aynı türkü,Tanrı korusun TÜRKÜ”

HAKKINDA

Adana doğumlu. İlk ,orta ve lise tahsilini Adana da,Namık Kemal İlkokulu, 23 Nisan Ortaokulu ve Adana Erkek Lisesi’nde yaptı.

Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. Aynı dönemde üniversitenin TSM korosun da çalışmalara katıldı. Yıllar süren bu çalışmalar da Muzaffer Şenduran ,Tahir Karagöz,Rafet Yetikkul dan bizzat dersler aldı. Türkiye’nin hemen her yerinde ve Avrupa’nın birçok yerinde konserleri oldu.

Kızılelma 1 ve 2, Grup Turkuaz 1ve 2 ,”Tasavvuftan Halk Müziğine” ,” Beni Biraz Özle”,”Yoksun Ya” isimli albüm çalışmalarını yaptı.

Çeşitli dergiler çıkarttı. Köşe yazıları yazdı.

Ostim TV, Işık TV ,ATA TV,Bengütürk TV’ de programlar yaptı.2008,2009,2010 ve 2013 yılların da her gün bir şehirden canlı olarak yayınlanan ‘Anadolu’ da Ramazan’ isimli programı hazırlayıp sundu .”Motif’ten Ezgiler ” ,”Mahmut Tülek ile Yolname” ,”Başkanlar Konuşuyor” ,”Çözüm Yolu” ,”Bir Festival Anadolu”,”Memleket Haberleri” isimli Televizyon programlarını yaptı..Birçok sanatçının klip yönetmenliğini yaptı.2009 yılında yayınladığı ”Adak” isimli sanal mini albümde bulunan ”Adak ” ve ” Unuttum Seni ” şarkılarına çekilen klipler izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. ” Yoksun Ya” Albümünü Haziran 2012 de çıkardı.

Son Albümü ”Alın Yazım Ey Vatan ” Haziran 2014’de müzik marketlerde yerini aldı.

Mane Medya ve Danışmanlık Şirketinin Genel Koordinatörlüğünü yapıyor.Müzik çalışmalarına ve konserlerine devam ediyor.

Eşi ve Oğluyla Ankara ‘da yaşıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.