Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Logodaki Yol “İmralı Adası” Mı Yoksa?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
09.07.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adaylığı açıklandığı gün kampanya logosu da tanıtılmıştı. Güneş ve yol figürleri kullanılarak çizilmiş olan logonun çalıntı olup-olmaması ve anlamı üzerine hala tartışmalar sürüyor. Obama’nın kendi kampanyasında kullandığı logoya benzetenler var, Malibu içki logosundan esinlendiğini iddia edenler var. Ama merakla beklenen asıl açıklamayı “Cumhurbaşkanı adayımız Sn Erdoğan’ın logosunda Arapça ile ‘Muhammed’ isminin kullanıldığını Biliyor musunuz?..” diyerek Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yapmıştır. “Kim, nasıl bu logoyu dini sembollere bağlayacak” diyorduk ki, bu yiğit kendini twitter adresinden gösterdi. Bu açıklamayı keşke Mehmet Şimşek değil de, Diyanet İşleri Başkanı olacak donanımdaki (!) Egemen Bağış yapsaydı. Acaba AKP bu fırsatı niye kaçırdı?

Aslında logonun kamuoyuna tanıtıldığı gün Mehmet Şimşek’ten önce AKP’nin trolleri sosyal medyada “Logoya düz bakınca Muhammed, tersten bakınca Allah yazıyor” propagandalarını yapmaya başlamıştı. Ama bu propagandaları yapanlara “Bunlar yine ne içti de böyle kafa yapmışlar” gözüyle bakıldığı için alay konusu olmuşlardı. Trollerin yaptığı propaganda etkisiz olunca, herhalde devreye Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i soktular yada kendisi halden vazife çıkardı.

Utanmasalar Erdoğan için “Vahiy yoluyla gelen Cumhurbaşkanı adayı” bile diyeceklerdir. Ama emin olun bunlarda utanma ve Allah korkusu olmadığı için her an bunu da diyebilirler.

Recep Tayyip Erdoğan kendisini “Biz rahmet için geldik gazap için değil. Bizim rahmetimiz gazabımızı aşacaktır” sözleriyle kendini Allah yerine koymamış mıydı?

AKP’nin bir milletvekili “Erdoğan Allah’ın tüm vasıflarını toplamış bir lider” başka bir milletvekili de “Başbakanımıza dokunmak bile ibadettir” dememiş miydi?

Şairin birisi “Tayyip’i üzmek, Allah’ı üzmektir” mısralı şiirler yazmamış mıydı?

AKP İl Başkanı “Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Tayyip Erdoğan’a biz o kadar bağlıyız ve aşığız ki bizim için adeta ikinci peygamberdir” diye nutuk atmıyor muydu?

Sağlık Bakanı yardımcısı “Bu Tayyip Erdoğan sünnetidir” diye sapkınlığa katkı vermiyor muydu?

Bir genel başkan yardımcısı “Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin ilelebet ve ebedi başkanıdır” diyerek ölümsüzlük iksirini ve yüce Allah’a ortak bulmuş gibi bağırmıyor muydu?

Yani bunlar sadece dini istismar etmiyor, bünyelerinde yeni bir din kurarak kendilerini Allah ve peygamber yerine bile koyuyorlar.

Şimdi böyle bir zihniyet “Logoda Allah ve Muhammed yazıyor” diyerek insanları kandırmasında kim kandırsın?

Yüce Allah yarattığı kuluna bu dünyadaki sınav uyarısını da “Aldatan, sizi Allah ile aldatmasın!” (Kur’an;Lukman 33 Fatır 5, Hadid 14) diyerek yapmamış mıydı?

Hadi bi an logoda “Muhammed” yahut “Allah” yazdığını kabul edelim. Bir Cumhurbaşkanı adayının seçim propaganda logosunda bu kutsal kavramlar niye olur? Hele bu Recep Tayyip Erdoğan gibi birininse !

Hangi davranışı İslam’ın bir ölçüsüne uyuyor ki, İslam’ın yüce kavramlarını bu derece pervasız bir şekilde kullanıyorlar?

Hz. Muhammed tüm insanlığa ahlak ışığıdır ve onun adı asla rüşvet ve yolsuzlukla suçlanan kişilere siyaset malzemesi olmamalıdır ve olamaz.

(Rüşvet alana, verene ve bunlar arasında rüşvete vasıta olana da Allah lanet etsin.) [Hakim] diyen yüce peygamberimiz Hz. Muhammed’in ismiyle, rüşveti az getiren işadamı için “Oğlum merak etme kucağımıza oturacaklar” dediği ses kayıtlarıyla iddia edilen ve bu suçlamadan aklanmamış kişi nasıl yan yana anılabilir?

Yüce peygamberimiz Hz. Muhammed’in ismi, sıradan ve günahkar Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi menfaatleri için alet edilmektedir.

Erdoğan’ın logosunda Hz. Muhammed isminin olduğunu söylemek safsata ve dalkavukluktur. Türk milletini bugüne kadar dini duygularını istismar ederek kandıran bu zavallı zihniyet, Cumhurbaşkanı seçimleri öncesi bu manada her şeyi yapabilecek kadar gözü dönmüştür.

Oradan-buradan arakladıkları logonun içinden Allah ve Muhammed yazıları çıkaran bu zihniyet İslam’ın gerçek düşmanlarıdır. Her türlü somut ve delil belge ortadadır.

“Logoya düz bakınca Muhammed, ters bakınca Allah yazıyor” diyenler, emin olun size nerden bakarsak bakalım ruhunuzda “din tüccarı şeytan” yazıyor !

Birde kutsal anlamlar yüklemeye çalıştığınız logodaki yol figürü “İmralı Adasına” da çok benziyor. “AKP’yi 10 yıldır ayakta tutan benim. Biz AKP’yi çıkartan gücüz.” ve “Başkanlık sistemi düşünülebilir. Biz Tayyip Bey’in başkanlığını destekleriz.” diyen Öcalan’a “Yolun yolumuz” diyerek bir kıyak mı geçtiniz yoksa?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.