Liderle Niçin Uğraşıyorlar?

12.04.2016
A+
A-

 

 

Vicdanı olan herkes elini vicdanına koyarak, hafızasını yitirmediyse bir düşünsün ve yaşadıklarını, yaşananlara şahit olduklarını insan olmanın haysiyetiyle, onuruyla anlatsın, ifade etsin. Bu ülkede birileri PKK’ya düşman değil, anlaşabileceğimiz birileri derken, onlara verilenlerin tarihimizle yüzleşmemiz gereği olduğu palavrasını söyleyenler kimlerdi?

Lider Devlet Bahçeli 1978 yılında Fis’te kurulan kanlı terör örgütünün amacının Bağımsız Kürdistan’dan sonra, Irak, İran, Suriye’den alınan topraklarla Birleşik Kürdistan olduğunu ve bu fikirlerinden asla vazgeçmediklerini söylerken, bazılarının ‘önceleri öyleydi; ama şimdi öyle değil’ diyerek, Bağımsız Kürdistan’ı bile düşlemiyorlar diyenler, nasıl bir fikir tuzağına düştüklerini her halde anlamışlardır.

Bu etnikçi kanlı örgütle pazarlık yapıp masaya oturmanın, ruhunu şeytana adamayla aynı şey olduğunu söylediğinde, Lider Bahçeli ne kadar haklıydı? Türkiye aleyhinde olan her şeyin karşısında olmanın milliyetçiliğin gereği, şartı olarak gören Milliyetçi Hareketi tezkerelerde evet oyu verdiği için suçlayan vicdansızlar, HDP’yi AKP’yi yıkmak için gerekli parti diye görüp, oylarıyla TBMM’ye taşıyanlar, oyum HDP’ye diyerek yazı yazan, yayın yapan gazeteci, sanatçı bozuntuları inşallah anlıyorsunuzdur, MHP bugünleri gördüğü için, terör örgütünün siyasi uzantısı olduklarını inkar etmeyen bu lanet partiyi tanımadığında, flu gördüğünde, hala CHP’yle, HDP desteğinde koalisyon kurmalıydınız diyen geri zekalılar gerçekleri görmüyordu.

Bu politikalarla Türkiye değil sıfır sorunlu komşulara sahip olmayı dünyada yalnızlığın içine düşer denildiğinde, kabul etmeyenler, Ortadoğu’da bizden habersiz yaprak kımıldamaz deyip, kendilerini ilah yerine koyarlarken, sizler MHP’yi suçluyordunuz.

Türkçeden başka dil remi dil olarak, anadil adı altında kullanılamaz dediğinde, MHP’yi dinlemeyip, şehirlerin, ilçelerin adlarını değiştirenler, Kürtçe eğitime yeşil ışık yakanlar, adliyelerde savunma yapmak için Kürtçe tercümanla ifade vermek kabul edilirken yarınlarda neler olacağını göremeyen AKP iktidarı değil miydi?
Her gün şehitler gelirken, bombalar patlatılırken, hendekler kazılırken sıkıyönetim ilan edin derken, sırf bunu isteyen MHP olduğu için insanlık, demokrasi diyerek karşı çıkanlar AKP’liler değil miydi?

Anayasa değiştirilmesini bırakın tartışmaya açılması bile yasak olan maddelerin kaldırılmasıyla, yok sayılmasına karşı çıkarak, anayasanın ilk 3 maddesi değiştirilemez diyen, Türk kelimesi, Türk Milleti kavramı anayasadan çıkarılamaz diyen, bunu şart olarak öne süren MHP değil miydi?

Yaptığı onca şeye rağmen AKP’le koalisyon kurmalıydı diyenler, bu yüzden MHP’yi eleştirenler, öncelik Türkiye’nin ülkesi, milleti ve devletiyle bölünmez bütünlüğünün korunmasını öne süren Lider Bahçeli’ye isyan edenler, şimdi gördünüz mü gerçekleri?

Ergenekon, Balyoz olaylarında, sizi hep hakka çağıran, PKK’yla mücadeleye çağıran, ana muhalefetle birlikte oluşturduğunuz bebek katiline göz hapsini seslendirmenizi, HDP seviciliğinizle beraber, PKK severliğinizin ülkeyi uçuruma sürüklemek olduğunu söyleyen, bu yüzden sizi eleştiren MHP, Lider Bahçeli değil miydi?

Ülkenin ve milletin emrinde olan adeta yerli ve milli bir polis teşkilatı inşa ediliyor” diyen Erdoğan, paralele yapıyı gündeme taşıyıp, “Millete yaptıkları zulmü maalesef çok geç fark ettik.” Derken ne demek istiyor?
Bütün mesele bu “geç fark ettik” “aldatıldık” “kandırıldık” “PKK bizi aldattı” “Cemaat bizi kandırdı” diyerek, çözüm sürecini ben yaptım diyerek konuşurken, analar ağlamayacak derken, silahlar susacak derken, MHP’yi kötüleyenler,

MHP, Lider Bahçeli gelinen bu nokta için sizi uyarırken dinlemeyen sizler, ‘şimdi olayların çok geç farkına vardık’ demeleri ne kadar doğrudur?
Ey hala onlara inanıp, bunca şehit gelirken PKK’yla mücadele ediyorlar ne yapsınlar savunmasının ardına sığınanlar Allah rızası için söyleyin Lider Bahçeli, olacak olanları bir bir anlatıp hem Türk Milletini hem AKP iktidarını uyarmadı mı? Peki, bu uyarılar karşısında siz ve AKP ne yaptınız? Her zamanki gibi bu uyarılara, ikazlara karşı kulaklarınızı tıkadınız.

İyi de gerçekler bu kadar aşikar bir biçimde ortadayken Lider Devlet Bahçeli’yle uğraşmanın asıl nedeni, Amerika’yla görüşme isteklerini kabul etmemesi mi? Ülkücü olması mı? İlle de vatanım demesi mi? İleri görüşlülüğü mü? Olayların sonucunu tahmin etmesindeki doğruluk mu? Türk olması mı? Başbuğun yanında yetişmesi, onun ayak izlerinin üzerinde gidiyor olması mı?

Yeter artık! Vicdan, akıl sahipleri sizde var ise onları kullanıp olayları değerlendirin. Ondan sonra kararınızı herkese açıklayın. Vatan için, ülke için birlik olmamız gerektiğini idrak edin, anlayın, anlatın!
Sağlıcakla kalın!
Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.