Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Mevzi Sağanak

Leyla Zana “EVET” dedi mi?

16.03.2017
A+
A-

16 Nisan Referandum oylaması için zaman yaklaştıkça, “HAYIR”cılar köşeye sıkışmaya devam ediyor…

Tabii ki, yalan ve iftiralarıda…

*

PKK’nın Kandil’deki piçleri 16 Nisan referandumu için bangır bangır “HAYIR” çağrısı yapıyor, “HAYIR”cılardan ses, seda yok…

Onlara göre, “HAYIR diyen PKK gizli EVET’ci”ymiş(!)…

PKK’nın TBMM’deki temsilcisi HDP=PKK’lılar 16 Nisan referandumu için bangır bangır “HAYIR” çağrısı yapıyor, “HAYIR”cılardan yine ses, seda yok…

Onlara göre, “HAYIR diyen HDP=PKK’lılar ‘EVET’ çıkmasını istedikleri için EVET diyor”muş(!)…

Ya PKK ile anılmak bunların zoruna gidiyor!.. Ya da bunların söylemine bakacak olursak; ‘bunlar PKK ile ortak çalışıyor’!..

Madem ki, PKK’le anılmak bunların zoruna gidiyor!.. ‘PKK’nın yanında ne işiniz var?’ diye sormak lazım!..

Veya “HAYIR diyen PKK gizli EVET”, “HAYIR diyen HDP=PKK’lılar ‘EVET’ çıkmasını istedikleri için EVET diyor” diyenlere, ‘PKK’yı aklamak size mi düştü?’ diye sormak lazım!..

Veya ‘PKK ne dediğini bilmiyor mu?’ diye sormak lazım!..

-Neyse devam edelim…

17275041_1869300596685869_44729625_n

“HAYIR”cılar önce İmralı’daki terörist başı, bebek katili Öcalan’ın 2013 Yılı Ocak ayının içinde; “Başkanlık sistemi düşünülebilir. Biz Tayyip Bey’in başkanlığını destekleriz. Biz AKP ile bu temelde bir başkanlık ittifakına girebiliriz. Yalnız Başkanlık ABD’deki gibi olmalı”dır açıklamasına sarılıp, sanki 16 Nisan referandumu için beyanat vermiş gibi sundular… 🙂

Baktılar ki, durum iyi gitmiyor; bu da yetmedi… Bu kez, PKK’lı Leyla Zana’nın konuşma videolarına başvurdular…

8 Mart 2015 tarihinde “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” nedeniyle, Tunceli Kadın Platformu tarafından, vatan haini Seyit Rıza Meydanı’nda düzenlediği mitingde PKK’lı Leyla Zana’nın, “Biz bunu 2000’li yılların başından beri söylüyoruz. Bir türlü dinleyen olmadı. Bu konuyu anlamaları ve dinlemeleri de sevindirici bir durumdur. Benden önce konuşan arkadaşımız da ifade etti ve eleştirdi, eleştirilerine katılıyorum. Cumhurbaşkanı’nın 400 vekil istemesine değinmek istiyorum şimdi. Sayın Cumhurbaşkanı diyor ki, ‘400 tane vekil istiyorum.’ Arkasından diyor ki, ‘bu sistem yamalı bohçaya dönüştü.’ Biz bunu 2000’li yılların başından beri söylüyoruz. Bir türlü dinleyen olmadı. Bu konuyu anlamaları ve dinlemeleri de sevindirici bir olay. Gerçekten bu dar, tekçi, sadece siyah ve beyaz bakan toplumun bütün renklerini görmeyen, doğadan bile ders almayan bu sistemin artık miadı çoktan geçmiştir. Soruyorlar; diyorlar ki, ‘siz başkanlık sistemini istiyor musunuz?’ Benim için kimin başkan olup olmaması önemli değil. Bizim için, bu halkın bütün değerleri için, bütün farklılıkları için, o sistemin içeriği önemli. Bireyler ile uğraşırsak, mevcut sistemin yaptıklarını unutmuş olacağız. Bizim sorunumuz şahsiyetler ile bireyler ile değil. Bizim sorunumuz bizatihi bu sistemin kendisiyledir.” şeklinde yeni anayasa yapmak için bütün partilerin çalıştığı dönemde yapmış olduğu konuşma videosunu kırpıp, sanki yeni yapılmış gibi; 16 Nisan referandumu için “EVET” demiş gibi sosyal medyada paylaşmaya, haber yapmaya başladılar… 🙂

Terörist başı, bebek katil Öcalan’ın, 2013 yılındaki ve PKK’lı Leyla Zana’nın 8 Mart 2015 yılındaki açıklamalarını, 16 Nisan 2017 referandumu için yeni söylenmiş gibi sunmak, nasıl bir beyindir? Bu nasıl bir kişiliktir?!

 

zana8mart

“Bu “HAYIR”cılar, hiç utanma, sıkılma nedir bilmezler mi?!
Bu “HAYIR”cılar, “Yalancının mumu yatsıya kadar yanar” atasözünü hatırlatıp, ‘Bu yalan ortaya çıkar’ diye hiç mi düşünmezler?” diyeceğim de, yalanları ortaya çıktığına göre, hiç düşünmüyorlar demek ki?!

“HAYIR”cıların şuursuzca yaptığından ortaya çıkan şu: “Denize düşen, yılana sarılır” misali, “HAYIR”cılar da, PKK’lılara sarıldı!

O zaman bizde, “HAYIR”cıların anladığı dilden soralım:

Madem ki, terörist başı, bebek katil Öcalan’ın, 2013 Yılı Ocak ayında yapmış olduğu açıkla “EVET için”…

Madem ki, PKK’lı Leyla Zana’ya 8 Mart 2015 “Dünya Emekçi Kadınlar Günü”nde yapmış olduğu açıklama “EVET için”…

Peki, “ABD’deki gibi başkanlık sistemini getirecekseniz buyrun getirin”, “Anayasanın ilk üç maddesini değiştireceğiz”, “İktidara geldiğimizde yerel yönetimlere özerklik vereceğiz” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları ne için?!

“HAYIR”cılar!
Size göre, CHP’de gizli “EVET”çi mi?

*

Sizi, ne sarıldığınız PKK, ne PKK’nın TBMM’deki temsilcisi HDP, ne İmralı’daki terörist başı, bebek katil Öcalan, ne de PKK’lı Leyla Zana kurtarabilir!..

Geçin bu ayakları!
Yalanlarınızla sandığa gömüleceksiniz…
“EVET”e boğulacaksınız…

 

Cengiz KORKMAZ

 

NOT: PKK’lı Leyla Zana’nın 8 Mart 2015 yılında yapmış olduğu konuşmayı sanki 16 Nisan referandumu için “EVET” diyormuş gibi kırparak video yapıp, haber yapan “HAYIR”cı haber sayfaları aşağıdadır.

sarizeybek

zana-yenicagerk-yalani

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.