Kutsal şehri emanet ettiğiniz kadın!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
30.06.2019
A+
A-

Canan Kaftancıoğlu… İstanbul CHP İl Başkanı olmadan önce kendisini, görüşlerini, fikirlerini tanımıyorduk. Daha öncede CHP Parti Meclis Üyesiymiş… Yani CHP’nin en üst düzey yöneticileri arasındaymış. İstanbul CHP İl Başkanı olunca zehirli ve ihanet kokan düşünceleri ortalığa saçıldı. Bu zehirli düşüncelerini özellikle sosyal medya üzerinden saçmış ve yaymış…

O düşünceler içinde neler yok ki… İslam düşmanlığı ve İslam’ın yüce sembolleriyle dalga geçme, ateizm kokuları, sözde Ermeni Soykırımı avukatlığı, PKK’lı teröristlere duyduğu aşk, Atatürk ve devlet düşmanlığı, HDP’ye olan yakınlığı ve bağlılığı, domuz etine duydukları iştah, 15 Temmuz darbe girişimine sahip çıkma…

Maalesef bu kadın Peygamber efendimizin “İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, o ordu ne güzel ordudur.” Hadis-i Şerifine mazhar olmuş büyük komutan Fatih Sultan Mehmet Han’ın fethettiği, daha sonra büyük önder Atatürk’ün işgalden kurtardığı İstanbul’da zafer kazanan komutan gibi gezmesi, gezdirilmesi İstanbul halkının ayıbıdır.

Cumhurbaşkanı’na hakaret, Türkiye Cumhuriyeti devletini alenen aşağılama, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek ve terör örgütü propagandası yapmak iddiasıyla 37. Ağır Ceza Mahkemesinde 17 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Canan Kaftancıoğlu şimdi 17 yıl hapis cezası alsa ne olur, idam edilse ne olur?

İstanbul gibi Peygamberimizin kutlu sözüyle müjdelenmiş kutsal şehir İstanbul’da bugün “Çağım’ın yarın din sınavı varmış. Ablası soruyor.Muhammed nerede doğmus?Yanıt:Çin” diyerek peygamberimizle dalga geçen Canan Kaftancıoğlu’nun zafer kahkahaları çınlıyor İstanbul’un semalarında… Şimdi de CHP’nin, HDP’nin, İP’in tüm unsurları ve yancıları Canan Kaftancıoğlu’nu yargılandığı davadan kurtarmaya çalışıyor. Neymiş efendim “5-6 yıl önce attığı twitleri zaman aşımına uğramış” ve bunlar şimdi düşünce, fikir özgürlüğünde görülmeliymiş…

 

 

Oysa Canan Kaftancıoğlu teröristlere sahip çıkan ve o ihanet kokan, milli ve dini değerlerle dalga geçen tüm twitleri sorulduğunda bugün gibi yine sahiplenmiştir. Mesela bir ay önce terör örgütü PKK’nın kurucularından terörist Sakine Cansız hakkındaki düşünceleri sorulduğunda Canan Kaftancıoğlu aynen şunları söylemişti : “Şunu söyleyeyim. Canan Kaftancıoğlu, bir algı oluşturmadı. Hayatın gerçeklerine rağmen algıları oluşturanların bir yüzleşme yapması lazımdır. İnsanlar değişebilir dediniz. Mesele tam da bu. Ne yazık ki siyasi konjonktüre göre değişen insanlardır toplumun bu hale gelmesine sebep olan. Ben Canan Kaftancıoğlu olarak hiç değişmedim.”

3 ay önce kendisine yine attığı twitleri sorulduğunda canlı yayında “benim tweetlerim parti politikamdan ayrışmıyor” diyen de bu Canan Kaftancıoğlu idi. Yani diyor ki: Tüm zehirli ve ihanet kokan düşüncelerim partim CHP ile uyum içindedir. Haksız da sayılmaz son dört yıldır PKK ile kol kola yürüyen CHP içinde teröristlere sahip çıkan, “Şehitler Ölmez, Ezan Susmaz” tiksinen birçok milletvekili ve parti yöneticisi vardır..

 

Daha öncede söylemiştim. Terörist Demirtaş’ın eğlence ve kadeh arkadaşı Canan Kaftancıoğlu’nun bizzat HDP tarafından CHP İstanbul il başkanlığı için teklif edilmiştir. Canan Kaftancıoğlu CHP’nin kurucu ilkelerine değil, daha çok HDP’nin kurucu hainliklerine, yani teröristbaşı Öcalan’a daha çok yakındır. İstanbul’da bugün kendilerine zafer getiren ittifak düşünülerek zemin hazırlanması ve HDP ile uyum sağlanması için Kemal Kılıçdaroğlu tarafından CHP İstanbul İl Başkanı yapılmıştır.

Canan Kaftancıoğlu’nun geçmişten günümüze kadar attığı twitlere bakın, Türk milletinin dini ve milli değerlerinden, Cumhuriyetten, Atatürk’ten, toplumdan, insanlıktan nasıl uzak bir profil olduğunu görün…

“Benim tweetlerim parti politikamdan ayrışmıyor” sözü gerçekten çok doğrudur. Çünkü Canan Kaftancıoğlu CHP’nin bir iz düşümüdür. İstanbul halkı “İnandığınız Allah’ınız sizin de belanızı versin”Diyen böyle birisine zafer narası attırarak, kutsal şehir İstanbul’u böyle birine teslim ederek iradesine leke getirmiştir. Türk yargısı da PKK’lı teröristlere ağıtlar yakan bu kadına gereken cezayı vermezse o da hukuka leke getirecektir. Ertelenen davasını takip edip, sonucuna göre değerlendirmede bulunacağız.

İstanbul’a mehter marşlarıyla girdi diye Ülkücüleri alaya alan Canan Kaftancıoğlu’nu bakalım gece âlemlerinde PKK’lı Demirtaş ile beraber dinlediği PKK marşları kurtaracak mı?

Hakkında FETÖ soruşturması açılan Meral Akşener’in yoldaşı Canan Kaftancıoğlu’na sahip çıkmasını da bekliyoruz. Nasıl olsa kendisi de onun gibi HDP ve terörist Demirtaş hayranı… Her konuda “Adalet Bakanlığının önüne bir sandalye koyarım. Jiletle kazıyamazlar beni” diyip duruyor. Aynısını “Canan Kaftancıoğlu’na ceza verirseniz yaparım” demelidir.

Tekrar tekrar söylüyorum İstanbul halkı Canan Kaftancıoğlu gibilere zafer narası attırmamalıydı. Yazık oldu bu kutsal şehir İstanbul’a…

YILDIRAY ÇİÇEK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.