SON DAKİKA

I, pet goat II

VİDEO GALERİ

Kurucu üye Merrin Hasipoğlu, ‘İYİ Parti ilkesiz bir parti oldu’ dedi ve istifa etti

Bu haber 11 Mayıs 2019 - 14:37 'de eklendi ve 4.059 kez görüntülendi.

İYİ PARTİ’nin kuruluşuna giden süreçte Türkiye’deki muhalefet boşluğunu doldurabileceği umuduyla sayın Meral Akşener öncülüğünde başlatılan hareketin içinde yer almam, bu umuda katkıda bulunabilmek içindi.

Ancak İYİ PARTİ’nin kuruluşundan bugüne değin geçen zamanda, sayın Genel Başkanın ve Genel Merkez yöneticilerinin siyaset yapmada sergiledikleri uygulamalar; bırakınız Türk toplumunu kucaklamayı, kendi partililerini bile sarmayalamamış, aralarında ayrıştırmıştır. İYİ Parti Ülkücülerin demokrasi mücadelesi sonucunda kurulmuş bir partidir,lakin gelinen noktada Ülkücülerin sadece bedel isteyen insanlarmış gibi gösterilmesi kabul edilemez. Ülkücüler yok sayılmış ve muhatap alınmamıştır. Siyasi ve ahlaki zafiyetleri olanlar ne yazık ki baş tacı edilmiştir. Karşı çıkıp,mücadele ettiğimiz ne varsa burada daha kötüsüyle karşılaştık. Kadın hareketi diye yola çıkılmış fakat kadınlara değer verilmemiştir. Göreve getirilen liyakatsız insanların bizlere;kendisi ile yola çıkanlara,küfür ve hakaret etmelerine göz yumulmuştur. Merkez parti iddiasıyla kurulmuş,ilkesiz ve ruhsuz bir parti olmuştur. Yola çıktığımızda sürekli vefa ve istişareden bahseden Genel Başkan bunları hayata geçirmemiştir.


Lider odaklı partilerin düştüğü hataya düşülmüş; parti organlarının ve partililerin iradeleri, liderin iradesine tahvil edilmiştir. Bu sonuç liderin dar ufkuna hapsolunca da kaçınılmaz olarak başarısızlık getirmiştir. Tek adam (insan) yönetiminin demokrasilerde yeşertebileceği hiçbir umut olamayacağından, sevincini ve beklentilerini boşa çıkardığımız Türk seçmeninden özür dileyerek kurucusu bulunduğum İYİ Parti’den istifa ediyorum.

Merrin Hasipoğlu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.