Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

“Kürt açılımında MHP başını kuma sokuyor”

01.10.2012
A+
A-

Neval KAVCAR

Bugün Koray Beyin Cnntürk programında söylediklerini sizlerle paylaşacağım.

“Şirin Payzın – PKK’yı ben ayrı tutarak soruyorum, Demokratikleşme insan hakları temelinde Türkiye’de hükümetin atması gereken adımlarda MHP’nin desteğinin çok önemli olduğunu hatta MHP’nin kilit partilerden biri olduğunu düşünüyorum. Tabii ki muhalefet partisi ama MHP’nin tabanını nasıl ikna edileceği de çok önemli sorunun çözümünde. PKK’yı bir tarafa bırakalım, demokratikleşme adımlarında, siz Koray Aydın olarak MHP’nin yeni genel başkanı olursanız yeni açılımları hangi noktada yaparsınız? Hangi noktalarda hükümete el uzatabilirsiniz?

Koray Aydın – Şimdi..şunu söylemekte fayda var..Biz Türkiye’nin hayrına olacak her işi yapmaktan tereddüt etmeyiz. Ama muhataplarımızla oturup konuştuğumuzda, Türkiye’nin menfaatlerini temel referans noktası olarak alırız. Biz başımızı kuma sokarak siyaset yapmayız. Türk Milletinin menfatlerini önceliyen, onu öne çıkaran, ona zarar getirmeyecek varsa insanları rahatsız eden hususların ortadan kaldırılması da dahil olmak üzere kardeşlik hukukumuzu pekiştirebilecek adımlar atmaktan korkmayız. Bu konularda cesur oluruz.” (19 Eylül 2012 – 360 derece – Koray Aydın) (1)

MHP milletvekili olarak Koray Beyin ‘MHP genel başkanı olursanız demokratikleşme adımlarında hangi açılımı yaparsınız?’ sorusuna cevabı ‘varsa insanları rahatsız eden hususların ortadan kaldırılması da dahil olmak üzere kardeşlik hukukumuzu pekiştirebilecek adımlar atmaktan korkmayız. Bu konularda cesur oluruz’ olmamalıydı.

Ne demeliydi? ‘Türkiye’de Kürt sorunu yoktur. PKK terörü vardır.’ Bunun yerine üçüncü defadır bir yerlere ‘MHP genel başkanı olursam, tabana açılımı yedireceğim’ anlamında açıklamalar yapıyor.

Bunu göre göre yanında yöresinde koşturanlarda. Hâlâ ‘Bozkurtlar şahlanacak’ nasıl diyebiliyor? ‘Açılımcıdan bozkurt olur mu?’ Peki yanında yöresinde dolaşan, ‘nedir bu söylediğin diye sormayanlara ne demeli?’ Neymiş şu ‘kardeşlik hukukumuzu pekiştirebilecek adımlar?’ diyorlar mı kendisine?

***

Amerika’nın dayattığı açılımı kabul mü, ret mi cesaret?

MHP’nin Kürt açılımı denilen bölücü fitneye karşı duruşunu, ‘başını kuma sokma’ olarak ilân ediyor o konuşmasında. Demek ki Koray Aydın’lı MHP ‘Kürt açılımını kabul edecek’ ve cesur olacak. Amerika’nın Kürt açılımını kabul mü, ret mi cesaret?

Lafının içine ‘Türk milletinin menfaatini düşünme, başına sonuna PKK’yı kötüleyici kelam koymakla’ bilmiyorum kimleri uyutabilir? Tek kelime ile yazık. Belliydi zaten ‘değişim’ kelimesinden hayırlı sonuç çıkmayacağı. Nitekim ‘Kürt açılımını MHP’nin kabulü çıktı.’ Başka ne var değişim ambalajı içinde? Koray beyin önceki konuşmalarında dediği gibi, ‘Anayasa’da da Kürt açılımını açmak mı?’ Daha başka? Hangi Amerikancı siyaseti benimseyecek ülkücü?

‘Türk milletine zarar gelmeyecek fakat Kürt açılımı ile Kürtler Kürdistan vatandaşı olarak hazırlanacak.’ Var mı böyle bir şey? ‘Bu konularda cesur oluruz’ denmiş ya, gerçekten bravo. Ülkücülere ‘Kürtlere özerkliğin yolunu açıcı konuşma yapılıyor’ yandaşlar üç maymunu oynuyor. Sırrı nedir bunun? Kim bu değişimciler?

Çizmeden yukarı çıktıklarını nasıl fark edemiyorlar?

***

Önce Dürüst Olalım

Yine aynı programda Koray Bey şöyle dedi: “Çevremde olan herkese söylüyorum. Benim adıma kimse sayın genel başkanımıza ve yarıştığımız diğer adaylarla ilgili hiçbir olumsuz söz söylemesin. Söyleyen varsa ben uyaracağımı söylüyor ve vaat ediyorum. Bu bizim içimizi yakıyor. Zor oluyor, kötü oluyor. Dolayısı ile bunlar doğru şeyler değil.” (19 Eylül 2012 – 360 derece – Koray Aydın)

Çok ayıp gerçekten. 1 Eylül 2012’de genel başkanlık adaylığını açıklamadan birkaç dakika önce sahnede Arif Şirin ne diyordu, gözlerine bakarak. “Kartal yuvası kargalar tarafından işgal edildi. Bu kargaları kovmanız için elinize asa olmaya geldim.”

Duymadı mı?

Üç gün sonra 4 Eylülde o konuşmayı referans alan Yeniçağ yazarı İsrafil Kumbasar ne diyordu? “Ülkücüler, Türk milletinin ‘kartal yuvası’ olarak bildiği makamlara adeta bir kabus gibi çöken ‘alaca kargaları’ ait oldukları ‘karanlık dehlizlere’ kadar kovalamak için topyekun harekete geçti.” (2)

Okumadı mı?

Buradan söylüyorum kendisine. “Uyar şu ‘karga kovalayıcı’ yandaşlarını Koray Aydın!” Sonra ülkücülerden özürde dilesinler. Vaadinizi nasıl tutuyorsunuz görelim.

Kaynak: (1) http://www.korayaydin.com/?p=1522

(2) http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/yazargoster.php?haber=23970

(3) Açılım konusunda muhteremin söylediğini duymamakta direnenler için topluca yayınlayacağım.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.