KRT Tv ‘nin satış olayı CHP’deki iç hesaplaşmanın ayak sesi mi?

KRT Tv ‘nin satış olayı CHP’deki iç hesaplaşmanın ayak sesi mi?
31.01.2021
A+
A-

CHP’ye yakınlığıyla bilinen KRT TV ‘nin Olay TV’nin eski ortağı Hüseyin Köksal’a satışına son anda CHP genel merkezinden müdahale edildiği belirtildi.

Olay TV’nin Cavit Çağlar ile birlikte eski ortağı olan Hüseyin Köksal’ın KRT TV’yle ön protokol anlaşmasını imzaladığı ve 30 milyon lira karşılığında KRT TV’yi satın aldığı iddia edilmişti.

Ancak satışın son anda iptal edilidi öğrenildi.

Basına düşen iddialar arasında prensipte çalışanların durumu ve fiziki yapı konusun anlaşıldığı ancak kanalın satış rakamı üzerinde uzlaşma sağlanamadığını bilgisi vardı.

Veryansın Tv’nin ulaştığı kulis bilgilere göre satışın iptalinde CHP genel merkezinin müdahalesi oldu. Tuncay Özkan kontrolünde olduğu bilinen KRT Tv’nin satışı bu nedenle askıya alındı.

Son dönemde Canan Kaftancıoğlu ile Tuncay Özkan arasındaki mücadele gün yüzüne çıkmış, Kaftancıoğlu son kongrede Özkan’ın CHP Parti Meclisi’ne girişine kendisinin engel olduğunu açıklamıştı.

Bu çekişmeden dolayı KRT Tv Kaftancıoğlu ve ekibine ekranlarını açmıyordu.

Hatta CHP’nin diğer kanalı Halk Tv, en çok izlenen programı olmasına rağmen Gürkan Hacır’ın hazırlayıp sunduğu ve Barış Yarkadaş’ın da sabit konuğu olduğu Şimdi Zaman programının yayınına son vermişti. Program kaldırma kararı, Yarkadaş’ın Kaftancıoğlu’nu CHP’deki taciz olaylarına sessiz kalmakla eleştirmesinin hemen ardından gelmişti.

Ardından Hacır’ın programı KRT Tv’de yayına başlamıştı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.