Korkuteli Belediye Başkanı Gökçe’ye 4 Yıl 8 Ay Hapis

Korkuteli Belediye Başkanı Gökçe’ye 4 Yıl 8 Ay Hapis
28.02.2018
A+
A-

2010 yılında Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan Kasırga Operasyonu’nda gözaltına alınan ve 1.5 yıl kadar cezaevinde yatan Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe geçtiğimiz günlerde son bulan mahkeme de 4 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Düzenlenen rüşvet operasyonunda çıkartıldıkları ilk mahkemede tutuklanan Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe, 1.5 yıl cezaevinde yattıktan sonra mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Daha sonra tekrar Korkuteli Belediye Başkanı seçilen ve 8 yıldır devam eden davanın sonuçlanmasının ardından Antalya Ağır ceza Mahkemesi Gökçe’ye 4 yıl 8 ay hapis cezasını çarptırdı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açıklama yapan Gökçe, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile ilgili operasyonların devam etmesinin ardından “Herkesin üzerine bir pislik gibi yapıştırmaya çalıştığı o FETÖ’nün o dönemlerde şaha kalktığı 2011’li yıllarda Türk siyasi hayatını dizayn etmeye çalıştığı o dönemlerde, biliyorsunuz 2010-2011 dönemleri arasında yerel yönetimlere karşı ciddi bir operasyonel faaliyetler olmuştu. Girilmedik, ayak basılmadık muhalefette belediye kalmamıştı. Biz o dönemleri de yaşadık. Yaklaşık 16 ay bir cezaevi süreci yaşadım” şeklinde konuşmuştu.

Kasırga Operasyonu Antalya, İzmir, Ankara ve Adana’daki bazı belediyelerin temizlik ihalelerine fesat karıştırıldığı iddiasıyla 2010 yılında Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılmıştı. Nöbetçi Mahkemeye sevk edilen 36 zanlıdan 14’ü tutuklanmıştı. Tutuklananlar arasında Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe de yer almıştı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen beraat ederken, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe rüşvet almaktan dolayı 4 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Gökçe, Meral Akşener’in toplantılarına katılmış, MHP’den ihraç edilmişti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.