DOLAR 5,7845
EURO 6,3850
ALTIN 271,5
BIST 108.869
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Çok Bulutlu

Koray Aydın’ı Zan Altında Bırakan İftira !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
25.11.2013
69
A+
A-

“İnsan, genellikle başkalarına sürmek istediği çamura bulanır.” diye anlamlı bir söz vardır. Bu söz içeriğinden anlaşıldığı gibi genellikle iftira atanlar ve fitne çıkaranlar için kullanılır. Bugün yine takipçisi olduğum bir konu ve MHP üzerinde oyun oynayanların bulandığı çamuru yazacağım. Yazılarımı takip edenler bilir, Yeniçağ isimli bir gazetede Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan ve MHP düşmanlığında bir numara olan İ.Melih Gökçek’in tamamen boşaltılan MHP Genel Merkezi binasında MHP Lideri Devlet Bahçeli ile baş başa görüşme yaptığına dair bir köşe yazısı çıkmıştı. Bu köşe yazısını Yeniçağ Ankara temsilcisi Ahmet Takan isimli şahıs yazmıştı. Bu iddiasını da bir MHP MYK üyesine ve MHP üst düzey yöneticisine dayandırmış, bununla da yetinmemiş İ.Melih Gökçek’in yanındaki yöneticileri de arayarak bu iddiasını sözde teyit ettirmişti. Bende MHP Genel Merkezinde taşıdığım sorumluluk ve köşe yazarlığı kimliği ile bu iddia karşısında “Eğer namusun, şerefin ve haysiyetin varsa, bu olayı ispatlarsın ve o MHP MYK üyesinin ve MHP üst düzey yöneticinin ismini açıklarsın.” çağrısında bulunmuştum. Bu konu hakkında iki tane yazı yazdım.Bu yazılardan sonra MHP’ye iftirayı atan kenara çekildi ve sustu. Ama MHP’ye sürekli iftira atan ve aynı iftira üzerinden yol yürümeye çalışan başka biri bu konuyla ilgili kalem oynatmaya başlamıştır. İşin ilginç tarafı da bu kişinin iftirayı atan Ahmet Takan’dan önce aynı gazetenin Ankara temsilcisi görevi yapmış olmasıdır.

MHP’ye iftira atma konusunda uzman olan Sebahattin Önkibar , bu ara üretici olamayınca başkasının iftirasını malzeme olarak kullanmaya başlayarak ,Ahmet Takan’ın iftirasını konu alan “Bahçeli’nin MHP’ye son ihaneti!” başlıklı yazı yazmış ve yazısı içinde “Bu arada Koray Aydın’dan iyi haber alan Ahmet Takan’ın, “Melih Gökçek, Bahçeli ile gizlice buluştu” haberi neden yalanlanmadı? Bu haber doğru mudur ve eğer doğru ise buluşma niçindir?” diyebilmiştir.

Bunu da ne zaman diyor biliyor musun? Ben, MHP Genel Merkezinde görev ve sorumluluk sahibi olarak bu iftirayı atan şahısa “Eğer namusun, şerefin ve haysiyetin varsa, bu olayı ispatlarsın” dedikten ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet Kenan Tanrıkulu’nun “Melih Gökçek partiye geldiyse herhalde bunu 1 milyon kişi duyardı diye düşünüyorum. Ortada böyle bir şey yok. Böyle bir takım haberler çıkartılıyor. Melih Gökçek’in herhalde son numaralarından bir tanesi, ona sarılmak isteniyor. Çünkü Melih Gökçek’in o kadar fazla suçu ve günahı var ki, bir kere Ak Parti mitinglerinde MHP bayraklarını açtırmaktan tutun o insanları bulup getirmeye kadar. MHP ile ilgili yalan- yanlış haberi üretmeye tutun; işte bir takım diğer partilerle bizi yakıştırıp, birleştirip götürmeye kadar. Yani Melih Gökçek bizim genel merkeze gelip kapının yanında secde etse bile o günahlarını affettirmez.” açıklamasını yaptıktan 2 hafta sonra yazıyor bunları.

Hala “yalanlanmadı” diyor. Ve yazısında da MHP milletvekili Sayın Koray Aydın’ı adeta Ahmet Takan’a bu konuda bilgi veren gibi lanse ediyor. “Koray Aydın’dan iyi haber alan Ahmet Takan” ifadesi Koray Aydın’ı da zan altında bırakmaya yöneliktir. MHP kongresinde Sebahattin Önkibar ve Ahmet Takan isimli yazarlar Koray Aydın’ı savunmuş ve desteklemiştir. Bu durum ve zan altında bırakma niyeti birleştiği vakit, MHP Trabzon milletvekili Koray Aydın’ın bu konuda bir açıklama yapma mecburiyeti ortaya çıkmaktadır. Sayın Koray Aydın sizi destekleyen gazete ve sizi destekleyen yazarlar, MHP’ye Melih Gökçek ismi ile bir senaryo yazıp, iftira atmaktadır. MHP’nin bir milletvekili olarak , MHP’nin kurumsal namusunu ve şerefini korumak en çok size düşmektedir.Bu konuyu aydınlatacak ve MHP’ye atılan bu iftirayı çözecek büyük ölçüde sizsiniz.

İ.Melih Gökçek’in MHP Genel Merkezi’ne gelip , MHP Lideri Devlet Bahçeli ile görüştüğüne dair iftirayı MHP’nin hangi MYK üyesi ve MHP’nin üst düzey yöneticisi üretmiş ve Ahmet Takan’a yazı konusu olarak aktarmıştır? MHP milletvekili olarak bunu aydınlattığınızda MHP’ye çok büyük katkınız olacaktır.

Ahmet Takan’ın “Melih Gökçek MHP Genel Merkezi’nde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştü” içerikli yazısı fotokopi ile çoğaltılarak Ankara’da her yere dağıtılmaktadır. Böyle bir görüşme olmadığı halde , bu iftira yüklü yazının böyle organize bir şekilde propaganda için dağıtılması, MHP üzerinde oynanan oyunu göstermektedir.Ve burada yapılmak istenen MHP’nin Ankara’daki zaferini engellemek ve MHP’nin Ankara Büyükşehir Adayı Prof.Dr.Mevlüt Karakaya’yı zayıf göstermek ve Ülkücü tabanı İ.Melih Gökçek’e yönlendirme çabasıdır.

AKP’den aday gösterilse bile, adaylıktan çekilmek zorunda kalacağı söylentileri Ankara’da yayılan İ.Melih Gökçek için sözde MHP’de muhalefet yaptığını söylenen gazete ve yazarların onun için destek atmosferi oluşturmaya çalışması onların maskelerini düşürmeye yetmez mi?

2009 yerel seçimlerinde Yeniçağ Gazetesi Ankara temsilciliği görevini yaparken köşesinden çeşitli tarihlerde *Malum güruh suyu kullanarak mal bulmuş mağribi misali Melih Gökçek’e saldırıyor.Fotoğraf abartısız intikamı çağrıştırıyor. Gerekçe de aslında su değil, Melih Bey’in milliyetçi-muhafazakâr çizgisi ve o çizginin Başkent’in yerel yönetimindeki kesin hükümranlığıdır.

***

* Ankara’da sadece AKP’yi değil, bütün sağı temsil ediyor. Ve en önemlisi Gökçek, AKP’nin milliyetçi kanadını tutuyor.

***

*18 yıllık Ankara gözlemime göre, Melih Gökçek, yaptıkları hizmetlerle tarihe adını yazdıracak bir başkan hüviyetindedir… Gerisi laf-ı güzaftır…

***

*Sevin veya sevmeyin Melih Bey Ankara’da gerçek bir fenomendir ve azımsanmayacak ölçüde şahsi oyu vardır.” Şeklinde İ.Melih Gökçek’e adeta oy verme çağrısında bulunan Sebahattin Önkibar bugün “Melih Gökçek, Bahçeli ile gizlice buluştu” haberi neden yalanlanmadı? Bu haber doğru mudur ve eğer doğru ise buluşma niçindir?” sorması ahmaklık ve yüzsüzlük değil midir? Napolyon ne güzel söylemiş ” İkiyüzlülüğü, dalkavukluğu beceren, iftirayı da becerir. ” diye…

MHP’ye iftira atan ve iftiralarını rezil olma pahasına sürdüren işte bu tür insanlardır. “Namus, şeref ve haysiyet” ifadeleri bile bunları durdurmaya yetmemektedir.

Allah’tan korkmaları yok ki, kuldan utanmaları olup iftiralardan vazgeçsinler ve iftiraları besin kaynağı yapmasınlar…

Ama bizler imanımıza ve inancımıza güvenerek her türlü iftiraya karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. MHP bizim için namustur,şereftir onu ölümüne koruyacağız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.