Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 6°C
Kar Yağışlı

“Kızıl Soros” Seferberliği

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
29.11.2018
A+
A-

İHANET SÜRECİNİN FİGÜRANI OLAN “SÖZDE AKİL ADAMLARIN” OSLO’DA TOPLANIP, TOPLANTININ ADINI “AKİLLER TECRÜBESİNİ YENİDEN DÜŞÜNMEK” OLARAK BELİRLEMESİ DE BİR TESADÜF DEĞİLDİR.

Dün yazmış olduğum yazım- da da bahsetmiştim. Türkiye’de gündem haline getirilen konulardan birisi de “Kızıl Soros” lakaplı Osman Kavala’nın serbest bırakılmasına yönelik başlayan seri propagandalardır. Serbest bırakılmasına dair yapılan yorumlara baktığınızda “Kızıl Soros’u” adeta bir sevgi kelebeği sanırsınız. Masumluğun ve mazlumluğun sembolü yapacaklar neredeyse…

Osman Kavala’nın 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklanma sebepleri arasında “Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs”, “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs”, “Gezi olayları eylemlerinin yöneticisi ve organizatörü olduğu” ve “Darbenin organizatörü Hanry Jak Barkey ile yoğun irtibat kurması” gibi konular gerekçe gösterilmiştir. Her karanlık süreçte ve olayda Osman Kavala’nın izi muhakkak var. Kendisi hayalet gibidir. Pek kamuoyu önünde görünmese de kendisini kullanan kişiler nazarında oldukça önemli bir konumdadır.

2014 yılında Türkiye’yi ziyaret eden Alman Cumhurbaşkanı Joachim Gauck ve 2016 yılında da dönemin ABD Başkan Yardımcısı olan, pkk sevdalısı Joe Biden bu Osman Kavala ile görüşmeler yapacak kadar ona ilgi göstermişlerdir. Bu görüşmelerde taşıdığı sıfat da ilginçtir… “Anadolu Kültür Başkanı Osman Kavala.”

İmralı görüşmelerinde Sırrı Süreyya Önder’in “Osman Kavala’nın size selamları var” dediğinde teröristbaşı Öcalan tarafından selamı ”Kavala’ya sevgilerimi iletin” şeklinde karşılık gören birisidir. Kızıl Soros lakaplı Osman Kavala aynı zamanda çözüm sürecinde oluşturulan “Temas ve Diyalog Grubu” üyeliğine direkt teröristbaşı Öcalan tarafından ismi belirlenen bir kişidir.

Osman Kavala’nın çok güçlü para akışları ve sermayesi vardır. Tüm bu maddi gücünü de gayrı milli oluşumlarda kullanmaktadır. Osman Kavala’nın en ünlü ticari işletmesi Cezayir Restoran ise ihanetin odağı olarak kullanılmıştır. 7 Haziran 2015 seçim- leri sonrasında HDP’nin İstanbul’da yaptığı kutlama toplantısı da burada gerçekleştirilmiştir. HDP’nin, pkk’nın hangi konusu varsa Osman Kavala’nın parmak izi muhakkak orada bulunmaktadır.

Terör örgütü pkk’ya ve HDP’ye çok yakın ama 15 Temmuz darbe girişimindeki ilişkilerinden dolayı tutuklu…

Nasıl olsa terör örgütü pkk’yı ve FETÖ’yü aynı eller maşa olarak kullanmıyor mu? Osman Kavala da işte bu şekilde çok yönlü kullanılan birisi anlaşılan…

Bu türleri kullanan çevrelere “Selahattin Demirtaş mı Osman Kavala mı cezaevinden çıksın? Bir kişiyi seçme hakkınız var” dense emin olun, hep- sinin tercihi Osman Kavala olacaktır. Şapşik Demirtaş’a tercih edilir yani…

Ama bu günlerde her ikisini de kurtarma peşindeler. Yine hangi kötülük tezgâhı kurdularsa bu ikisinin dışarıda, yanlarında olmasını istemektedirler.

İhanet sürecinin figüranı olan “sözde Akil Adamların” Oslo’da toplanıp, toplantının adını “Akiller tecrübesini yeniden düşünmek” olarak belirlemesi de bir tesadüf değildir. Biz, bu “sözde Akil Adamlar” konusunda AKP iktidarını uyardığımızda, bizi “çözüm düşmanı, ırkçı, faşist” olarak suçluyorlardı. Şimdi sürecin “sözde Akil Adamı” bakın hangi suçlardan cezaevinde?

Dün pkk açılımı için yolu açılan, televizyonlarda konuşturulan Osman Kavala’nın “Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçu herkese ders olmalıdır. AKP hükümeti Osman Kavala ve pkk’lı Demirtaş konusunda baskılara boyun eğmemelidir. Tavizin kapısı aralanırsa bunun önüne ardı arkası kesilmez.

CIA’sı, pkk’sı, fetö’sü, dhkp-c’si, HDP’si, CHP’si, İP’i birbirine geçmiş bir yapıyken, Türkiye çok dikkatli olmalıdır. Türkiye üzerinde sürekli terör, darbe, kaos deneyleri yapılan bir ülkedir.

Osman Kavala’nın ihanet merkezi olarak kullandığı ve “Yönetim kurulu üyesi olduğum Açık Toplum Vakfı’nın Soros’un desteklediği diğer ülkelerdeki vakıflarla irtibatı vardır.” diyerek tarif ettiği Açık Toplum Vakfı’nın kapatılması yönündeki karar çok yerinde olmuştur. Ama yarın bir gün başka bir isimle ortaya çıkışı da engellenmelidir.

İhanetle ancak böyle somut adımlar atarak mücadele edilir. Haine, teröriste, satılmışa demokrasi, özgürlük olmaz. Bir devlet bunları ezerek varlığını sürdürür. Devlete, millete silah doğrultan teröristin kafasının kurşunla parçalanması terör örgütü üzerinde büyük dağılma ve çözülme süreci başlatmıştır.

Dün yollarda trafik kontrolü yapan teröristler, bugün mağaralarında soluk bile alamamaktadır.

Yaşasın Türk devleti, var olsun Türk askeri ve polisi…

Geçmişteki hatalardan ders çıkar- arak mücadele edilmeli ve eski günlerdeki tavizler asla verilmemelidir. Osman Kavala gibi isimler bu ülkenin ihanet keneleridir. Yeni Osman Kavalalar çıkmaması için bu gibilerden gereken hesap sorulmalıdır.

Osman Kavala konusunda merak ettiğim bir konu da HDP ve pkk’ya çok sıcak mesajlar vererek kurulan İP isimli partiye de bir yol haritası verip vermediği yönündedir.

Ya maskesi düştüğünden, ya büyük değişime uğradığından HDP’yi “Kürt siyasal hareketinin temsilcisi “olarak gören Meral Akşener’in 2013’te şahitlik ettiği Bodrum’daki bir düğünde Osman Kavala’yı da dahil ederek söylediği : “Üç kuzen olarak damadın şahitliğini yapıyoruz” şeklindeki sözüdür.

Merak işte…

İP’in HDP, pkk, CIA konusunda orta- ya koyduğu ilişkilerine bakın. Her şeyin cevabı aslında ortadadır.

YILDIRAY ÇİÇEK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.