Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın ”Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme” başlığı altında düzenlediği kısa film yarışması sonuçlandı.

Yapılan yarışmaya Türkiye genelindeki il ve ilçe ocakların katılımıyla, 43 kısa film MHP genel merkezinde yapılan elemelere katıldı.

Törende konuşma yapan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz:

Uyuşturucu ile mücadele herhangi bir ayrım yapmadan Türk Milletinin geleceği adına tüm toplumumuzun görevidir. Ülkü Ocakları olarak uyuşturucu madde kullanımına karşı koruyucu ve önleyici tedbirler üzerine Allah’ın rızası için var gücümüzle çalışacağız. Bu çalışmalarla bir tek gencimizi bile bu illetten kurtarsak büyük bir şereftir. Bundan sonrada Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı “Uyuşturucu İle Mücadele Platformu” çalışmalarına son sürat devam edecektir, ifadelerini kullandı.

Kılavuz’un konuşması sonrası dereceye giren filmlerin tamamının izlendiği dakikalarda duygusal anlar da yaşandı. Gönderilen 43 filmin alanında uzman bir heyet tarafından sinematografik ve psiko – sosyolojik açılardan değerlendirilmesi sonucu:
Sonuçlanan yarışmada kocaeli ülkü ocakları 1.lik, izmir ülkü ocakları 2.inci Bursa ülkü ocakları 3.lük, İstanbul-Ataşehir ülkü ocakları 4.üncü, Sivas ülkü ocakları,5.incilik ödüllerini almaya hak kazanmıştır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir