KİM BU ÜLKÜCÜLER (1) ?

KİM BU ÜLKÜCÜLER (1) ?
14.10.2020
A+
A-

Ülkü son hedeftir. Hedefe varan kişi ülkücüdür.

Hepimiz ülkümüz uğruna yola çıkarız. Ama hedefe çok az kişi ulaşır. Kimi dünyanın nimetlerine aldanır. Kimi önüne sunulan makama mevkiye kanar. Kimi belli bir çabası olmadan çıkmış olduğu bu yolda rüzgarda savrulan yaprak gibi yönünü hep başkaları tayin ederek ülkülerinden uzaklaşır.

Nefis denen en büyük düşmana yenilmişlerdir.
Nefsine yenilmeyen hedefine ulaşan ülkücü dünya nimetlerini elinin tersiyle iterek, ülküsünden alacağı zevki başka hiçbir şeyden alamayacağının farkına varmıştır.
Yüreğini ülküsünün sevgisi ile temizleyip, bu uğurda yaşayacağı ölüm hazzının tadına varmıştır.

Ülkücünün mayası burçlara bayrak olacak kumaştandır. Ülküsünü hep yüksekte tutmayı, yere düşürmemeyi bilmişlerdir.

Ülkücülük, Canımız yansa da, sevdiklerimiz, ailemiz çocuklarımız yok olsa da ve dünyanın nimetlerinden zerre faydalanmasa da daima milletinin ve devletinin yanında olmaktır.

Ülkücü, insanlar arasında seçkin olduğunun, dünyaya geliş sebebinin farkındadır. Kalabalıkların acıyarak bakışlarına aldırmamanın, yanlış anlaşılmalara kulak asmamanın yiğitliğine ermiştir.

Ülkücü, zevkli dünyanın, insanın gönlünü hoş eden nimetlerle dolu hayatın en çetin sınavını vermiş, kendisini her türlü sarhoş edici duygulardan arındırmış, katlandığı çilenin bedelini kimselere ödetmeden yalnız kendisi ödemiştir.

Ülkücü, alçak gönüllü olmanın hazzını almış, kendisine bahşedilmiş çilenin, kavganın, kişilerin veyahut makamların adamı olmamayı, dava adamı olmayı kendisine şiar edinmiştir.

Ülkücü, Milliyetçi olmanın Ülkücülükle taçlandırılmadığın da yaşamın bir anlamının olmayacağının farkındadır. Kendisi için bir şey istememek ülkücülüğün ruhunda vardır.

Ülkücü, kendisinde bulunan zekayı devletinin ve milletinin imkanlarına sunan, bu uğurda her türlü mücadele de bulunan, büyük hedeflere ulaşmanın seçtin ülkücülerden olacağının, “ Ya devlet Ülkücüleşecek yada Ülkücüler Devletleşecek” düşünce ruhunun bedende vücut bulmuş halidir.

Gün gelir, ecel hükmünü icra eder, Ülkücü dünyasını değiştirir. Kalabalık ona acır, daha iyi yaşamış olmasını temenni eder. Halbuki o, inançları uğrunda yaşamanın hazzını tadamadıkları için ömür boyunca kalabalıklara acımıştır.

SERKAN BİÇİCİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.