Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, vefatının 6’ncı yılında düzenlenen programla anıldı… Törende konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Erbakan hiçbir zaman kendi şahsi çıkarlarını, ülkenin çıkarlarının üzerine koymadı” dedi.

Milli Görüş Hareketi’nin lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 6’ncı yılında Saadet Partisi’nin düzenlediği programda anıldı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da o törene katıldı.

SAYIN ERBAKAN HİÇBİR ZAMAN KENDİ ŞAHSİ ÇIKARLARINI ÜLKENİN ÇIKARLARI ÜZERİNE KOYMADI. ONUN BU HASSASİYETİ BUGÜN DE TÜM SİYASETÇİLERE ÖRNEK OLMALIDIR.

Erbakan’ın siyasi yaşamına yönelik değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, bir kez daha birlik ve beraberliğin önemine dikkati çekti.

RAHMETLİ ERBAKAN YAŞADIĞI TÜRLÜ ZORLUKLARA RAĞMEN DEVLETLE MİLLETİ KARŞI KARŞIYA GETİRMEMEYE ÖZEN GÖSTERDİ. BU ONUN DEVLET ADAMI OLARAK ÖNEMLİ BİR ÖZELLİĞİDİR. SİYASİ MENFAAT İÇİN İNSANLARI BİRBİRİNE DÜŞMAN ETMEYE ASLA ÇALIŞMAMIŞTIR. BU TUTUM DA, BUGÜN SORUMLULUK MAKAMINDA OLANLAR İÇİN ÖNEMLİ BİR ÖRNEKTİR. BUGÜN ÜLKEMİZİN BARIŞA VE DİYALOĞA İHTİYACI VAR.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Necmettin Erbakan’ı eleştiren çevrelerin onu doğru teşhis edemediklerini söyledi.

YILLARCA HOCAMIZLA MÜCADELE ETTİLER. BENİM KANAATİM NE DEMEK İSTEDİĞİNİ DOĞRU DÜRÜST ANLAYAMADIKLARINDAN KAYNAKLANIYOR. BUGÜN ONUN İÇİN Kİ BİRÇOK HADİSEYLE KARŞILAŞTIĞIMIZDA HERKES DÖNÜP, ‘HOCA HAKLIYMIŞ’ DİYOR. BİZ BUNDAN DOLAYI ŞÜKREDİYORUZ.

Törende, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici de konuştu.

MEMLEKETİMİZE, ÜLKEMİZE, TÜM SİYASİ HAYATIMIZA VE İSLAM COĞRAFYASINA BÜYÜK HİZMETLERİ VE EMEKLERİ OLMUŞTUR. HEPİMİZE YOL GÖSTERDİĞİ, IŞIK OLDUĞU, REHBERLİK ETİTĞİ DÜŞÜNCELERİ VE DAVRANIŞLARI OLMUŞTUR.

Erbakan’ın vefatının 6. yılı dolayısıyla kabri başında da tören düzenlendi. Zeytinburnu Merkezefendi Mezarlığındaki kabri başında dua edildi.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir