Kılıçdaroğlu: Benim ellerim de temiz, kalbim de

25.04.2016
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Anayasa Mahkemesi töreninde elini sıkmamasını değerlendirerek, “Bu topraklarda bize kin tutmamamız gerektiğini söylediler. Ben o gelenekten geliyorum. Ellerim de temiz, gönlüm de, kalbim de temiz.” dedi.

CHP Genel Başdanışmanı Fatih Gürsul’un babası Veysel Gürsul’un cenaze namazı, öğle namazı sonrası Kocatepe Camii’nde kılındı. Cenaze namazına Gürsul’un yakınları ile sevenleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekilleri Özgür Özel, Levent Gök, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ve Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka katıldı. Kılıçdaroğlu, namaz öncesi Gürsul’un yakınlarına taziyelerini sunarak bir süre sohbet etti.

Kılıçdaroğlu, cenaze namazı sonrası basın mensuplarının sorularını cevapladı. Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi Başkanı’nın güzel bir konuşma yaptığını ifade etti. Kılıçdaroğlu, “Erdemden bahsetti, ahlaktan söz etti. Hukukun üstünlüğünden, yargının bağımsızlığından söz etti. Özellikle politikacıların yapılan konuşmadan ders almaları gerekir. Sayın Cumhurbaşkanı’nın el sıkmama konusu, çok önemsenecek bir konu değil. Bu topraklar Mevlana’yı, Hacı Bektaşi Veli’yi, Yunus Emre’yi yetiştirdi. Bu topraklarda bize kin tutmamamız gerektiğini söylediler. Kinin insana özgü bir olay olmadığını öğrettiler. Ben o gelenekten geliyorum. Ellerim de temiz, gönlüm de, kalbim de temiz.” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.