Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Parçalı Bulutlu

KILAVUZU BAŞBUĞ TÜRKEŞ VE DEVLET BAHÇELİ OLANIN DURUŞU!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
23.03.2017
A+
A-

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı öncülüğünde, İstanbul’da eski ve görevdeki 600 Ülkü Ocağı başkanının katıldığı, “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye destek, halk oylamasında ‘evet'” temalı bir toplantı düzenlendi.

Bu toplantıda Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz hak edenlere, hak ettiği cevapları verdi. Zaten ne olduysa o konuşmasından sonra oldu. Adeta kudurmuş gibi ona saldırılar başladı.

Olcay Kılavuz’un sözlerini saptırıp alakasız yerlere bağlayanlar, CHP- HDP-Perinçek medyasını kullanarak kin ve nefret kusuyorlar.

“Bu millet dardaysa, memleketimizin bize ihtiyacı varsa biz elimize silahımızı alırız, gerekirse de savaşırız” diyor. Bu cümleyi alıyorlar, kırk şekle sokuyorlar. Cümle gayet net bir şekilde ortada ama bunlar üzerine istedikleri kılıfı giydirmeye çalışıyorlar.

FOX TV’nin aklını MHP ve Devlet Bahçeli ile bozmuş haber sunucusu Fatih Portakal, Olcay Kılavuz’un konuşmasını tekrar tekrar yorumlayarak yayınladı. Öyle cümleler kurdu ki, tamamı da laf olsun türündendi.

Aynı Fatih Portakal, Özel Harekatın şehit arkadaşları için yaptığı saygı atışından da rahatsız olup bunu ekranlardan dillendirmişti.

Aynı Fatih Portakal, “İŞİD’ten Türkmenleri kurtardığı için PKK’ya da teşekkür edelim” gibi bir saçmalığa daha imza atmıştı.

Vatan için büyük bedeller ödemiş ve silahı canının bir parçası olan Özel Harekat’ın saygı atışından rahatsız ol… Asker ve polis şehit eden silahların sahibi PKK’lılara teşekküre davet et. Sonra “Bu millet dardaysa, memleketimizin bize ihtiyacı varsa biz elimize silahımızı alırız, gerekirse de savaşırız” diye Türkiye’nin düşmanlarına söylenmiş sözler üzerinden ahkâm kes… Aklınca bu sözlerden bile “Nasıl Devlet Bahçeli düşmanlığı yapabilirim” diye kurnazlık yapmaya kalkmıştır.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz “Konuşmamı kesip şerefsizce çarpıtanlara tekrarlıyorum: Memleketimizin, İnsanlarımızın Bize İhtiyacı Varsa Silahımızı Alır Gerekirse Savaşırız” diyerek Fatih Portakal ve benzerlerine tepkisini göstermiştir.

Fatih Portakal gibiler eli kanlı terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin barajı aşması için her türlü mesaiyi yapar ama Ülkü Ocakları Başkanının memleket için ortaya koyduğu kararlılığı farklı alanlara çeker.
Bu türler dün de vardı, bugünde var. Yarınlarda da olacaktır.

Başbuğ Alparslan Türkeş’in “Vatanımızın bütünlüğü için gerekirse kan dökeriz. Devletimizi ayakta tutmak için canımızı da feda ederiz” sözü ve Ülkücü Hareketin lideri Devlet Bahçeli’nin “Can feda olsun, gerekirse Anadolu’yu yeniden fetih için yollara düşeriz” sözleri Ülkü Ocakları için ölçüdür.

Ne kadar devrimci, komünist, solcu artığı ve şu an onların kucağında “HAYIR” yolculuğu yapanlar varsa Olcay Kılavuz’un sözlerinden rahatsız olmuştur. Ne demişler : “Ardında yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz”
Havlasın dursunlar Olcay başkan…

MAZİSİ BİLİNENİN MASKESİNİ DÜŞÜRDÜ

Gerçi maskesi çoktan düşmüştü. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz durumu bir kez daha tescilledi. İstanbul’daki toplantı da yaptığı şu konuşma adrese teslim olmuştur. Adı geçmediği halde herkes kim olduğunu şu sözlerden anında anladı:

“Bir milletvekilinin ötesine geçemeyen, bir gerekçeyle milletvekili olmuş, bir şovmen kalkıyor, milliyetçi ülkücü hareket adına, genel başkanlık, liderlik tantanaları yapmaya çalışıyor. Sana bu davada herkes gitse, acaba sana yer kalır mı? Sen kimsin, edepsiz. Geçmişinde göster bakalım bu davan için ne yaptın. Haddini aşma. Sen kimsin de kalkarsın -bir can veririz, gerekirse bir can alırız- gibi namussuzluğa düşüyorsun”

***

Geçmişinde Ülkücüleri derneklerden kovan solcu olduğu, Üniversite yıllarını kime sorsan herkesin solcu dediği, Ebulfez Elçibey’ın damadı Agil Samedbeyli’nin “Fikir olarak bizim arkadaş çevresinden farklı bir siyasi görüşe sahipti. Bu sebepten dolayı hiç bir zaman frekanslarımız örtüşmedi. ” diye tarif ettiği bu ideolojik salataların Soğan’ı, Ülkücü Hareketin kurucusu gibi konuşmalar yapıyor, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye yönelik hakaretlerde bulunuyor, Ülkü Ocakları’nı “Bir can veririz, gerekirse bin can alırız” diye tehdit ediyor, “taraftarlarının kendisine yapılacak herhangi bir kötülük durumunda aynısını Genel Başkan Yardımcısı ve çocuklarına yapacaklarını bildirdiklerini” ifade eden mesajlar veriyor. Bir zamanlarda da FETÖ’nün gazetesi Zaman’da tam sayfa yazılar yazıyordu. Her yola ayak uydurma konusunda oldukça kabiliyetli… Şimdi Solcu olduğu günlerin özlemini CHP’nin televizyonu Halk Tv’de gideriyor. Halk Tv ekranlarından Ülkücüleri tehdit ediyor. MHP Genel Başkan yardımcıları Semih Yalçın, Celal Adan, Şefkat Çetin hapislerde bedel öderken, kurşun yağmurlarından hayatta kalmayı başarmışken, bu SOĞAN solcu abilerinin devrim masallarıyla büyüyordu. SOĞAN, CHP’nin televizyonunda ahkâm keseceğine git de Semih Yalçın’ın bacağındaki kurşun izine, Celal Adan’ın ve Şefkat Çetin’in vücudundaki işkence izlerine bak…
İşte Olcay Kılavuz böyle birine haddini bildirdi. Dağdan gelip bağdakileri tehdit edenin maskesini bir kez daha yırttı. Daha kat kat olan maskesinin düşürüleceği günler yakındır.

Ülkücü Hareketin her partiye ve ideolojiye marul olmuş, soğan olmuşlarla kaybedecek vakti yoktur. Onlara tavsiyemiz bir an önce Kemal Kılıçdaroğlu ve Doğu Perinçek’in elini öperek yeni partilerinizde göreve başlamaları yönündedir.
Ülkücüleri bu kadar meşgul ettiğiniz yeter…

Yıldıray Çiçek

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.