Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Gök Gürültülü

KEŞKE HEP BOZKURT KALABİLSEYDİK..!

KEŞKE HEP BOZKURT KALABİLSEYDİK..!
03.03.2019
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP), 9 Şubat 1969 tarihinde kurulan,Milliyetçi Hareket Partisinin temel amacı; Meşruiyeti milli irade olan, insan odaklı, seviyeli, ilkeli, dü- rüst bir siyaset anlayışı ile adaleti ve hakkaniyeti esas alan bir yönetim anlayışını tesis etmek; toplumsal barış ve huzuru hâkim kılmak, Yüce Türk Milletinin milli ve manevi değerleri ile tarihi ve kültürel zenginliklerine sahip çıkmak, Devletin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü, hak ve menfaatlerini korumak, İnançlı, yüksek ahlaklı ve çağın gerektirdiği niteliklere sahip nesiller yetiştirmek, Amacıyla kurulan MHP’nin amblemi kuruluşundan bugüne kadar ÜÇ HİLAL ;kurucu lideri Türk Milletinin verdiği sıfatla BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ’tir.

Gençlerin teşkilatlandığı yer de yine kurucusu Başbuğ’un olduğu ÜLKÜ OCAKLARI’ıdır ,amblemi de Türk Destanlarında dirilişin, özgürlüğün bağımsızlığın sembolu olan hilal içnde bozkurttur.

MHP’nin kuruluş yıllarında,İki siyasi akım vardı.

1.Sağı temsil eden Demokrat Parti ,devamı Adalet partisi –Doğruyol Partisi bu partilerin amblemi de kırattır.(Seçmenlere oy vermeleri içinde ‘’mühürü kıratın böğrüne vur’’ derledi)
2. Solu temsil eden parti de Chp’dir.

Mhp, ülküsü ilkeleri olan, Türk Milliyetçilerin, ülkücülerin -milletin taktığı sıfatla- ‘’Kurtların’’ partisiydi

Biz gençler olarak siyasi partimize oy vermeleri için ana babalarımızdan başlamıştık .Çünkü o yıllarda babalarımız çoğunlukla Demokrat parti kökenli Adalet Partiliydiler.Analarımızın oylarını almakta fazla zorlanmazdık .Onun boynuna sarılıp onu bir öpmemiz sandık başında bize oy vermesine yeterdi.Ana şefkati hiç yavrusunu kırar mı! Ancak babalarımızın oylarını almak için nekadar güzel amaç ve ilkelerimizi anlatsakta o gelenekten ayrılmaları çok kolay değildi.Bazende babalarımız, çevremizdeki büyüklerimiz bizi ikna etmeğe kalkar ‘’Gençler siz şimdi çok idealist gençlersiniz ( kurtsunuz)sizde büyüyüp olgunlaştığınızda ‘’ehlileştiğinizde’’ kıratlaşır oyunuzu kıratın böğrüne vurursunuz’’der ve gülüşürlerdi.Ama o bir avuç idealist ülkücü gençler hiç yılmadı adeta iğne ile kuyu kazarak çoğaldılar.. çoğaldılar… Türk milletinin hakkını hukukunu bağımsızlığını korumak bütün tehlikelere karşı koymak için kan verdiler can verdiler zindanları mesken tuttular…

Yastığımız mezar taşı, Yorganımız kar olsun,

Biz bu yoldan dönersek, Namus bize ar olsun…Marşıyla and içtiler

Evet bu kutlu yoldan dönmediler, üç nesil oldular, çağlayan sel oldular, milyonlar oldular Türk İslam ülkücüleri, kardeşlik hukuku çerçevesinde birbirlerine kan oldular, can oldular, kardeş… oldular.

Bu durum gerek içte, gerek dışta dostları sevindirdi ,düşmanları düşündürdü, korkuttu.Derhal bu birlikteliğin bu şahlanışın önünün kesilme hesapları yapıldı. Bunda da zaman zaman başarılı olundu.

Bu gün hep ‘’Bozkurt olarak kalabilseydik’’ türk milliyetçiliğinin ‘’ kurtların partisi’’ iktidardı Ama ne yazık ki içimizden ‘’kıratlaşan’’ veya başkalaşanlar Mhp’nin iktidar önünü kesmek için ÜÇ HİLAL yerine kıratın,arının veya ampülün böğrüne mühürü basmayı tercih ettiler. Bu da yetmemiş gibi mhp iktidar olamıyor yaygarası yapıp algı operasyonlarına tabi tutuyorlar.

Şimdi de iktidar istiyoruz diye Başbuğla hiç olmamış, ‘’kıratlaşmış’’ birini şaha kaldırıp kurtların başına genel başkan yapmak istiyorlar.! Şimdi buna ben ne diyeyim emeklerimize mi yanayım yoksa ….yok yok ben ne diyeceğimi iyi biliyorum .Başbuğdan ve onun ilke ve ülküsünden hiç ayrılmamış liderim Sayın Devlet Bahçeli’nin sözleriyle diyeyim:
‘’MHP’nin içinde müzmin fitne, fesat ve tezvirat yuvası olarak siyasi kariyer yapan, gemlenemeyen ihtirasları akıllarının önünde koşan ve bulanık suda balık avlamak için pusuda bekleyen odaklar her devirde olmuştur.

– Yanar döner fenerlere, kıymeti kendinden menkul siyaset asalaklarına, Milliyetçi Hareket’i karanlık siyaset borsasında pazarlama hesapları yapanlara, bu kutsal davayı biryerlere yamamak için seferber olanlara her dönemde rastlanmıştır.

Milliyetçi Hareket’in yeni bir ruh, şevk ve heyecanla ayağa kalkması ve Türk milletinin gelecek ümidi olarak siyasette karşılığını bulmasını isteyen gerçek ülkücü ve dava adamı kardeşlerim, bu görev ve sorumluluğun gereğini yapacak ve MHP’nin geleceğine sahip çıkacaktır.

Harcı çile, fedakarlık ve vefa olan bu davanın gerçek sahiplerinin tapusu, gönüllerde mühürlenmiş ve vicdanlarda tescil edilmiştir.’’

Selam saygılar

HEP BOZKURT KALANLARA

İhsan Akan

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.