Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Gök Gürültülü

KERKÜK SEVDALILARI

08.10.2017
A+
A-

Irak ve Suriye’deki Türkmen varlığına yönelik tehdit, aynı zamanda “Dünya Türklüğüne” yönelmiş bir tehdittir.
Dolayısıyla, Kerkük’le özdeşleşen Türkmen direnişi, Türklüğün yeniden titreyip, kendine gelmesine ve kükremesine mutlaka vesile olacaktır.
Bu nedenle MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, Irak Türkmen Cephesi Başkanı Sayın Erşat Salihi’nin KERKÜK’TEN yükselen sesine ANKARA’DAN ses vermiş ve “En az beş bin ülkücü gönüllü, başta KERKÜK olmak üzere, Türkmenlerin yaşadığı Türk kentlerindeki varlık, birlik ve dirlik mücadelesine katılmak üzere hazır beklemektedir.” demiştir.
Sayın Bahçeli’nin bu ifadesi Türkiye’den, Türk’ten, Türk varlığından yana olan; nabzı TÜRK için atanlarla; kripto Türk düşmanlarını, sinsi çıkarcıları, Türkiye’nin bölünmesi için alttan alta faaliyet gösteren kanalizasyon farelerini birbirinden ayrıştıran turnusol kağıdı etkisini göstermesi bakımından ayrıca önem kazanmıştır.
Yorum, değerlendirme ve algı oluşturma gayretine düşen ufuksuz, çapsız, tarihten, matematikten, stratejiden bihaber, kimlik bunalımı nöbetinde olanlar, basit çıkarlar karşılığında kendilerini pazarlayan yeteneksizler, aptallar da cabası olmuştur.
Bu ciddi bir meseledir ve KERKÜK bu ciddi meselenin önemli bir sembolüdür.
Gelinen noktanın ciddiyetini daha iyi kavramak için;
1.) 1991 Körfez krizini, çekiç güç ve 36. paralel meselesini,
2.) ABD’nin, Barzani ve Talabani’yi anlaştırıp, yan yana getirmesini,
3.) 1999 da bebek katili, terörist başı Öcalan’ın, paketlenip, Türkiye’ye teslim edilmesini,
4.) 2001 de ABD’ye yönelik “İkiz Kuleler” saldırısından sonra, yeni bir haçlı seferi başlattıklarını ifade eden ABD başkanı oğul BUSH’UN ne demek istediğini, yalan bir bahaneyle 2003 de ABD’nin Irak’ı işgal ederek, Saddam’ı devirip, idam etmesini,
5.) 2005 de ABD’nin Irak’a uygun gördüğü Anayasa’yı, ABD’nin askerlerini Irak’tan çekerek, bölgeyi terör örgütlerine bırakmasını,
6.) Arap Baharı esintisiyle Libya ve Mısır tufanı, Suriye bataklığı oluşturulmasının sebebini; buna bağlı olarak IŞİD’in canlandırılmasını, vekalet savaşları döneminin başlatılmasını,
7.) Kendi yarattıkları IŞİD canavarıyla mücadele etmek senaryosu üzerinden PKK’nın Suriye uzantısı olan PYD’ye yönelik ABD’nin silahlandırma dahil, her türlü desteğinin sebeplerini ve amaçlarını çok iyi anlamadan; Barzani’nin 25 Eylül Referandumunu yapmasının sebeplerini ve sonuçlarını anlamak elbette mümkün olmaz!..
Emperyalizmin amacının sadece, Kürtlere Mezepotamya’da bir devlet hediye
etmek olduğunu düşünmek yanlış olur.
Esas amaç “Değiştir, Dönüştür, Başkalaştır” ve böylece “Böl, Parçala, Yönet”
anlayışını hakim kılmaktır.
Önce büyük milletleri, etnik kimlikler, aşiret, kavim ve kabileler üzerinden bölerek
milletsizleştirmektir.
Aynı zamanda İslam’ı (dini) da mezhepler üzerinden parçalayıp, hakiki din yerine, efendilerin takdim ettiği içi boşaltılmış, batıl inanışlar üzerinden oluşturulan yapay din silahı ile din birliğini de yok etmektir.
Böylece, büyük devletleri kolayca bölüp, milli devletleri ortadan kaldırarak, neredeyse 2000 yıl öncesine evrilterek yeniden şehir devletleri kurmaktır.
Amacın, dünyadaki devlet sayısını binlerin üzerine taşımak olduğundan bahsedilmektedir.
Hiç kimse “Self- Determinasyon” bahanesine sığınarak, dünyada kıyamet koparabilecek bu teşebbüsleri saf ve masum gösteremez.
ABD, İngiltere, İsrail üzerinde etkili olan küresel emperyalist güçlerin, güney sınırımızdaki hamleleri bu zaviyeden okumak ve irdelemek sanıyorum yanlış olmayacaktır!..
Türkiye ve İran’ın gelişmeler karşısındaki hassasiyetleri de aynı sebeplerden dolayı anlayışla karşılanmalıdır.
Türkiye, meseleye bekası açısından bakmak ve gerekli ne tedbir varsa, eksiksiz almak zorundadır. Milli menfaatlerine aykırı her teşebbüsü, adımı ve oluşumu engellemek, karşı hamleler yapmak en tabi hakkı ve görevidir.
Etnik bölücülüğe karşı milliyetçi bir anlayışla, güçlü bir Türk Dünyası hamlesi; mezhep bölücülüğüne karşı din kardeşliği anlayışı, yani TÜRK- İSLAM ülküsü anlayışı bu zor girdaptan çıkışın en önemli gücü olabilir!
Bu güç, milli karakterli, laiklik prensipli, demokratik ve sosyal hukuk devleti anlayışıyla motorlanabilir ve istenilen ivmeyi süratle kazanabilir!..
Sizler bu satırları okurken her meseleyi olduğu gibi, bu meseleyi de Türkçe okuyan tek lider olan MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, Ankara’da saat: 12:00 da Arena Spor Salonunda KERKÜK SEVDALILARI ile buluşuyor olacak.
Kerkük sevdalıları, “En az beş bin ülkücü hazır olacak” diyen Milliyetçi- Ülkücü Hareketin Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye “En az beş yüz bin ülkücü olarak hazırız” diye hep bir ağızdan tekmil verecekler.
Ankara’daki her bir Bozkurt’un kükreyişi bir olacak ve KERKÜK’TE çınlayacak.
Savaştan, silah satışıyla servetlerine servet katanlardan, düşmanlıktan ve özellikle Türk- İslam husumetinden yana olanlar yani düşmanlar kısaca, emperyalistler ve onların hizmetkarları üzülecek, şaşkına dönecek.
Barıştan, insanlıktan, dünyanın huzura kavuşmasından, Türk- İslam varlığından yana olanlar, yani dostlar sevinecek, nabızlar aynı anda atacak.
Ve hep bir ağızdan haykıracaklar. “KERKÜK TÜRK’TÜR, TÜRK KALACAK”
“Altın hızma mülayim, Seni haktan dileyim”

Mazhar Gündoğ

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.