DOLAR 5,7344
EURO 6,3517
ALTIN 277,3
BIST 103.072
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Parçalı Bulutlu

Kendi Yarattıkları Canavar Önünde Diz Çöktüler x w q

28.09.2013
49
A+
A-

FİKRİ ATILBAZ

AKP iktidarı arkasına aldığı oy desteğine, eline geçirdiği büyük güce rağmen bitirebilmesi tamamen elindeyken, aksine serum vererek, su vererek, kan vererek yeniden toparlanmasına yardımcı olduğu bölücü terör çetesi PKK’nın hortlamasına, yeniden güç olmasına sebep oldu. AKP’nin bu inanılmaz yanlış politikası gereği terör çetesi katliamlarına yeniden başladı, korkudan pısmış bir kedi gibi, her denileni yapmaya hazırım diyen bebekkatilini yeniden çeteye mesaj yollayarak idare eden önder pozisyonuna taşıdılar.

Bu kararların alınmasında özellikle yakın ilişki içinde oldukları, sevgili dostları Obama’nın Amerikanya’sının etkisi büyük olduğu kesin. AKP iktidar olduğunda sıfırlanmış terörle, bitmiş bir terör çetesiyle karşılaştı. Buna son darbeyi indireceğine terörist çetenin yeniden oluşmasını sağlayan yol ve yöntemler izledi. Ve bu politikaları sayesinde gün geldi PKK günde 15 fidanımızın canına kıydı.

Oysa mücadelenin yolu belliydi. Askeri mücadeleyle beraber, çetenin ekonomik damarlarının kesilmesi, bölge halkının PKK baskısından kurtarılması, bölgeye istihdam alanlarının açılması, bölgede devlet varlığının ağırlığını hissettirmesi, teröristlerin gözünün yaşına bakmaması, Kandil’i yerle bir etmesi gibi önemli maddeler yanında uygulayacakları siyasi kararlar bu terör çetesini de sıfıra indirecekti.

***

PKK terörü geldiği 15.yılında 1999’da MHP’nin ortağı olduğu ve Lider Bahçeli’niN tutumuyla durdurulan terörü; onlar 2002 sonlarında aldıkları iktidarla 10 yıl içinde tavan yaptırmakla kalmadılar, yarattıkları canavarın önünde diz çöktüler. Sonrasında da bu silahlı mücadeleyle bir yere gelinmediği, çözüm elde edilmediği ortada diyerek Kürt açılım diye bambaşka bir yolu seçtiler. Çünkü BOP böyle olacak diyordu. Amerikanya AKP iktidarının ensesinde boza pişiriyordu. AB, PKK terörüne göz yummasını, onlara istedikleri hakları vermesini dayatıyordu.

Böyle bir ortamda, aynı zamanda kendi ideolojik saplantıları gereği, Türk milletine her fırsatta hakaret eden, Türk tarihini karalayan, Cumhuriyetin kazanımlarını yok sayan, Türk milletini kabullenmeyen ve bu doğrultuda hareket edip karşısındakilere saldıran, bağıran çağıran, kendini her şeyin ve herkesin üstünde görerek “güç benim” diyen AKP, iktidar oldu ama muktedir olamadı. Yeniden dirilttiği PKK’nın önünde süklüm püklüm olup silahları bırakalım dedi. Küresel gücün kumandası dahilinde hareket eden bebekkatilinin verdiği yol haritasını izlemek zorunda kaldı. Erdoğan’ın sultanlığı bebekkatilinin uzattığı yol haritasını alıp işleme koymakla tüm dünyanın önünde yerle bir oldu, karizması çizildi. Şahsına ne olursa olsun, aslında Türk devleti itibarını kaybetti.

Şimdi de bir yutturmaca peşindeler, devamlı erteledikleri paketi, televizyon kanallarında yapılan “az sonra” fragmanı gibi, devamlı; çok şaşıracaksınız, paket herkesi şaşırtacak diye diye reklam yapmaktalar. Hani bir yarışma programı vardı, sunucu “kutunuzu açayım mı?” diye soruyordu, bu işte aynen ona benzedi; paketi açıklayacağım, demokratikleşme paketinizi açacağım. AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın söylemleri paket içinde paket olacağını işaret ediyor; ama umarım paket açılınca her şey tüm çıplaklığıyla ortaya çıkar.

***

Evet, AKP bitmiş olan terörü önce yeniden canlandırmış, sonra baş edemiyoruz diyerek karşısında açılımlarda bulunmuş, şu anda baştan yarattığı terör çetesinin önünde diz çökmüştür. Tabi şimdi karşılarında pakette açarlar, el pençe divanda dururlar, onlar kaçsa da, katliamda yapsalar biz bu süreci başaracağız diye konuşurlar. Bebekkatili, PKK, KCK, BDP mutlu olsun diye, aslında BOP’un başkumandanı efendibaba mutlu olsun diye, Türk milletinin egemenlik hakkını her türlü tehlikenin içine atar.

Kültürel, insani, siyasi, hukuki hak adı altında olmayacak haksızlıklar yaparak egemenlik haklarımızı terör çetesine, üyesi olmadığı bir birliğin anayasasını kabul etmekle AB’ye, emrinden çıkamadığı BOP’a devreden yasalar çıkaran, uygulamalarda bulunan AKP, yeni açıklayacağı pakette haber doğruysa çok büyük bir düşüşe, yok oluşa sebep olacak, Cumhuriyete en büyük darbeyi vurup Türkçemize ihanette bulunmuş olacaktır. Haber şöyle:

“1928’de yasalaşan ve Haziran 1930’da resmen uygulamaya geçen 1353 Sayılı Türk Harflerinin Kabul ve Tatbiki Hakkında Kanun’da değişiklik yapılacak. Türkçede bulunmayan x, w, q gibi harflerin eğitimde ve kamu hizmetlerinde kullanılmasına olanak sağlanacak. Böylece özel okullarda Kürtçe eğitimin seçmeli ders olarak okutulması, kamu hizmetlerinde anadilde hizmet verilebilmesi, kişi ve yerleşim yerleri isimlerinde bu harflerin kullanılması dava konusu olmaktan çıkacak. Fiilen kullanılan bu harflerle ilgili olarak Harf Kanunu’na muhalefetten ceza verilmeyecek.”

Buna kendi yarattıkları canavar önünde diz çökmek denmez de, ne denir?

Sağlıcakla kalın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.