Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

KENDİ KURDUKLARI TUZAĞA DÜŞEN ZAVALLILAR

24.06.2016
A+
A-

 

 

Aylardan bu yana MHP’yi oyalayanların hazin, ibretlik ve zavallı haline geride bıraktığımız pazar günü tanıklık ettik.
Tarla buluşmalarıyla rezaletlerini büyütenler, aziz mübarek Ramazan ayında şeytanlar bağlı olmasına rağmen, her türlü şeytanlığı yapacak kadar ahlaki kayıp yaşadıklarını sergiledikleri hilekarlık, yalan, sahtekarlık ve iki yüzlülükle gözler önüne serdiler.

Korsan olan sözde kurultayı, adeta sirk alanına çevirip, öyle hokkabazlıklar yaptılar yada sonradan anlaşıldığı üzere yapmışlar ki, doğrusunu söylemek gerekirse insan şaşırmıyor, lakin ilginç karşılıyor.
Nereden buldukları belli olmayan parayla, sadece 400 bin liraya korsan kurultayın yapıldığı oteli ayarlayanlar, ilave olarak bu kepazeliğe ortak etmek istedikleri kim varsa, hepsinin Ankara’ya uçakla gelişini, 5 yıldızlı en lüks otellerde konaklamalarını karşılamaya varıncaya kadar tüm masrafları ödemeyi taahhüt ettiler.
Bunca zamandır tanınan ve bilinen insanların, şimdi birden bire bu kadar parayı nereden buldukları ve bu paralar karşılığında ne için, hangi gaye uğruna “satın alındıkları” elbette malumdur.
Satın alındıkları bahsi kimsenin zoruna gitmesin!

Orada konuşulan miktar 3-5 bin lira gibi meblağ değil, trilyonları aşan bir külfetin durumudur.
Hangi çevre, hangi odak, hangi merkez, hangi amaç için MHP’nin ele geçirilmesi amacıyla bu kadar büyük paraları birilerinin tasarrufuna bağışlamıştır?

Dünü bilinen insanların, bugününün şatafatına bakınca ortaya dökülen haramzadeliklerinin durumu açıktır…
Ülkücünün çilesini, kendisinin zenginleşmesi olarak gören necis karakterlilerin korsan kurultay bahsinde, bunca para harcamalarına, bunca uğraşlarına ve gayretlerine rağmen karşı karşıya kalınan sonuç ise tam bir fiyasko oldu.
Aslına bakarsanız Ankara merkez sınırları içerisinde değil, kanuna aykırı biçimde Akyurt sınırlarında buluşma yeri tespit edilmesi ilk ve en önemli hukuksuzluktur.
Diğer yandan korsan kurultay günü saat 10’da başlayacaklarını duyurdukları “tiyatroyu” öğleden sonra saat neredeyse 2’ye kadar uzatma karar almışlar.

Sosyal medya başta olmak üzere, salonun içerisinden basına servis edilen bilgilere göre 900 delegenin hazır bulunduğu yalanıyla işe başlamışlar.

Ardından bu sayı 700’lere, sonra salonda görevli noterin sözde ilanıyla 650’ye düşürülmüş.
Paralel uzantılarının hukuk kanadından bu kadar destek görmelerine rağmen, ne hikmetse hiç kimse üçte iki çoğunluğun geçerli olacağını söylememiş, söylenilmesinden çekinilmiştir.
Mesele sadece bu kadarla mı sınırlı? Elbette hayır…
İlk okul müsamerelerindeki “kol seçimi” misali akıllarına gelen ne varsa kendilerince gündeme almış, kendileri çalmış, kendileri oynamışlar.

Korsan kurultayı bir madde ile toplanacak diye duyururken bir bakmışsınız, araya kaçırılan maddeler getirmişler.
Bitti mi? Ne bitmesi, asıl kepazelik bundan sonra başlamış….
Salonda 650 delege var duyurusunu yapanlar, meğerse orada olmadığı halde yüzlerce kişiyi oradaymış gibi göstermişler.
Salona da onlar yerine delege dahi olmayanları alıp, boş koltukları doldurup, sözde değişiklikleri de bunlara oylattırmışlar iyi mi?

Ardından ortaya dökülen bazı imzalı belgelerde adlarının geçtiğini öğrenen çok sayıda delege, o gün orada bulunmadıklarını ilan ederek, yapılan ahlaksızlığın tüm boyutunu gözler önüne serdiler.
Alçaklık ve namussuzluğun bu kadarla sınırlı kaldığını düşünüyorsanız, yanılırsınız… Devamı da var…
Meğerse delege tespiti dahi doğru dürüst yapılmamış, basına yansıyan bazı görüntülere göre kimliklerin asılları şöyle dursun, fotokopiyle, telefon mesajları, whatsapp yazışmalarıyla (ve dolayısıyla sahte imzalar olması muhtemel) işlem yapılmış, beyanlar kabul edilmiş.

İbraz zorunluluğu olan belgelerin olmayışı umursanmamış, noterin bilgisayar sistemi üzerinden yapması gereken işlemler yapılmamış.

Buna rağmen kim kimdir, ne değildir, nerededir bahsine bakılmadan açıkça hem Ankara 13. Noter Vekili Mustafa İset, hem çağrı heyeti denilen 3 kişilik grubun hepsi, hem de sözde divan üyeliği yapanların tamamı suç işlemişler.
Durum ortaya çıkmaya ve basın yayın organlarında yer almaya başlayınca, bir televizyon yayınına bağlanan Ankara 13. Noter vekili Mustafa İset, olanı biteni canlı yayında itiraf etmiştir.
Bu itirafa göre o gün orada sadece 330 delege bulunuyordu.
Üstelik bu durumu kendilerinin tespit ettiğini söyleyerek, korsan kurultayın 330 delegeyle açılığını söyleyerek itiraflarına canlı yayında devam etmiş…

Şimdi bunca hadise alçaklık ve haysiyetsizlik değil de nedir?
Şerefsizce ve onursuzca MHP’yi ele geçirebileceğini zanneden bu karaktersizliğin planlayıcısı kimlerdir?
Bunca tezgah ve tuzak kurulmuş ama gelin görün ki o tezgahların ve tuzakların tümü, kuranların başına geçmiştir.
Sahi gerçekten bu zavallılar, binlerce şehidi bulunan bu hareketi, hile, hurda, yalan, onursuzluk, ahlaksızlık ve haysiyetsizlikle ele geçirebileceklerini mi düşündüler?
Akıl hocalarıyla beraber herşeyi hesap etseler de belli ki, aziz şehitlerimizin ahını hesap edememişler, edemezler de!

Neticede İlahi adalet yerini bulmuştur: “Onlar tuzak kurarlarken Allah da karşılığını kuruyordu. Öyle ya Allah tuzakların hayırlısını kurar.” (Enfal, 30)
İsmail Özdemir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.