Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Sisli

Kelle kaç karat?

20.03.2013
A+
A-

Ülke lime lime. Millet perişan. Terörist katiller azmış. İmralı canisi gündem belirlemekle kalmıyor, artık TBMM’ye bile talimat verme cüreti gösteriyor. Nevruz kutlamaları bölücü hainlerin meydan okuma şovuna dönüşmüş. Milli değerler ayaklar altına alınmış.

HER KONUŞMA MANİFESTO

Böyle bir ortamda Türk milleti bir ümit, bir ışık, bir ses arıyor. MHP yaptıklarıyla, söyledikleriyle, duruşuyla, kararlığıyla bu milletin son ümidi, son dayanağı, son kalesi olmuştur. Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’nin her konuşması Türk milletine bir manifesto niteliğindedir. Nitekim, partisinin grup toplantısında yine çok özel, çok hayati, çok kritik değerlendirmelerde bulundu. Ülkenin içinde bulunduğu durumu, iktidarın yetersizliğini ve gafletini ayrıntılı biçimde ortaya koydu. Ne olduğunu, ülkenin nereye sürüklendiğini, BOP’lu hedefler için nelerin feda edildiğini açıkladı. AKP’nin maskesini indirdi, kimyasını bozdu. Bölücü hainlere, onlara imkan verenlere, yol açanlara, işbirliği yapanlara açık ve net cümlelerle ültimatom verdi.

ANLAMAK VE ANLATMAK GEREKİYOR

Her zaman olduğu gibi, konuşmanın tamamı haber sayfalarımızda yer alacaktır. Bu ülkenin varlığından ve birliğinden yana olan herkes, Sayın Bahçeli’nin konuşmalarını dikkatle izlemek, anlamak, anlatmak ve arkasında durmak zorundadır. Bu bir siyasi tercih veya parti meselesi değildir. Ülke meselesidir ve Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını ve devamını isteyen herkes için tarihi bir görevdir. Unutmamak lazımdır ki, bu vatanı savunmak, bu ihaneti durdurmak için bir çok yiğidimiz gözünü bile kırpmadan canını ortaya koydu. Şimdi o canların bir şey ifade edebilmesi için, o şehitlerin rahat uyuyabilmesi için, bize düşen de oynanan oyunu ifşa etmek ve bozmaktır. Zira, şehitlerin bile bu ihanete nasıl malzeme yapıldığını ibretle görüyoruz.

FEDA EDİLEMEYECEK HİÇBİR DEĞER YOK

MHP grup toplantısından sonra yapılan AKP grubunu ve sayın başbakanı dinlerken, bu BOP’lu yolda sonuca ulaşabilmek için feda edilemeyecek hiçbir değerin feda edilemeyeceğini içimiz sızlayarak bir defa daha anladık. Zira, İmralı canisinin bu kadar cüret bulduğu, TBMM’ye talimat verdiği, uzantılarının meydan okuduğu, şehitlerin kemiklerinin sızladığı, şehit yakınlarının kahrolduğu bir ortamda sayın başbakan, eleştirecek, aslı astarı olmayan şeylerle suçlayacak, hatta hakaret edecek tek yer olarak MHP’yi ve sayın Bahçeli’yi buldu. Siyasette partilerin birbirini eleştirmesi, hatta suçlaması anlaşılabilir bir durumdur. Ancak, bunun bir kuralı, bir ölçüsü vardır. En azından AKP gelinceye kadar böyleydi. AKP ile birlikte kirlenmeyen, çığırından çıkmayan, basit hesapları, özel hedeflere alet edilmeyen hiçbir şey kalmadı. Sayın Bahçeli’nin son derece haklı, doğru ve millet nezdinde karşılık bulan tespitleri karşısında sayın başbakanın çaresizliğinin yeni bir tezahürünü daha gördük.

KENDİ BAKANI ÇÜRÜTTÜ

Sayın Başbakan MHP’nin iktidar ortağı olduğu dönemle ilgili olarak

söylediklerini, kendi bakanlarının itirafları çürüttüğü için fazla önemsemiyorum. Zira, zerre kadar aklı, insafı, vicdanı, imanı, ahlakı olan herkes çok iyi bilir ki, AKP’nin bugün övündüğü başta bankacılık olmak üzere düzgün işleyen ekonomik düzenin mimarı MHP’dir. MHP bugün AKP’nin bir çok mensubunun da içinde bulunduğu ANAP ve DYP talanlarının mahvettiği bir ülkeyi devralmış, buna sebep olanlardan hesap sormuş, yanlışı düzeltmiş, sistemi kurmuş ve AKP’ye teslim etmiştir. Bunun böyle olduğunu AKP’nin bakanları defalarca itiraf etmişlerdir. Mesela Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, 12 Ekim 2011 tarihinde kendi imzasıyla yayınlanan bir basın duyurusunda aynen şunları söylemişti: “Uluslararası doğrudan yatırımların bankacılık sektörünü tercih etmesinin en önemli nedeni 2001 krizi sonrasında bankacılık sisteminde gerçekleştirdiğimiz düzenlemelerdir. Bankacılık sektöründe gerçekleştirdiğimiz yapısal reformların, düzenlemelerin, denetim ve gözetimin meyvelerini alıyoruz. Bankacılık sektörümüz dünyanın en gözde sektörü haline gelmiş durumdadır.” Sayın Çağlayan’ın meyvelerini aldıklarını söylediği düzenlemeyi MHP yapmıştı.

NİÇİN HESAP SORMUYORSUNUZ?

10 yıldır iktidarsanız, devletin bütün imkanları emrinizdeyse ve çıkıp MHP’nin ülkeyi hortumladığını söylüyorsanız, bunun iki anlamı olabilir. Ya doğruyu söylemiyorsunuz veya görevinizi yapmıyorsunuz. Aksi halde elinizdeki imkanları seferber eder hortumlayanlardan hesap sormakla kalmaz, yaptığınız ithamların da altını doldururdunuz. Bütün bunları AKP’nin siyaset anlayışıyla izah edilebilir. Ancak, sayın başbakanın söylediği öyle bir söz var ki, gülelim mi, ağlayalım mı bilemedik. Şehitleri onların anladığı gibi anlamaya Bahçeli’nin karatı yetmezmiş.

TOP PEŞİNDE KOŞUYORDUNUZ

Şehitleri anlama noktasında büyük ve derin bir farklılık olduğu doğrudur. Ancak, karat meselesinde önce bir durup düşünmek gerekiyor. Sayın başbakan Bahçeli ve arkadaşları şehit tabutları taşırken, siz top peşinde gününüzü gün ediyordunuz. Elbette sizin şehitleri anlamanızla, sayın Bahçeli’nin anlaması bir olmayacaktır. Sizin şehitten anladığınız “kelle”dir. Sizin şehitten anladığınız, yan gelip yatmadır. Sizin şehitten anlamak ülkeyi 36 parçaya ayırabilmek için şehitlikleri malzeme yapmaktır. Bunlar bizim yorumlarımız değil, sizin yaptıklarınızın ve söylediklerinizin ortaya koyduklarıdır. MHP ve sayın Bahçeli için şehit, vatandır, namustur, imandır, bayraktır. Sizin için kelle kaç karat ediyor bilemiyoruz, ama MHP için şehidin değerini ölçecek bir icat henüz yapılmadı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.